• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sizce sebebi ne olabilir ?

Cevap: Sizce sebebi ne olabilir ?

Genç bi çocuk var tarık devran ve ercan düğün salonunu işleten barış çalmayı öğretmişti galiba maltepe civarında oturuyo tarık daha yeni galiba 2 3 kez görmüştüm.

yeni klavyelerde öyle bir teknoloji varki çalmaktan çok orgun özellikleri ile ugrasıyorsun yeni sample arıyorsun atmaya çalısıyorsun zaman kaybettiriyor ritim yazmaya çalısıyorsun çünkü kitler güzel istedigini dizebiliyorsun. yeni bir şey çıkıyor hemen usb at merak edip onunla ugras dinle derken orgun üzerine vakit geçiyor ve canın sıkılıyor sonra çalarım sonra kendimi geliştiririm diyorsun. yani oyalıyor. eskilere gittigimizde internette paylasım yoktu ve her ritim anında eline ulaşmıyordu bunun için haber geç ulasıyor ve birşeyi merak etmiyorsun. orga ses atamıyorsun üzerindekilerle çalmak istiyorsun çünkü batı ssesleri ile ne yaparsan yap gerçek gibi olmayacak ugrasmıyorsun dogal olarak kendini geliştiriyorsun repartuar yapıyorsun. artı sürekli yeni klavye çıktıgı için onu sat bunu al yapmaktanda kendini alamıyorsun bu en büyük zaman kaybı cünkü klavye degiştirdikte hep klavyeyi çözmek zaman alacak. sıfırdan baslıyorsun.
ıste olay bu a2000 aldım daha oncede yamaha kullanmamıstım.inanın bana basına bı gecıorum aletın orayı kurcala burayı kurcala kendıne gore duzenle 3 saat gecmıs bı tane sarkı calmamısım.yarın calarım dıorum ertesı gun gene aynı :)

genç bi çocuk var tarık devran ve ercan düğün salonunu işleten barış çalmayı öğretmişti galiba maltepe civarında oturuyo tarık daha yeni galiba 2 3 kez görmüştüm.

evet o tarfık benim arkadşım ama yeni değil yani ben bildiğim bilei org çalıyor ben 12 seneidr çalıyorum 22 yaşındayım oda iydir.

Devran la barış çok kızıyodu öğrenemedin gitti diye bahsettğm kişiler sağlamlar devranda org yok em50yle duğun yapıyo maltepede ben veriyodum pa500ü satmadan önce

ıste olay bu a2000 aldım daha oncede yamaha kullanmamıstım.inanın bana basına bı gecıorum aletın orayı kurcala burayı kurcala kendıne gore duzenle 3 saat gecmıs bı tane sarkı calmamısım.yarın calarım dıorum ertesı gun gene aynı :)

Size katılıyorum. Teknoloji ve icihazların kabliyetleri geliştikçe aletleri kurcalamaktan çalmaya vakit bulamıyorsunuz. PA2X ile aynı şekilde bende çok vakit harcadım. O seti dene bu seti dene, oradan ses al bundan ritm al derken parça çalışamıyorsun. Bazen çok bunalıp aleti kapatıyordum :) Zevkinize göre bir set yükleyip onun üzerinde ufak oynamalar ile (fazla vakit harcamadan) çalışılabilir.

Devran la barış çok kızıyodu öğrenemedin gitti diye bahsettğm kişiler sağlamlar devranda org yok em50yle duğun yapıyo maltepede ben veriyodum pa500ü satmadan önce

bilmem mi yüz yüze hiç tanışmadık onlar beni tanımaz ben tarık sayesinde videolarını ve isimlerini duydum amatarık artık düğün salanunda çalıyor barış abi bağladıysa öğrenmiş demektir senelerdir çalıyor en az 7 sene var dır

Acaba doğru kişiden mi bahsediyoruz ercan düğün salonu barış ve serkan anadolu yakası cevizlide tarık kaç senedir çalıyo bilmiyorum pek fazla tanımam devran barış tesisatçı yaşar abiyi eskilerden beri tanırım

ben tam tersini düşünüyom,yeni teknoloji ile daha iyi çalıyorum.daha gerçekçi sesler ve ritimler şahlanıyorum..orgta şelpe tekniğini zevkle yapmaya başladım .daha bunun gibi bir çok tekniği yeni teknoloji ile yapmaya başladım.bugün 3ximden üstün özelliklerde org çıkartsın korg hemen alırım...geçen bir düğüne gittim roland e70 çalıyodu.kendi kendime dedim biz bunumu çaldık zamanında diye..ve şükrettim şimdiki teknolojiye..beyler bırakak böyle şeyleri.yok eskiden daha iyimiş diye...

evet tarık 21 yaşında ve maltepede oturuyor hatta youıtubede barıoş abini videoları var salondan çekilmiş