• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sizce sebebi ne olabilir ?

Ali Nalbant

Süper Paylaşımcı
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA300 pa600 pa900 pa3x
BU GECE 7 PİYANİST ARKADAŞ VE ABİLERİMLE Bİ ARADAYDIK ESKİLERDEN KONU AÇILDI HERKES DERTLİ PİYANİST BARIŞ ERCAN DÜĞÜN SALONU ÎŞLETMECİSİ; Pa80 ilk çıktığı zamanlar çevremdeki bütün piyanistler aldı o dönemde herkes 8mb kart arıyodu ritimleri yazmaya uğraşıyodu bitürlü hoşuma gitmedi pa80 ben ise ketron x1 ile parmak ısırtıyodum millete şuanda korg 3x var şartlar bunu gerektiriyo çünkù ama inanın ne çalmaktan nede okumaktan zevk alamıyorum PİYANİST DEVRAN ŞELALE CAFE (DÜĞÜN SALONU) Oyuncak orgla başladım sonra roland e40 aldım o dönemde gôçmen havalarında çok sağlamdın barış çatlıyodu sonra 2003TE PA80 ALDIM 6AY UĞRAŞTIM RİTİM YAZMAYA BAŞLADIM 8MB LIK KART ALDIM 16MB KARTLAR DA YENİ ÇIKMISTIM 2004TE ÖYLE Bİ SET YAPMIŞTIMKİ 16MB PA80LE BENİM 8MB PA80LE TAKAS ETMEK İSTEYENLER VARDI TESİSATÇI PİYANİST YAŞAR:TV TAMİRCİSİDİR BAĞLAMAYLA BAŞLADIM SONRA PSR 70Dİ GALIBA HATIRLADIĞIM KADARIYLA E40 ALDIM 9YIL KULLANDIM E40I ŞİMDİ PA80 VAR 3AYDA BİR İÇİNİ AÇIP TAMIR EDİYORUM YAŞAR ABİ PA80İ İSTANBULDA İLK ALANLARDAN 8MB YEŞİL KART KULLANIYORUM HALA O ORGUN DİLİ OLSADA KONUŞSA NELER ÇEKTİ YAŞAR ABİNİN ELİNDEN PİYANİST (Mİ) SERKAN;DENMESİNİN SEBEBİ 20 YILLIK PİYANİST Mİ DEN BAŞKA KARAR SESİ BİLMEZ 12 YIL G600 8YILDIR PA80 KULLANIYO OYUN HAVASI UZMANI ONA SORSAN ONDAN İYİ PİYANİST YOKTUR:

Cevap: Sizce sebebi ne olabilir ?

Kardeşim sebebini merak ettiğin şeyi anlamadım? :)

Uğur abi eski piyanist lerde engüzel cihazlar var diyolarki 10yıl önce daha iyi çalardım?

zaman ve şartlar insanı bu işten soğutuyo arkadaşım artı eskiden bu işi yapanlara bi saygı vardı biz düğüne gederken bizi yolda karşılıyorlardı şimdi müzisyenlik ayağa düştü bunu bütün samimiyetimle yazıyorum gerçi pek düğünlere gitmiyorum hep programdayım ama gerçek bu

Ketron55 size katılıyorum hocam zaten şuanki sıkıntıları teknoloji bi göçmen arkadaş geldi oraya roland e86 yla show yaptı ortamda çok argo olduğu için kayıt yapamadım

Teknoloji geliştikçe insan emeği azalıyor müzisyende cihaza kendi amatör ruhunu yansıtamıyor çünkü cihaz her şeyi en iyisi ile yapıyor,çalan kişide sadece cihazı yönetiyor.Böyle oluncada insan içten içe mutsuzlaşıyor çünkü duyulan müzikte kendine ait şeyler giderek azalıyor

Psikolojik etmenlerle müzik yapmaktan, düğün organizasyonlarında bulunmaktan sıkılmış olabilirler.. Ama 10 yıl önce daha güzel çalardım ın altında başka şeyler aramak lazım..

Belki 10 yıl öncesinden daha güzel çalıyorlar, farkında değiller.. Çünkü gittikçe doyumsuz olmuşuz.. Hergün bir marka yeni bir ürünü pazara sunuyor, tatminsizlik baş gösteriyor..

Şöyle bir örnek vereyim, on sene önce kullandığım Nokia 3310 ile daha mutluydum şuan kullandığım akıllı telefona göre.. 1 hafta şarzı gidiyordu, kafam rahattı.. İstediğim an konuşup mesajlaşabiliyordum.. Şimdiki telefonumun bir tek bana yemek yapmadığı yok, ama bir gün sürüyor şarzı ve heran şarzı bitecek stresi yaşıyorum.. Üstüne durmadan yeni modeli çıkıyor, kafam karışıyor acaba bunun yenisini alsam mı diye.. Mutsuz oluyorum..

Eski klaveyeler daha basitti ve piyanistler ustalıklarını gösterebiliyorlardı.. Şimdiyse hemen herşey hazır, benim gibi bir amatör bile bişeyler çalabiliyor..

Pa80 kullanan bi abi şunu söylüyor hiç bilmeyen adama bile çalmayı öğretir:)

yeni klavyelerde öyle bir teknoloji varki çalmaktan çok orgun özellikleri ile ugrasıyorsun yeni sample arıyorsun atmaya çalısıyorsun zaman kaybettiriyor ritim yazmaya çalısıyorsun çünkü kitler güzel istedigini dizebiliyorsun. yeni bir şey çıkıyor hemen usb at merak edip onunla ugras dinle derken orgun üzerine vakit geçiyor ve canın sıkılıyor sonra çalarım sonra kendimi geliştiririm diyorsun. yani oyalıyor. eskilere gittigimizde internette paylasım yoktu ve her ritim anında eline ulaşmıyordu bunun için haber geç ulasıyor ve birşeyi merak etmiyorsun. orga ses atamıyorsun üzerindekilerle çalmak istiyorsun çünkü batı ssesleri ile ne yaparsan yap gerçek gibi olmayacak ugrasmıyorsun dogal olarak kendini geliştiriyorsun repartuar yapıyorsun. artı sürekli yeni klavye çıktıgı için onu sat bunu al yapmaktanda kendini alamıyorsun bu en büyük zaman kaybı cünkü klavye degiştirdikte hep klavyeyi çözmek zaman alacak. sıfırdan baslıyorsun.

bu gece 7 piyanist arkadaş ve abilerimle bi aradaydık eskilerden konu açıldı herkes dertli piyanist barış ercan düğün salonu îşletmecisi; pa80 ilk çıktığı zamanlar çevremdeki bütün piyanistler aldı o dönemde herkes 8mb kart arıyodu ritimleri yazmaya uğraşıyodu bitürlü hoşuma gitmedi pa80 ben ise ketron x1 ile parmak ısırtıyodum millete şuanda korg 3x var şartlar bunu gerektiriyo çünkù ama inanın ne çalmaktan nede okumaktan zevk alamıyorum piyanist devran şelale cafe (düğün salonu) oyuncak orgla başladım sonra roland e40 aldım o dönemde gôçmen havalarında çok sağlamdın barış çatlıyodu sonra 2003te pa80 aldım 6ay uğraştım ritim yazmaya başladım 8mb lık kart aldım 16mb kartlar da yeni çıkmıstım 2004te öyle bi set yapmıştımki 16mb pa80le benim 8mb pa80le takas etmek isteyenler vardı tesisatçı piyanist yaşar:tv tamircisidir bağlamayla başladım sonra psr 70di galıba hatırladığım kadarıyla e40 aldım 9yıl kullandım e40ı şimdi pa80 var 3ayda bir içini açıp tamır ediyorum yaşar abi pa80i istanbulda ilk alanlardan 8mb yeşil kart kullanıyorum hala o orgun dili olsada konuşsa neler çekti yaşar abinin elinden piyanist (mi) serkan;denmesinin sebebi 20 yıllık piyanist mi den başka karar sesi bilmez 12 yıl g600 8yıldır pa80 kullanıyo oyun havası uzmanı ona sorsan ondan iyi piyanist yoktur:

öncelikle bahsettiğiniz kişileri biliyorum tarık ta benim arkadaşım tanıyormusunuz tarık ileri pa 800 var eskiden korg pa 55tr vardı onu ben almıştım...