• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

üstadlardan uzun sap saz yardımı !!! ANKARA OYUN HAVALARI

• Konbuyu başlatan djcan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görülen : 8K

djcan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
arkadaşlar uzun sap sazım var bunu ankara oyun havalarındaki gibi akort etmek istiyorum akort nasıl edilir? ben alt telden orta tele çıkınca sende bozulma oluyor ama bakınız aşağıdaki örnek verdiğim videoda sanatçının sazında böyle bi sıkıntı olmuyor sazımı bu şekilde akort etmek istiyorum nasıl yapabilirim yardım ederseniz duacınız olurum bu videodaki gibi akort etmek istiyorum ve diğer bi sorumda kendi sesime sazın akortunu nasıl ayarlayabilirim? sazı çalıyorum tek telde ama dediğim gibi tek sıkıntım alt telden orta tele orta telden alt tele geçince sesin bozulması şimdiden saygılar yardım edeceklere teşekkürler...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HRQcf-Rt-dQ]Sincanlı Mustafa TAŞ Seher Yeli Öbür Dünya da Sen Yan Nar Tanem Ölem Ben 2011 - YouTube[/ame]

Cevap: üstadlardan uzun sap saz yardımı !!! ANKARA OYUN HAVALARI

Alt telleri La
Orta telleri Re
Üst telleri de Sol sesine ayarlayın.
Akortu hatasız yaptığınız halde telden tele geçince ses bozuk çıkıyorsa perdeler yanlış yerde duruyor demektir. Bu durumda sazı bu işi yapan bir ustaya götürüp perdeleri ayarlattırmanız gerekir.
Kolay gelsin.

Cevap: üstadlardan uzun sap saz yardımı !!! ANKARA OYUN HAVALARI

(rolandE500or) hocam teşekkür ediyorum bi sorum daha olacak bu videodaki sanatçının sazı nasıl akort edilmiş onu söylermisiniz ve de ben sazı kendi sesime göre nasıl akort edebilirim