• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

XD9 ve SX3000 için Yeni SAMPLE SESLERDEN OLUŞAN SET ÇALIŞMASI...

coşkun1982

Paylaşımcı Uzman Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha YDP 131 Digital Piano
Arkadaşlar Uzun Bir Aradan Sonra Tekrar Merhaba!

Sizlerden yeterli manevi destek alırsam eğer...

XD9 ve SX3000 için Yeni Sample Sesler ve Drumkitler yapmayı ve yapılan bu ses ve drum kitler ile yeni bir SET yapmayı düşünüyorum...
Yani baştan aşağı aletin içindeki tüm sample sesleri değiştireceğim...

Tabiki bu yapılacak olan SET ticari bir set olacak!

Şimdiden tepkilere göre bu işe girişeyim mi? girişmeyeyim mi? karar vereceğim....

Bir de şunu söyleyeyim arkadaşlar sizden ricam BANA destek olmanız zaten KETRON için ciddi anlamda benden başka çalışan hiç kimse yok lütfen benide küstürmeyin...

Bir çok arakadaşım burada demo paylaşımı yapıyor dikkat ediyorum herkes teşvik için iyi yorumlar yapıyor...
Benim yapacağım demolar SETi tanıtacağı için ve sizlerde bu seti para ile alacağınız için eleştirileriniz varsa tabiki yapacaksınız ama sizden ricam eleştiri dozunu iyi ayarlamanız...
Audya 5 için SET yaptığım dönemde burada bir çok iyi ve kötü eleştiri aldım kimisi hakaret bile etti fakat ben hiçbir zaman çizgimi bozmadım gene aynı şekilde aynı çizgide devam ediyorum ve edeceğimde....

Bildiğiniz üzere daha önce Audya 5 için SET yapmıştım fakat Tünel Müzik ile anlaşma sağlayamadığımız için piyasaya süremedim... Setin Kilit sorunu vardı...

Fakat XD9 ve Sx3000'lerde kilit gerekmiyor SET direk flash karta yüklendiği için BACKUP'larında yalnızca bende olması sebebiyle yapacağım Setin internet üzerinden dağılması söz konusu değil bu sebep ile Yeni bir set yapmak ve siz değerli KETRON kullanıcılarının set sıkıntısını gidermek istiyorum...

Yapılacak olan setten ne gibi beklentileriniz var bunları bilirsem kendime bir yol haritası belirleyebilirim...
Buradan herkese çağrı yapıyorum set yapılmasını isteyenler buradan görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim...

Görüşmek üzere
Herkese Bol Müzikli Bol Kazançlı Günler...

Saygılarımla

By_CTO

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: XD9 ve SX3000 için Yeni SAMPLE SESLERDEN OLUŞAN SET ÇALIŞMASI...

Coşkun Hocam selamlar,

Epeydir göremiyorduk sizi buralarda..
Set konusunda ketron kullananlar (Kaldıysa tabi) size taleplerini bildireceklerdir.
Benim merak ettiğim konu, yeni sample'ların yapılabilmesi için ses kartı gerekiyor dendi hep. Bu kart sizde var mı? Ayrıca set oluşturmak çok zahmetli ve zaman gerektiren bir iş. Bunu ne kadar sürede tamamlamayı düşünüyorsunuz?

Saygılar

Arkadaşlar Uzun Bir Aradan Sonra Tekrar Merhaba!

Sizlerden yeterli manevi destek alırsam eğer...

XD9 ve SX3000 için Yeni Sample Sesler ve Drumkitler yapmayı ve yapılan bu ses ve drum kitler ile yeni bir SET yapmayı düşünüyorum...
Yani baştan aşağı aletin içindeki tüm sample sesleri değiştireceğim...

Tabiki bu yapılacak olan SET ticari bir set olacak!

Şimdiden tepkilere göre bu işe girişeyim mi? girişmeyeyim mi? karar vereceğim....

Bir de şunu söyleyeyim arkadaşlar sizden ricam BANA destek olmanız zaten KETRON için ciddi anlamda benden başka çalışan hiç kimse yok lütfen benide küstürmeyin...

Bir çok arakadaşım burada demo paylaşımı yapıyor dikkat ediyorum herkes teşvik için iyi yorumlar yapıyor...
Benim yapacağım demolar SETi tanıtacağı için ve sizlerde bu seti para ile alacağınız için eleştirileriniz varsa tabiki yapacaksınız ama sizden ricam eleştiri dozunu iyi ayarlamanız...
Audya 5 için SET yaptığım dönemde burada bir çok iyi ve kötü eleştiri aldım kimisi hakaret bile etti fakat ben hiçbir zaman çizgimi bozmadım gene aynı şekilde aynı çizgide devam ediyorum ve edeceğimde....

Bildiğiniz üzere daha önce Audya 5 için SET yapmıştım fakat Tünel Müzik ile anlaşma sağlayamadığımız için piyasaya süremedim... Setin Kilit sorunu vardı...

Fakat XD9 ve Sx3000'lerde kilit gerekmiyor SET direk flash karta yüklendiği için BACKUP'larında yalnızca bende olması sebebiyle yapacağım Setin internet üzerinden dağılması söz konusu değil bu sebep ile Yeni bir set yapmak ve siz değerli KETRON kullanıcılarının set sıkıntısını gidermek istiyorum...

Yapılacak olan setten ne gibi beklentileriniz var bunları bilirsem kendime bir yol haritası belirleyebilirim...
Buradan herkese çağrı yapıyorum set yapılmasını isteyenler buradan görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim...

Görüşmek üzere
Herkese Bol Müzikli Bol Kazançlı Günler...

DEĞERLİ HOCAM

ÖNCELİKLE KETRON KULLANAN VE BU CAMİYAYI YANLIZ BIRKAMADIĞINIZ İÇİ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM EĞER BÖYLE BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNE GİRERSENİZ ÇOK SEVİNİRİZ ANCAK SİZDEN ÖNEMLE RİCAM ŞUDUR YENİ SAMPLELERİN GERÇEKTEN OLMASI GEREKLİDİR.ESKİ SAMPLE SESLERDE YETERLİ AMA YİNEDE EKSİK YENİ DURUM ve PERCLERİN DAHA CANLI OLMASI GEREKLİKİ RİTİMLER AKICI OLSUN BENCE BU EMEĞİNİZİ BENDE DAHİL TÜM KETRON KULLANAN DOSTLARIM BOŞE ÇIKARMAYACAKLARDIR.

ŞİMDİDEN ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM

Saygılarımla

Bence tünel müzikle irtibata geçin ve maddi desteği onlardan alıp, setide cüzi bir miktara yada ücretsiz olarak insanlara dağıtın. Ketron şu aşamada canlanmak ve tekrar kafaya oynamak istiyorsa bu şart. İnsanlar dünyaca para verdiği sx 3000 lerini yok pahasına sattı. Tünel müziğin sizi desteklemesi gerek bence görüşün derim.

Saygılarımla...

slm set yapmanız güzal lakin orgu göndermek sorun ben bir günlüğe de olsa gönderme şansım yokbunun başka bir yolu yokmudurki bilmiyorum

daha önce sx3000 kullandım.sağlamlık ve saund 10 numara alette.eğer güzel bir set olursa 2. klavye olarak sx3000 yine alırım.kaliteli elektro bağlama, 4 telli bağlama, klarnet sesleri ve güzel ritimlerden oluşan bir set çok iyi olur.

Merhaba Coşkun hocam.bildiğin gibi ketron mağdurlarından biride benim.
Fizibilite çalışmanı iyi yapmanı öneririm bu veya diğer müzik forumlarında dolaşan ketroncuların yanısıra hiç internet ortamına uğramayan bir sürü ketroncu var bu gerçeğide göz ardı etmeden ama fazla bir ticari beklenti içine girmeden bu işe kalkışman.Seslerde zaten çok az olan(16-32 mb)ram sana fazla seçenek için izin vermez ama phaser efektini aratmayacak yeni ve kaliteli bağlama 4tel birkaç yeni zurna ve klarnet eklesen diğer sesler zaten çok güzel.Ama esas ketronun doğu tarzı arap sounduna uygun ritimlerini biraz daha korg pa serisindeki gibi zengin,sert batı tarzı sound üretecek kitlerle harmanlayıp en son güncel ritimlere uyarlasan,her yöredeki düğün işlerine uygun ritimlere yer versen sanırım çalışman havada kalmaz.Her ne kadar ketron revaçtan düşsede ciddi bir kullanıcı kitlesi var.Selamlar

bence böyle bir sete hiç gerek yok gerekli herşey sx3000 de ve xd9 da var zaten iş kullanmayı bilmekte kullanabilen zaten kullanıyor insanın tabiatı gereği sıkılınca başka org arıyor fakat sx3000 profesyonel bir org bundan sonra daha iyiler olan korg 2x ve 3x kullanmak istiyor insan tyro 4 ve audya da olabilir gerisi hikaye onlarıda ev kullanıcıları ve ekonomik durumu iyi olmayanlar mecburiyetten tercih edebilirler.

bence böyle bir sete hiç gerek yok gerekli herşey sx3000 de ve xd9 da var zaten iş kullanmayı bilmekte kullanabilen zaten kullanıyor insanın tabiatı gereği sıkılınca başka org arıyor fakat sx3000 profesyonel bir org bundan sonra daha iyiler olan korg 2x ve 3x kullanmak istiyor insan tyro 4 ve audya da olabilir gerisi hikaye onlarıda ev kullanıcıları ve ekonomik durumu iyi olmayanlar mecburiyetten tercih edebilirler.

Ümit abi bence olaya böyle yaklaşmamak gerekir diye düşünüyorum sonuçta piyasada çok ketron kullanıcıları var belki böyle bir sete sizin ihtiyacınız olamayabilir ama şunuda söylemeden geçemiyeceğim sizde biliyorsunuz ketronların bu modellerinde phaser efeğinin olmaması bence bir çok kullanıcı için sıkıntı olmuyormu phaser efekli kaliteli bir sample olsa daha iyi olmazmı ayrıca yine bir örnek daha edizurna evet var fakat sadece la bu ne demek başka alternatif yok bu söylediğim sadece edizurna için tabiki başka zurnalarda var bu modellerde fakat iş yaparmı tartışılır eksiklik bu yönden ayrıca durum ve percler şuanda birçok modele göre bu yaştaki cihaza nazaran çok iyi ama daha iyi olabilirmi bence çok daha iyi olur.Bence bu işin bu tarafından bakmakda gerekli

SAYGILARIMLA...

Ümit abi bence olaya böyle yaklaşmamak gerekir diye düşünüyorum sonuçta piyasada çok ketron kullanıcıları var belki böyle bir sete sizin ihtiyacınız olamayabilir ama şunuda söylemeden geçemiyeceğim sizde biliyorsunuz ketronların bu modellerinde phaser efeğinin olmaması bence bir çok kullanıcı için sıkıntı olmuyormu phaser efekli kaliteli bir sample olsa daha iyi olmazmı ayrıca yine bir örnek daha edizurna evet var fakat sadece la bu ne demek başka alternatif yok bu söylediğim sadece edizurna için tabiki başka zurnalarda var bu modellerde fakat iş yaparmı tartışılır eksiklik bu yönden ayrıca durum ve percler şuanda birçok modele göre bu yaştaki cihaza nazaran çok iyi ama daha iyi olabilirmi bence çok daha iyi olur.Bence bu işin bu tarafından bakmakda gerekli

SAYGILARIMLA...

yeni çıkan aletlerdeki vurmalı çalgılar davul kitleri hep aynı ketrondan çok farkı yok sesler konusunda sadece iyi efektlendirilmiş 2-3 çeşit elektro olabilir buda bence çok mühim değil başka ne yapılabilirki ayrıca çoşkun un kaliteli ritim ses yapacak kadar yetenekli olduğunu sanmıyorum arkadaş güzel piyano çalabilir fakat bu işler farklı bence tünel firmasıda bu işlere para verecek kadar parası yoktur diye tahmin ediyorum sözün özeti ketron xd9 olsun sx3000 olsun piyasada her türlü düğün nişan kına sünnet hertürlü eğlence işlerinde halen problemsiz kullanılabilen ve özelliklerine göre piyasanın en ucuz orglarıdır zaten uzman çalgıcılar tarafından para olmadığı zamanlar korg pa80 800 vb. alamadıklarında ilk yöneldikleri aletlerdir fakat sx3000 ni kullanabilen için 10 numaralı alettir batı yönüde muzzam kuvvetlidir sadec xd9 un batı özellikleri modelinden dolayı biraz zayıf olabilir.