• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Synth MM6

Cevap: Synth MM6

bende ingilteredeyim ebay de var pa600 799pound ;)
iki dusuk seviye cihaz yerine 1 orta sinif cihaz alman daha iyi bu pa600 un pa800 ve 2x den ses acisindan farki yok daha buyuk ram ve ekrani var fazladan fiyatida cokk makul ama karar senin ....

tmm bakacam usta

MM6dan uzak dur, amatör ötesi bir alettir, oyuncak bile denemez. Bizzat şahsen kullandım, sahneye çıktım, illa lazımsa ederş 300TLden fazla değildir.

tmm sagol almicam o zaman

Abicim devamlı olarak cihazlar soruyorsun, anladığım kadarıyla bu işe yeni de başlıyorsun. İlker reis çok iyi cevaplar vermiş aslında...
Başlangıçta çift cihaz alacağına tek bir klavye al, onda güzelce ''çalmayı'' öğren. Benim tavsiyem ucuz olsun dersen roland gw 8 dir. İçinde hem batı sesleri- ritimleri var: hem de Türk.. Fiyatı Fransada uygundur sanırım. Sonra or 700 plus, korg pa55, pa80, roland bk5 gibi cihazlara geçiş yapılabilir. Hiç çift cihazla uğraşma.. ritimdir, programdır, sestir, kullanım özellikleridir... derken çalmayı öğrenemezsin. Taşıması da ayrı dert... Synth klavyeler batı ağırlıklı olup türk sesler için çok uğraşmak gerekir.. Hatta yamaha a300 tr de olabilir. İçinde bir Türk müzisyene yetecek birçok şey vardır. Demolarını dinle bence... Kolay gelsin.:)