• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sizce Bir İnsanın Evinde Org Bulundurması (Kullanması) Ne Kadar Mantıklı.

Pesidelphia

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland BK-5OR
Şimdi Bunun Adına ''Ev Kullanıcısı'' Deniyor, Bende Öyleyim Lakin Bir Acayip Geliyor. Gitar, Saz, Klarnet, Keman V.S Bunlar Normal Geliyor Ama Evde Org Çalmak Bir Acayip Geliyor Bana, Tamam Mükemmel Bir Duygu, Mükemmel Bir Hobi Ama Sanki Çamaşır Makinesini Arabada Kullanıyormuş Gibi Hissediyorum Bazen. Sizler Bu Konu Hakkında Neler Düşünüyorsunuz. Sonuçta Sitenin Yarısı Ev Kullanıcısı. Saygılar.

Cevap: Sizce Bir İnsanın Evinde Org Bulundurması (Kullanması) Ne Kadar Mantıklı.

Ben şahsen sezondan sezona düğünlere giden, onun haricinde orgu evde kullanan birisiyim. Ben bazen işten eve geldiğimde kulaklıklarımı takarak çevreyi rahatsız etmeden stresimi org üzerinde atıyorum. Bu ya ritim yazıyorum, ya ritim düzenliyorum, ya da öylesine kendi kendime takılıyorum.. Beni büyük ölçüde rahatlatıyor.

Cevap: Sizce Bir İnsanın Evinde Org Bulundurması (Kullanması) Ne Kadar Mantıklı.

Müzik ruhun gıdası derler gerçekten de bir enstrumanın başında insanın ne derdi ne kederi aklına gelir o gün ki ruh halinde ne varsa onu notalara dökersin ama bu blok flüt olur ama gitar ama org, günümüzün teknolojisi sayesinde şimdiki orglar da yok yok buda kullanıcı için çok büyük bir avantaj, çok heves edipte çalamadığı bir bağlama sesini orgdan açıp sanki bağlama çalıyormuş gibi zevk alabilir ve diğer enstrumanları,ben yarın bu işi bıraksam bile evimde o gün için hangi klavye tutuluyorsa ve maddi imkanımda buna el veriyorsa muhakak bi klavye bulunduracağım ,aslında gönül ister ki evimizde bi home studio olsun ama çocuklar evin durumu vsvs şu an için zor ama bi 5-6 sene sonra evimin bir odasını kendime ayırmayı çok istiyorum,müzik vazgeçilmez bir tutkudur benimde hiç vazgeçmeye niyetim yok,keşke bende iş olarak değilde kendime çalsam ,25 senem dolmak üzere bu işte ALLAH a şükür Müzikden kazandığım parayla hayatımı geçindiriyorum ,o yüzden evde kendi kendine org çalmak ta süper saz çalmakta süper ve diğer enstumanları,saz çalsan ritm ararsın bas ararsın akor ararsın ama orgda yok yok ne kadar da sanal olsa insanı tatmin ediyor,saygılar....

hocam müziğin bir sebebi olmaz ki. bir yerde çalmayı bir kenara atalım. Akşamları gayet güzel stres atabiliyorum. yada bir parça dinliyorum parçanın bir yerine ben olsaydım şuraya klarnet değilde keman koyardım diyorum mesela o şekilde. Her ne kadar dijital de olsa bir ensturman :)

Yeni kanunlarımızda otomobilin korna çalma yasağı gibi Gitar, Saz, Klarnet, Keman V.S Bunlar size evde kullanmanız için Normal Geliyorya kanunen komşularınızdan biri sizi şikayet etmesi sonucunda sıkıntı yaşayabilirsiniz...fakat org kulaklık sayesinde güncel klavyelere işlenmiş sempıl seslerle yukarıda yazdığınız enstürümanların seslerini bize kulaklıkla kimseyi rahatsız etmeden çalma şansı tanıyor...2. nedense midi demek orjinal bir bestenin bebeği anlamına geliyor...bunun düzenlemelerini ve ön duyumlarını ancak orgla çalışırak duyarak orkestrasyon partisyonlara 16 kanal olarak işlememizi sağlıyor bu aradada parmaklarımız egzersiz yaparak hızlanıyor....daha sonra notaya alınarak canlı sazlara dağıtıyoruz beste yapıyorsak eğer bu açıdan org bizler için onemli bir enstürüman.pc de müzik yapanlar sahnede performansları düşük oluyor ve tembelleşiyor malesef org çok kamsamlı bir enstürümandır piano ile karıştırmamak gerekir piano farklı bir enstürümandır onuda sağlam çalamıyorsak arızalı seslerle arayış yapıyorsak yada yeni öğrenmeye başladıysak eğer ses lirliği yüzünden günümüzde evlerimizde kullanma sansımız kalmamıştır... kanunlarımız yüzünden..kimseninde bu yüzden kimseyi ratsız etmek gibi bir hakkı asla olamaz........fakat canlı sazlar yani yukarıda yazdığınız enstürümanlar her zaman org dan üstündür...piano hariç...tabiki....birşey daha eklemek istiyorum eğer canlı org çalıyorsanız mutlaka yeni şarkıları prova geçmeniz akorlarını çıkartarak introlara çalışmanız gerekiyor bunun içinse evde yanlız başımıza çalışarak hatalarımızı kapatabiliyoruz...salonlara gidip çalışmak zaman yönünden yeterli olmuyor malesef...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yani ''Ev Kullanıcısı'' Olarak Bir Misafir Geldiğinde, Başka Birşey Bulamadın mı? Diye Anormal Soru Ve Sorular İle Karşılaştığım İçin Garip Gelmeye Başladı. Tabiki Günün Sonu İyi O Zaman Bizim Kızın Yada Oğlanın Düğününde Sen Çalarsın İle Bitiyor Tabiki. Komik mi? Valla Komik :)

Bende çok uzun yıllar sadece ve sadece ev kullanıcısıyım. Bu bana derin haz veriyor. Ruhumu dinlendiriyor ve hala amatör olmama rağmen. Bence evde arzuladığınız her müzik aletini barındırabilirsiniz. Yeterki sesine mukayyet olalım. Komşuların canını bezdirmemek adına. Haaaaaa ! en önemli mesele. Bilirsiniz, hala bile Anadolu yu geçtim mega kentlerimizde dahi evlerde silahın envai çeşitlerini barındırmaktadırlar. Müziğin en fazla taş çatlasın ses yönünden rahatsızlık verdiği olabilir. Ama silah öylemi? bulundurulan yerde cinayet, yaralanma vakaları diz boyu. Bende bu konuya böyle yaklaştım. Evde silah bulundursak dahamı iyi? Halimize bin şükür edelim. Haksızmıyım, Pesidelphia ? ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bende çok uzun yıllar sadece ve sadece ev kullanıcısıyım. Bu bana derin haz veriyor. Ruhumu dinlendiriyor ve hala amatör olmama rağmen. Bence evde arzuladığınız her müzik aletini barındırabilirsiniz. Yeterki sesine mukayyet olalım. Komşuların canını bezdirmemek adına. Haaaaaa ! en önemli mesele. Bilirsiniz, hala bile Anadolu yu geçtim mega kentlerimizde dahi evlerde silahın envai çeşitlerini barındırmaktadırlar. Müziğin en fazla taş çatlasın ses yönünden rahatsızlık verdiği olabilir. Ama silah öylemi? bulundurulan yerde cinayet, yaralanma vakaları diz boyu. Bende bu konuya böyle yaklaştım. Halimize bin şükür edelim. Haksızmıyım, Pesidelphia ? ;)

üstat dan bir yorum klasiği daha :) saygılar:D

Valla ''balaban55'' Hocam Haklı :)