• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

üstadlar korg pa800 enfazla kaçlık flash okur

orgcu_0060

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA3X KULLANIYORUM
arkadaşlar korg pa800 enfazla kaçlık flash okur?yani 8 cigabayte büyüklükte flash okur mu yda büyük olduğu için orga herhangi bi etki yaparmı?

Cevap: üstadlar korg pa800 enfazla kaçlık flash okur

arkadaşlar korg pa800 enfazla kaçlık flash okur?yani 8 cigabayte büyüklükte flash okur mu yda büyük olduğu için orga herhangi bi etki yaparmı?

bendeki usb 8 cb,
okumasında bi problem olacağını sanmıyorum,çünkü org sadece usb dekileri görüyo usb dekileri sonuçta hafızasına yüklemiyor,bendeki usb yaklaşık 6 7 cb dolu,
genelde setimi ben bu usbden yüklemiştim,veya format dosyasını ve diğer dosyaları usb mi orga takarak işlemlerimi hallettim,zarar verseydi veya problem olsaydı bende olabilirdi,hiçte sıkıntı olmadı,

usb de misal 5-6 tane set olupta tek seti yukleyebılırız dımı sadece ozel setlerde tek set oluyor galıba

usb de misal 5-6 tane set olupta tek seti yukleyebılırız dımı sadece ozel setlerde tek set oluyor galıba

pa serisinde set olarak yüklenir sesler ve ritimler,

misal usb nizde3 adet set var diyelim
1,ali set
2,veli set
3,ahmet set

bunlardan sadece bir tanesini yükleyebilirsiniz,beğenmediğinizde diğeri ile değiştirebilirsiniz,
siz yamaha kullandığınız için size biraz karışık gelebilir bu durum,
yamahada rolandda set olayı yok,
ses seti ritim seti olayı-ayrı dosya halinde paylaşılabiliniyor,sadece ritimleri usb ye attığınızda usb den direk okuyo yamaha roland ama korgta ayrı paylaşım yapamazsınız,
beğendiğiniz sesleri ritimleri tek tek alıpta kendinize sürekli kullanacağınız bi set yapma şansınızda var,

32 gb flash kullanıyorum 800 de..

ben mesela nasıl ıcıne tek tek ritm ve ses atıcam

ben mesela nasıl ıcıne tek tek ritm ve ses atıcam

tek tek ritim nasıl atılır -ses nasıl alınır -sample nasıl silinir -yerine beğendiğin sample nasıl atılır -herşey açık açık detaylı bi şekilde konularla anlatımlar var bakarak yapabilirsin,
1 tanesini yaptıktan sonra gerisini kendinde yaparsın,ilk başlarda zorlanabilirsin,