• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Turkiye nereye cekilmek isteniyor!?

hocam bende sizleri anlamıyorum adam hersene her fakir aileye ihtiyacı olan ailelere kömür erzak dağıtımı yapıyo bunu sadece seçimlerde yapmıyo,,,yani bunu verdiği zaman neden oy olarak veriyo diye yorum yapıyosunuz,,,adam zorla gırtlağını sıkıpta sana kömür veriyorum bana oy vereceksınız demıyokı,,,alsın kömürü versin oyunu baskasına,,kömür verirken yardım verirken oy şartı yok,,,varmı,,,,,yardım yapıyo oy için yapıyo yapmasa yapmıyo denıyo,,,ab konusu avrupa birliği bizi almak istemiyo yani türkiyeyi avrupa birliğine almazlar bunu herkes böyle bile,,,alan şimdiye çoktan alırdı,,,görmüyomusunuz ab türkiyeye neler neler çıkarıyo yok şunu yapın yok bunu yapın,,,istemiyolar kardeşim bizi,,almayacaklar bizi bunu resmen söyliüyolar biz hala zorla girmeye çalışıyoruz,,,

arkadşımıza katılıyorum ayrıca odun kömür yine iyi
biraz eskiye gidince çeyrek altınlar havalarda uçuşuyodu
kaçak çatı katları evler mantar gibi cıkıyodu
yeni yapılmıs kaldırımlar bozulup yeniden yapılıyodu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sen dün akşam kılıçdaroğluyla bir akp milletvekilinin tartışma proğramını seyretmedin galiba! O kömür ihalelerinde yapılan yolsuzlukları belgeleriyle açıkladı. Ayrıca kömürler kimin parasıyla alınıyor?? Tabi ki yardım edilmesin demiyoruz biz ama böyle değil o kömürlerin ne kadar kalitesiz olduğunu ve havayı berbat ettiğini biliyor musun? Yardım yapılacaksa adam gibi yapılsın! Kömür vereceğine altın verseler hiç olmazsa isteyen istediği ihtiyacını bozdurur istediği kömürü alır.

okuyorum okuyorum ama duramiyorum yazmadan Once sunu soralim kendi kendimize AB ne bizim ihtiyacimiz varmi bence yok neden yok tarim bizde tekstil bizde aslinda bakarsak hersey bizde bizde olmayan sevgi saygi ve ABD kole oldugumuz surecede bizim basimiz dik olmaz ben hukumet karsiti degilim milliyetciyim ama vatanimin milliyetcisiyim varmi bizim vatan gibi 4 mevsim yasayan ulke varmi bizim gibi dogasi guzel varmi bizim ulke gibi her yerinden su fiskiran ya ulkemizin herseyi ile cennet ama gel gelelim bu ulkeyi cehennem e cevirien yine bizleriz cikar davamiz basa kim gecerse gecsin bu vatana bir menfaati olmayacak bunu buraya yaziyorum kim gecerse gecsin birilerine masa olacak baska ATATURK yok cunku komur dagitiyor bilmem yiyecek dagitiyor hikayeleri bos seyler iyi bakin her sene ayni insanlar alir onlari bana sadaka degil is imkani saglasinlar sadaka degil alin terimde kazanmak isterim bu gune kadar evime hic oyle seyler girmemistir de ALLAH Nasipte etmesin fransadan gelme dosttum bu ulke bugun neyse 40 yil sonrada ayni olacak buna emin ol cunku cikarci ruh bizde iken bir adim ileri gidemeyiz sayglar

yunus kardeşim sana bu konuda katılmıyomm ne iyi niyetli hümetten bahsediyon ya sen varklı açıdan bakıyon ya ben başka çerceveden seni bilmem ama ben senin gördüğün gibi görmüyom bu kadar askeriyle ve savcılarıyla hakinleriyle uğraşan bir hükümet görmedim olmaz bu kadar o askerler bizim içimizden çıkan insanlarımız onlar her halde rusyadan gelmedi olmaz bu kadar ya istikrardan bahsediyon ne istikrarı memlekette işsizlik var ekonami bozuk fiyatlar almış başını gidiyor emeklinin hali ortada gençler boşta bi araştırma yapalım bir çok müzizyen arkadaş ne diyecek işleri nasıl bü güngü durumlarından memnunlarmı canla başla çalıaşn hükümet var diyon senin tuzun kuru herhalde ondan böyle düşünüyon gelde büyük şehirlerde yaşa bakalım görelim o zaman durumlar nasıl insanlar nasıl geçiniyor nasıl yaşıyor sen her halde hemşeri gözüyle bakıyon olaylara hic kusura bakma çok doluyum

şu anki iktidara oy vermedim üstadım ama daha önce dağıtılan çeyreklerin sahte olduğunu hatırlıyorum

Cem Uzan'ı başa getirmek lazımdı!
Sanırım Dünyayı dolandırırdı..Kendide yerdi ama bizde yerdik be :D :D

Ben ulkemi cok seviyorum. Ama maalesef insanlarimiz ulkemizi yasanir olmaktan cikariyorlar. Turkiyede yasarken bende o zincirin bir halkasi oldugum icin farkina varamiyordum ama ne zaman Yurtdisinda yasamaya basladim iste o zaman kafama dank etti. inanin bana kaldirimda yururken ayagim yanlislikla yola degmeye gorsun 4 seritli gidis gelis yoldaki butun arac trafigi durup benim gecmemi bekliyor. inanin yaya gecidinden gecerken istersen yolun ortasinda ayakkabini bagla bir tane korna sesi duyamazsin.
Ve insanlarin normal yasantidaki birbirlerine olan saygisini gorunce Turkiyeden iyiki tasinmisim diyorum. Neden yazdim bunlari; bizim insanlarimiz oncelikle ulu onder Ataturkun dedigi Cagdas Medeniyetler Seviyesine oncelikle kafa olarak gecmeliler. Hersey Kopenhag kriterlerine uymak adina atilmis sahte adimlardan ibaret degil. Kokten radikal bir degisime
ihtiyacimiz oldugunu dusunuyorum. O da nasil olur bilemiyorum. Cunku ortalikta bunu basarabilecek yeterlilikte bir lider de goremiyorum. Saglicakla kalin.

(Bu arada bu konu yanlis yer acilmis?)

Bence kısır döngüden kurtulmak birinci hedefimiz olmalı. Bunun için de olayları iyi tahlil etmeli. 50 yıl öncesinden başlayan planları iyi görebilmeli. Hele bugün yapılanları çok daha iyi görebilmeli. Olumlu ya da olumsuz düşünen herkese soruyorum:
1. Kendi iletişim birimini satan gelişmiş kaç ülke var?
2. Yunanistan'ınbir dönem ordusunun maaşını ülkemizden kazandığı faizlerle ödediğini kaç kişi biliyor?
3. Maden ve petrol yasasından kimin haberi var? (Özellikle araştırmanızı öneririm)
4. Bu ülkeye son yedi yılda sözüm ona yatırım yapan ülkelerin, sırtımızdan kazanıp ülkelerine götürdükleri para 34 milyar dolar. Bu resmi açıklama... Gayrı resmisi ne kadar, bilmiyoruz.
5. Kaç tane kit'imiz satıldı ve bunlar kaça satıldı?
6. Tekel' in sadece içki bölümünün satışından 700 milyon dolar zarar edildiğini biliyor musunuz?
7. Kıbrıs'ın gözden çıkarıldığını, Doğu' da bir çok birimden vergi alınamadığını, elektrik ücretlerinin toplanamadığını, baraj yapma teranesiyle, bir tarihin yokedileceğini biliyor musunuz?
8. 7 yıl içinde Türkiye' nin nasıl soyulduğunu, yabancılara peşkeh çekildiğini, sahillerimizin onlar tarafından ele geçirildiğini biliyor musunuz?
9. Yolsuzluklarla savaşacağını söyleyerek gelen bu hükümetin, Cumhuriyet tarihi boyunca en fazla yolsuzluğa sahip olduğunu, Hepsinin kşeyi döndüğünü biliyor musunuz?Bu yüzden meclisteki milletvekili sayasından fazla suç duyurusu var.
10. Şu anda zaten yarım yamalak olan demokrasimizin en kötü döneminde olduğunu biliyor musunuz?
11. İşsizlerin sayısı net olarak bilinmiyor bile çünkü gizleniyor ama dört gençten biri işsiz.
12. Dünyayı tahılıyla besleyebilecek bir ülkeyken, tahıl ithalatı yaptığımızı,
13. Tarımın ve hayvancılığın yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu biliyor musunuz?
Saymakla bitmez, o kadar çok var ki... Banu Avar' ın videolarını izleyin, bu ülkede neler döndüğünü çok net anlayabilirsiniz... Tabi görmek ve anlamak isteyenler için...

çok doğru yazmışsın eddie..katılmamak elde değil.bu arada biz fark etmedik konunun yanlış yere açıldığını..tebrik ediyorum seni sayın mod..:D:D

ben kömür meselesini örnek olarak vermiştim.sahi bu kış neden dağıtılmadı.
bir arkadaşımızın değindiği gibi hiç fakirlikten söz edilmiyor varsa yoksa darbe iddiaları neden zamları ve bizlerin alım gücünün düştüğünü bir tane tv kanalında izliyemiyoruz.
uyutuluyoruz hepimiz.seçimden seçime hatırlıyorlar bizi.
gelen zamları gece uykudayken yapıyorlar sabah günaydın.
ancak emekliye 30 lira verirken meclis gurubunda açıklıyorlar.
BJK arkadaşım hep doluyuz ancak ne söylesek boş.bizi bizden başka duyan yok
saygılar