• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

v2 plus aux girişi yardım

erencngz

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
YAMAHA PSR-150 & Or700tr v2 PLUS
v2plus ın arkasında bulun aux grişine mp3 çaları bağladım mesela çiftetelli çalarken taksim flan açmak için fakat mp3 sesi çok az geliyor,kayboluyor adeta.Sorum şu v2plus üzerinden aux sesini yükseltebileceğim bi yer varmı?Klavyeye yeni yeni ısınıyorum kusura bakmayın yardımlarınızı bekliyorum.

Cevap: v2 plus aux girişi yardım

AUX IN Volume dengesi ayarı ne yazık ki yok.. MP3 Çalarından volume açmayı dene..

AUX IN Volume dengesi ayarı ne yazık ki yok.. MP3 Çalarından volume açmayı dene..

onuda denedim ama olmadı.Dedim acaba mp3 çaların çıkış gücü az olabilirmi die birde laptopu bağladım fakat sonuç yine aynı olsun buna şükür:D

Bu girişten fazla bir şey beklemeyin sesi çok az amplife ederek dışarı verirler muhtemelen bağladığınız mp3 piyasada herkeste olan ortalama bir mp3 ..Mesela bir de iPhone ile deneyin sesin daha fazla geldiğini göreceksiniz yok,"abi ben zaten iPhone kullanıyorum" diyorsanız dediğim gibi bu girişe biraz güçlü bir şey bağlamalısınız.Ama tutupta mixerin speaker çıkışlarınıda bağlamayın yani zarar verirsiniz..İlla orgtan mp3 çalmak istiyorum derseniz mixere önce mp3'ünüzü girin sesi kısın önce ama,sonra track out kanallarını orgun aux'larına gönderin sonra mixerden istediğiniz volumu alana kadar sesi artırın.Eğer bu işlerin yabancısıyım diyorsanız tecrübeli birinden yardım isteyin yanlış bir işlem sonucu org ve mixer zarar görebilir kolay gelsin...

ben daha önce laptop takmıştım ses iyi çıkıyordu

ben de farklı bir yöntem söyliyim :)

mp3 çalar kulalndığım dönmelerde bana da yetersiz gleiyordu.

Bende balance menüsünden style ve Right volume değerlerini kısıp, master volume potunu sonuna kadar açıp dengeliyordum... Sonuçta orgu yine büyük bir amfiye bağlıyoruz...

ben de farklı bir yöntem söyliyim :)

mp3 çalar kulalndığım dönmelerde bana da yetersiz gleiyordu.

Bende balance menüsünden style ve Right volume değerlerini kısıp, master volume potunu sonuna kadar açıp dengeliyordum... Sonuçta orgu yine büyük bir amfiye bağlıyoruz...

Sonra register'den daha evvel kaydettiğin programı çağırdığında ses cihazının haykırışlarını duyuyordun değil mi Salim :D:D:D

Şaka bir yana Salim'in dediği yöntemi uygularken buna dikkat edelim...

aa poardon :D vala soalssın iyi hatırlattın abicim :)

mp3 kullanacaksan mp3 ses seviyesine göre yeni regler hazırlayackasın ya da mevcutları modifiye edeceksin :D

az bşaıma gelmedi deil .... GÜMMMMMMMMMMMMMMM :D

Hepinize çok teşekkürler herhalde en garantisi klavye ve mp3 ü (mp3 çalar yada laptop) ayrı ayrı bir amfiye bağlamak. fakat elimde çok eskiden kalan Behringer Promixer DX100 var bi onunla denedim oldu çiftetellide gerçek bir klarnet girince süper oluyor:D