• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

xd9 sattım..sx 3000 almayı düşünüyorum..?

• Konbuyu başlatan comx06
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 22
  • Görülen : 8K

comx06

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ketron xd9
sx 3000 hakkında bildiklerinizi paylaşırmısınız. xd9 un ritimlerini tek tek yüklenirmi okurmu pek nevalesi yok gibi...kullanım şekli xd9 a benziyormu ?ritimleri pat fotmatında mı? yoksa set şeklindemi yükleniyor pa 800 deki gibi ? kaç ritim alır? xd9 gibi 16 mb ,8 mb olayı varmı? ritimlerini nerden bulurum? xd9 daki gibi plus 3,4
yükleniyormu birisi yazmış ordan okudum...vs tşkrler yorumlarını bekliyorum.....

Cevap: xd9 sattım..sx 3000 almayı düşünüyorum..?

Kardeşim geçen asker ugurlamasına bir abimiz geldi. bu aleti ritim için kullanıyordu. bende geçtim başına bir iki şey denim dedim alet zamanının iyilerinden olabilir ancak şu an ki orglar ile boy ölçüşemez. ancak eğer sadece ritim amaçlı kullanmak istiyorsan sorun yok kullanabilirsin. çalma amaçlı ise hüsrana uğrarsın kolay gelsin. ;)

arkadaşım sx3000;
32 mb standart flash rom a sahiptir
plus 1-2-3-4 yüklenebilir
xd9 un bütün ritimlerini okur kendi ritimleride vardır
kullanımı xd9 dan daha pratiktir çoğunlukla benziyor fakat çok daha fazla fonksşyonları var
ritimler pat formatında ve set yok aynı sistem xd9 gibi
pattern ram varsa 200 yoksa 50 ritim yüklenir
klavyesi yarı ağırlıklı piyano tuşesidir xd9 dan farklı
kasa alüminyum dur
soundu xd9 dan daha güçlüdür

alete sahip olmayanların yanlış bilgilendirmesine aldanma ben şimdiye kadar eski yamaha korg ve rolandlardan sonra yamaha a1000 korg pa80 korg pa55tr yamaha or700 alıp uzun süre kullanmış birisi olarak ve bu sitede bu şekilde birçok sx3000 kullanan var kesinlikle tavsiye ederim eğer bu orgu almazsan pa800 ü tavsiye ederim

Evet piyanist şantör akadaşıma katılıyorum ses konusuna gelince ham sesleri kendin yazıp ürete bilirsin tek eksiği efekt katının korg gibi olmayışı tamamiyle natürel bir alet hele batılarını hiç bir klavyede olmadığını iddia ederim benzeri olabilir mümkün olsada benim kullandığım klavyedeki sesleri dinletebilsem kendim yazdım emek verirsen karşılığını alırsın şu anda 700 ün üzerinde hazır ritim var klavyede ritm ram yoksa 50 adet ritim yüklersin ram varsa net bilmiyorum introlu bende 200 ritim kayıtlı daha da alırkim ne derse desin piyasanın rakam ve kalitede en iyi aleti

sesleri bir türlü ayarlayamıyorum tat alamadım ritm konusunda on numara altyapı sound çok iyi ama seslerini yola getiremedim

sesleri bir türlü ayarlayamıyorum tat alamadım ritm konusunda on numara altyapı sound çok iyi ama seslerini yola getiremedim

daha önce seslerden şikayetçi olanını hiç görmemiştim:D hemşerim sende erken pes edenlerden oldun galiba :) sesleri nasıl ayarlayamadın volümlerinimi yoksa efektlerimi

zamanla oluyor abi yavaş yavaş ama belki m3ten dolayıdır benim ses sorunu :)

bende alcam bu aletten ilk a1000tr alıcaktım ama ocak76 niçk li abimizin yaptıgı ritimleri dinleyince :) hasta oldum diyebilirim bu alete zaten g600 hariç hiçbir alete kanım ısınmadı bunu görüp dinleyince dedim ki bu alet benim bide ocak 76 niçkli abi ismini bilmediğim için böyle diyorum :) bi davullu 2\4 yazarsan söyle kasap havası halay için rica etsem çok iyi olur en kısa zamanda alıcam aleti :) teşekkürler...

yazarım kardeşim zaten eksik ritmleri de yazdığımda paylaşacağım ritmleri adım rıdvan saygılar bu arada istediğin ritmin bi benzerini bana örnek olarak sunarsan daha iyi olur senin isteğin doğrultuda olur

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bugün SX3000 alalı tam bir ay oldu 07 nisan 2012 de almıştım aleti almayı düşünenlere tavsiye ederim alanın pişman olmayacağı bir alettir. Diğer bilgileri zaten uzun süredir kullanan arkadaşlar yazmışlar. sıfır almak için fiyatı en uygun alettir.