• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Tanışma ve Bir Soru? (NP-V 80)

mynatsumi

Özel Üye
Enst.
Pa3XLE - BK5-OR - Yamaha NP-V 80 - Casio AT-3
Öncelikte tüm arkadaşlara merhabalar. Ben Ankara'dan Mustafa.

Amatör olarak org-piyano çalıyorum. Sizler gibi üstad değilim malesef :)

Benim bir sorum olacak.
Çok efarruatlı olmamak kaydıyla bir klavye arıyordum. Uzun uğraşlar sonucu Yamaha NP-V80 aldık. Bu klavyeye midiler ve ritmler eklenebiliyor. Usb ile midi klavye olarak kullanılabiliyor ve gerekli yüklemeler yapılabiliyor. Flash bellekte takılabiliyor. Aceba sizlerin paylaştığı ritm paketlerini yüklesem ritmleri aktif olarak kullanabilir miyim? Ya da önereceğiniz ritm paketleri var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Keyifli ve aktif forumlar
Saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Tanışma ve Bir Soru? (NP-V 80)

Öncelikte tüm arkadaşlara merhabalar. Ben Ankara'dan Mustafa.

Amatör olarak org-piyano çalıyorum. Sizler gibi üstad değilim malesef :)

Benim bir sorum olacak.
Çok efarruatlı olmamak kaydıyla bir klavye arıyordum. Uzun uğraşlar sonucu Yamaha NP-V80 aldık. Bu klavyeye midiler ve ritmler eklenebiliyor. Usb ile midi klavye olarak kullanılabiliyor ve gerekli yüklemeler yapılabiliyor. Flash bellekte takılabiliyor. Aceba sizlerin paylaştığı ritm paketlerini yüklesem ritmleri aktif olarak kullanabilir miyim? Ya da önereceğiniz ritm paketleri var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Keyifli ve aktif forumlar
Saygılar...

merhaba dostum bildiğim kadarı ile cihazın dışarıdan ritim okumuyor. ancak sen üzerinde yazarsan okutursun.. üstünde davul seti var neden okumuyor? diyeceksin :) o davul kiti senin ritim yazman ve arrange etmen için..

merhaba dostum bildiğim kadarı ile cihazın dışarıdan ritim okumuyor. ancak sen üzerinde yazarsan okutursun.. üstünde davul seti var neden okumuyor? diyeceksin :) o davul kiti senin ritim yazman ve arrange etmen için..

Hocam bilgi için teşekkürler. Kullanım klavuzunda şöyle birşey var.
LPRNdZ.jpg

Aceba "*.sty" dosyası forumda var mıdır?

Birde set paylaşan arkadaşların dosyalarının içerisinde "*.sty" dosyaları var. Aceba bunları yüklesem cihaz okur mu ?

sty uzantılı dosyalar yamahanın ritim dosyalarıdır. Bunları okur ancak içinde or700, a1000tr gibi aletlerde olan davul kitleri olmadığı için türk tarzı ritimleri bozuk çalabilir. Yani darbuka yerine zil, çan vb çalabilir. Sanırım eski düz (tr olmayan) yamaha a1000 ritimlerinde sorun yaşamazsınız. Bir de yamahada sff1 ve sff2 ritim formatı var. Eski model cihazlar sff2 formatını okumuyor. Ancak npv80 sanırım darbuka, tef kullanılmayan ritimleri okuyacaktır.:)

sty uzantılı dosyalar yamahanın ritim dosyalarıdır. Bunları okur ancak içinde or700, a1000tr gibi aletlerde olan davul kitleri olmadığı için türk tarzı ritimleri bozuk çalabilir. Yani darbuka yerine zil, çan vb çalabilir. Sanırım eski düz (tr olmayan) yamaha a1000 ritimlerinde sorun yaşamazsınız. Bir de yamahada sff1 ve sff2 ritim formatı var. Eski model cihazlar sff2 formatını okumuyor. Ancak npv80 sanırım darbuka, tef kullanılmayan ritimleri okuyacaktır.:)

Teşekkürler. En kısa sürede deneyeceğim. Sonucu burdan paylaşırım.