• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

TTNet Ayda 1 Liraya 78 Kanal Getiriyor

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Katılım
9 Nis 2005
Mesajlar
1
Tepkime puanı
7
Puanları
0
TTNet Ayda 1 Liraya 78 Kanal GetiriyorTTNet şubat ayında başlatacağı yeni servisi WebTV ile TV yayınlarının bilgisayardan izlenmesini sağlayacak. Şirketin internet üzerinden vereceği yayınlar bir kutu ile TV’den de takip edilebilecek.
Maç yayın ihalesini Digiturk’e kaptıran Türk Telekom yayıncılık işinin peşini bırakmıyor. Türk Telekom (TT), internet kolu TTNet’in uzun süreden bu yana yoğun mesai harcadığı WebTV adlı projeyi şubat başında tanıtma hazırlığında. Şirket böylece TV alanında Digiturk benzeri bir platformu kurmuş olacak. 2009’un Mart ayından bu yana içerik tarafında görüşmeler yürütülüyor.
Türkiye’deki ve yabancı televizyon kanallarıyla, film stüdyolarıyla anlaşmalar imzalandı. Platformda şu anda başta TRT, Kanal D, Show TV, NTV, National Geographic Channel, TV5 Monde olmak üzere 78 kanal yer alıyor. Kanal sayısının kademeli olarak artırılması planlanıyor. Platformda ayrıca sinema, belgesel, spor, müzik, dizi paketleri olacak.


Projenin iki ayağı var
Türk Telekom'un yayıncılık platformunun iki ayağı var. Birincisi internet üzerinden TV yayınlarının ve Filmlerin izlenmesini Sağlayacak olan WebTV projesi. Web TV ile bilgisayarların TV olarak kullanılması amaçlanıyor.
Ikincisi ise Digiturk'ün yayın kutusu benzeri bir kutunun TV'ye bağlanarak, platformdaki yayınların izlenmesi televizyondan saglayan IPTV (internet televizyonu) hizmeti. Yayınlar burada da internet üzerinden alınacak. Bu kutular Vestel tarafından üretiliyor. 50 bin adetlik ilk paketin 10 bin adetlik bölümü teslim edildi. Abone yoğunluğuna göre buradaki üretim artırılacak.Tek faturada 3 hizmet
IPTV sisteminde kullanılacak olan kutu ayný zamanda internet hattı ve telefon hattına da bağlanacak. Bu sayede tek kutudan 3 servis (internet, televizyon, telefon) alınabilecek. Faturalama konusunda ise Ulaştırma Bakanlığı, Maliye ile birlikte bir çalışma yürütüyor. Buradaki çalışmaların tamamlanmasıyla Türk Telekom'un sunduğu bu üç Hizmetin tek faturada toplanması gündemde.

Yayın kalitesi iyi mi?

- WebTV ve IPTV işinde, o anki internet bağlantı hızınıza göre görüntü kalitesi dinamik olarak değişebiliyor. Bu yüzden Kesintisiz izleme için altyapının güçlü olması gerekiyor.
- Türk Telekom'un 8 Mbit'lik İnternet Bağlantısı üzerinden vermeyi planladığı bu servisin yapılan testlerde kaliteli sonuç verdiği belirtiliyor.
- Kalitede düşüş olmaması için WebTV ve IPTV'nin Kullanıcıya farklı bir hat üzerinden verilmesi gündemde.
- Bu uygulamanın servisin yarattığı trafiğin kotadan düşülmemesini de sağlayacağı belirtiliyor.
- 8 Mbit üzerinden standart kaliteli yayınların izlenmesi mümkün olacak.
-TTNet 'VDSL hizmetiyle in de 16 Mbit ve 32 Mbit üzerinden HD kalitesinde yayın alınabilecek.Web TV nedir?

Televizyon yayınlarının bilgisayardan izlenmesinin önünü açıyor. Bunun için internet tarafında ADSL Bağlantısı kullanılıyor. TT'nin sisteminde yayınları izlemek için Microsoft'un ücretsiz programı Silverlight'ı bilgisayarlara yüklemek gerekecek.

IPTV nedir?

Internet televizyonu olarak adlandırılıyor. Bu sayede TV, bilgisayar, DVD / VCD, telefon tek platformda birleşiyor. IPTV sayesinde televizyon seyretmek izleyicinin kontrolüne geçiyor.

Çizgi dünyada büyük İşbirliği

Türk Telekom grubunun oyun şirketi Sobee, düğün küresel ölçekte bir anlaşmaya imza attı. Çizgi film ve Animasyon Stüdyosu Marvell ve Paimotion ile anlaşan Sobee, popüler oyunların Türkçe versiyonlarını abonelerine sunacak. Böylece TTNet'in oyun sitesinin içeriğine Hulk, Iron Man, X-Man gibi ünlü karakterlerin sahibi Marvell'in flaş oyunları EkleneceKaynak: Milliyet Gazetesi
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu işi sevdim umarım sonu aydınlık olur :)
 
TTnet Videoya Da El Attı
Yorum Yok »

TTNet, müzik portalı TTnet Müzik'ten sonra, şimdi de video portalını sessiz sedasız hayata geçirdi. TTNet, yasal müzik servisi TT Müzik'in ardından, telif hakları ödenmişve yasal olarak DRM (Digital Rights Management - Dijital Haklar Yönetimi) sistemi dahilinde korumaya alınmış videoları sunacağı TTnet Video servisini çok fazla gürültü yapmadan, sessiz sedasız hayata geçirdi. TTnet Video servisinden yararlanmak için üyeliğinizi açmanız yeterli. Sadece TTNet ADSL abonelerine hizmet vercek olan servise, TTnet üyeleri aynı şifreyle giriş yapabiliyor. Eğer TTnet müzik üyesi değilseniz, TTNET Video'ya giriş yaptıktan sonra "Üye Ol" tuşuna basarak üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz. Siteye üye olabilmeniz için size TTMail e-posta adresiniz sorulacak, TTNET Video üyelik şifreniz ttmail.com uzantılı e-posta adresinize Gönderiliyor. TTMail kullanıcı adınız ve TTMail e-posta kutunuza gelen şifre ile TTNET Video'ya girerek hizmetlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Kaynak: hurriyet.com.tr
 
İşin için de TTNet varsa uzak durmak lazım Türkiye de çoğu hatlar eskiden kalma telefon hatları şimdi nerede hangi apartmana yada eve fiber optik kablo bağlı. Zaten netimiz yavaş birde ip tv yüküde binince net patlar , ama TTNET altyapıyı tümden sıfırdan kurar net sistemini geliştirir onu bilemem. :D o da biraz zor gibi.
 
Paylaşım için teşekkürler Nejat Abi..

Maalesef sorunlarla karşılaşılacağını düşünüyorum..Çok güvenilir ve son teknoloji dedikleri kablolu Tele Dünya'ya abone oldum sırf çanak antenle filan uğraşmayayım diye ama alt yapı sağlam olmayınca sorunlar kaçınılmaz oluyor...Günümüz web dünyası mevcut yükü kaldıramıyor..Türkiyede ise rekabetçi yaklaşım nerdeyse internet üyeliğini sokakta satış pozisyonuna getirdi..Mevcut alt yapı abone sayısını da kaldıramadığı için sorunlar yaşanmaya başlandı..Bir çok kişi nete eskiden bağlandığı gibi sağlıklı bağlanamadığından şikayet ediyor..Bu bağlamda bu internet tv. konusunda derin edişelerim var umarım yanılırım ve böyle bir uygulamadan yararlanmayı isterim...
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

  • Evet

    Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

    Oy: 7 25.0%
  • Hayır

    Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri
Üst