• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sokak Düğünleri Yasaklanıyor

Cevap: Sokak Düğünleri Yasaklanıyor

valla bizim burada ceza yazanı döverler,,hele birde ben çalarken gelipte beni durdurp bana ceza yazanı adamı harbi döverler :D çok saçma bişey,,ben yine özel firmada çalışıyorum artı ek iş olarak yapıyorum bu işi,,ya sadece bu işten ekmek kazanan arkadaşlar ne yapacak,,hadi onu bırak,,türk milletinin geleneğinde göreneğinde var arkadaş bu,,o yüzden arbede yaşanır ceza yazmaya çalışan adamı döverler ortalık karışır,,ne demek birde tam adamın düğünün orta yerinde ceza yazılıpta düğünün rezil ederse o adam ne yapar,en mutlu gününde böyle şeyler yaşamayı allah kimseye nasip etmesin,
olamaz böyle bişey,,o yasayı değiştirmeleri gerekiyo,,bir sürü arkadaşım var hepside nişan düğün vs adamların ekmeği bu,,herşeyi zamana bırakmak lazım bakalım zamanla ne olacak,,saygılar

Haklısın ama sivil biri gelip ceza yazmaz herhalde jandarma bu işlere bakıyor + olarak düğün iznini jandarma veriyor dışarıya izin vermediği zaman düğünü yaptırmaz cezayıda yazar (düğün sahibine ) düğünüde bitirir.feraza sen rahat ol :))

kardeş tabiki ya polis ya jandarma mutlaka biri kim olursa olsun,,kavga cıkar bunu kesın olarak biliyorum,,kovarlar düğünden,,ortalık feci karışır,,benim düğünüm olsa bende karıştırım,,bu zamana kadar gelenek görenek olan düğün nişan şimdi suç mu oluyor,,bu ne demek hükümet bunu neden yasakladığını biliyormu acaba,,diğer türlü baktığımızda koca istanbulda sokakta düğün yapmak biraz yanlış gibi ama,,sadece sen yaşamıyosun rahatsız etmeye kımsenin hakkı yok orası öyle ama,

şimdi şöyle bişey var,,bana düğün dedikleri zaman,ben düğün sahibine emniyetten izin cıkartırıyorum,yani polisten sorun olmasın diye,,yani böyle izin alırsak olmuyormu,,bu gecerlı değilmi acaba

Bunun böyle olacağı belliydi zaten alınmış düğünler nasıl olacak ben onu merak ediyorum. 2-3 senedir milletin gözünü korkuttulardı ben şahsen yavaşyavaş biter diyodum ama birden kesmeleri çok kişiyi sıkıntıya sokar hem müzisyenleri hem düğün sahiplerini neyse hayırlısı olur inşallah ne diyeyim ama sadece bu işten ekmek kazanan arkadaşlar ne yapar allah onlara kolaylık versin.

Bence sokak düğünlerini yasaklayamazlar ama belli bir standart getirirler.Mesela bizim burada kına gecelerinde gece 12'den sonra müzik yasak.

arkadaşlar selam aşagı-yukarı 5 senedır bu yaygara var hatta salonlara aydında desıbel cıhazı bıle taktılar.sonra bu cıhazlar süs oldu.kımse kontrol bile etmıyor.bırılerı kuyuya taş atıyor 49 akıllı bu taşı cıkaramıyor.vatandaş napacak duşunulmuyor.kanunlar amerıka gıbı ama uygulama afrıka gıbı hayırlı işler

Bu "sokak düğünleri" başlığının altında okul bahçeleri de yasaklanacak mı yoksa sadece düğün salonları mı olacak.Güzelim Türk kültürünü Avrupalı yavşaklar için ne hâle getirdiler yaaa!!!Hele bir de dandik bir kapalı düğün salonu oldu mu yazın da kışın da iki koli su alıp gitmek gerek.

arkadaşlar bende sokak ta düğün çalanlardan biri olarak şuna katılabilirim,yani düğünler 11 de bitmeli..diğer konuya gelince insanlar ne yapsın düğün salonları 3000liradan başlıyo..zaten kaçtane kapalı düğün salonu varki?artı okul bahçelerini kiralıyolar ya arkadaşlar o okulun çevresinde oturan insanlara yazık değilmi? hergün nerdeyse değişik orkestra değişik gürültü..inanın orkestracı olarak önce ben şikayet ederim insanların bi cumartesi pazarı var:((ama bu işten ekmeğini kazanan binlerce arkadaş var zaten işsizlik dizboyu bunlar ne olacak?ve bu kanun herkesi düğün salonu açmaya itecek müzik ruhsatı almak için bi sürü para toplanacak..bunun altında yatan hesaplar bence bu..eskişehirde yaşayan arkadaşlar bilir uçak gürültüsü neymiş gidip bi görsünler insanlar konuşamıyorlar bile..bu kanunu çıkaranlar uzaydamı yaşıyorlar ya herkesi kendileri gibi 5 yıldızlı otellerde düğün yapıyolar sanıyolar:((((saygılar

okul bahcesinde düğünde ilk defa duydum,,bizim buralarda sokakta ev neredeyse orada yapılır düğün,,ama 4 saat sadece,,istanbul pendikteyim,bana düğün çal diyenlere ilk lafım şu oluyo,,git emniyetten izin çıkarttır sorun olmasın diyorum.ilçe emniyetten gidip izin kağıtı alıyolar,,dikkat ettim izin kagıtında 23.00 a kadar izin var..yukarı izin vermiyolar,,hatta 23 15 geçiyordu biri hemen şikayet etmiş polis geldi,,,arkadaşlar sizden rica ediyorum huzurunuzu kaçırmak istemiyoruz lütfen bitirin dedi bizde bitirdik,,abi türk halkının geleneğini avrupa avrupa avrupa diyey diye bitiremez kimse,,ne var bu avrupada adamlar resmen almıyoruz sizi almıyacağız diyolar bizimkiler hala yalvarıyolar alın diye,,ben şahsen istemiyorum avrupayı yaa,,,adamlar bizim içişlerimize karışıyo biz hala avrupa diyoruz,,istediklerini yaptırıyolar,,bitsin avrupa sevdası,,adam gibi alsalar amenna,saygılar