• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

XD9 ve SX3000 için Yeni SAMPLE SESLERDEN OLUŞAN SET ÇALIŞMASI...

Cevap: XD9 ve SX3000 için Yeni SAMPLE SESLERDEN OLUŞAN SET ÇALIŞMASI...

çalışma yapan herkesi desteklerim ben korg pa800 kullanıyorum korg kullanıcısı olarak bende hangi marka olursa olsun desteklerim,emeğe her zaman saygılı olmak gerekir,belki beğenmeyebiliriz belki beğenebiliriz sonuna kadar saygılı olmak gerekir,kendimizi düşünür bi şekilde yorum yazmak iyi değildir,düşüncelerimizi genel olarak yansıtmamız daha doğru olur,ben beğenmezsem başkası beğenir ve kullanan mutlaka olacaktır diyerek düşünürsek çok mantıklı olur

Coşkun Hocam selamlar,

Epeydir göremiyorduk sizi buralarda..
Set konusunda ketron kullananlar (Kaldıysa tabi) size taleplerini bildireceklerdir.
Benim merak ettiğim konu, yeni sample'ların yapılabilmesi için ses kartı gerekiyor dendi hep. Bu kart sizde var mı? Ayrıca set oluşturmak çok zahmetli ve zaman gerektiren bir iş. Bunu ne kadar sürede tamamlamayı düşünüyorsunuz?

Saygılar

Teşekkür Ederim Yorumunuz için...
Malesef çok doğru bir konuya değindiniz ketron kullanan kaldımı diye...
Destek olmaz ise tabiki insanların ömür boyu bekleyecek halleri yok...

Ben bile şuan Sx3000'inimin yanında Pa3x Pro kullanmaktayım malesef...

Onun dışında SAMPLE yapabilmek için evet ses kartı ve baya bilgi birikimi gerekli
...
SES kartı mevcut gerekli yazılımlar ve bilgi birikimide mevcut sadece bu işe tekrardan girişeyim mi? girişmeyeyim mi? onu değerlendirmek için bu konuyu açtım...

Süre konusuna gelirsek şuan için bir süre tahmininde bulunamıyorum...

Tekrar teşekkürler iyi niyetli yaklaşımınız için...

DEĞERLİ HOCAM

ÖNCELİKLE KETRON KULLANAN VE BU CAMİYAYI YANLIZ BIRKAMADIĞINIZ İÇİ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM EĞER BÖYLE BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNE GİRERSENİZ ÇOK SEVİNİRİZ ANCAK SİZDEN ÖNEMLE RİCAM ŞUDUR YENİ SAMPLELERİN GERÇEKTEN OLMASI GEREKLİDİR.ESKİ SAMPLE SESLERDE YETERLİ AMA YİNEDE EKSİK YENİ DURUM ve PERCLERİN DAHA CANLI OLMASI GEREKLİKİ RİTİMLER AKICI OLSUN BENCE BU EMEĞİNİZİ BENDE DAHİL TÜM KETRON KULLANAN DOSTLARIM BOŞE ÇIKARMAYACAKLARDIR.

ŞİMDİDEN ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM

Saygılarımla

Öncelikle Merhaba!

Eğer bu çalışma içerisine girersem tabiki sample seslerin hepsi KETRON'da BULUNMAYAN sesler olacak...
Bende sizin gibi vereceğim emeğin boşa çıkmayacağına inanıyorum...

Ayrıca yorumlarınız için teşekkür ederim...

Bence tünel müzikle irtibata geçin ve maddi desteği onlardan alıp, setide cüzi bir miktara yada ücretsiz olarak insanlara dağıtın. Ketron şu aşamada canlanmak ve tekrar kafaya oynamak istiyorsa bu şart. İnsanlar dünyaca para verdiği sx 3000 lerini yok pahasına sattı. Tünel müziğin sizi desteklemesi gerek bence görüşün derim.

Saygılarımla...

Tünel Müzik'le tekrardan irtibata geçip onlardan destek almanın mümkün olamayacağını size ve herkese söylemek istiyorum...
Ayrıca;
Zaten öyle bir destek beklentisinde de olmadığımı buradan duyurmak istiyorum...
Tünel Müzik üretimi halen devam eden Audya için destek vermez iken; üretimi durmuş cihaza destek verir mi? Bu sorunun cevabını sanırım herkes biliyordur...

Bana göre sizin söylediğiniz durumun gerçekleşmesi on binde bir ihtimal malesef...

İyi niyetli yorumlarınız için teşekkür ederim...

Saygılarımla

By_CTO

slm set yapmanız güzal lakin orgu göndermek sorun ben bir günlüğe de olsa gönderme şansım yokbunun başka bir yolu yokmudurki bilmiyorum

Önce seti bir yapalım bitsin orataya çıksın o zaman cihazınızı göndermeye değer mi? değmez mi? buna siz karar vereceksiniz...
Seti beğendiniğinizi var sayıyorum ve yükletmek istiyorsunuz orgu göndermeden SETi yüklemenin başka bir çözümü yok
üzgünüm...

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeni çıkan aletlerdeki vurmalı çalgılar davul kitleri hep aynı ketrondan çok farkı yok sesler konusunda sadece iyi efektlendirilmiş 2-3 çeşit elektro olabilir buda bence çok mühim değil başka ne yapılabilirki ayrıca çoşkun un kaliteli ritim ses yapacak kadar yetenekli olduğunu sanmıyorum arkadaş güzel piyano çalabilir fakat bu işler farklı bence tünel firmasıda bu işlere para verecek kadar parası yoktur diye tahmin ediyorum sözün özeti ketron xd9 olsun sx3000 olsun piyasada her türlü düğün nişan kına sünnet hertürlü eğlence işlerinde halen problemsiz kullanılabilen ve özelliklerine göre piyasanın en ucuz orglarıdır zaten uzman çalgıcılar tarafından para olmadığı zamanlar korg pa80 800 vb. alamadıklarında ilk yöneldikleri aletlerdir fakat sx3000 ni kullanabilen için 10 numaralı alettir batı yönüde muzzam kuvvetlidir sadec xd9 un batı özellikleri modelinden dolayı biraz zayıf olabilir.

Öncelikle Merhaba!

Herkesin görüşüne saygı duyduğumu buradan ayrıca belirtmek istiyorum...

PİYANİST ŞANTÖR;
Sizede değerli yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim lakin kişiler ve kurumlar hakkında peşin hüküm vermeniz çok doğru bir yaklaşım değil diye düşünüyorum ama genede siz daha iyi bilirsiniz...

İnsanlar hakkında genel olarak vardığım kanı şudur ki;
Beşeriyetin başlangıcından bu güne insanların EGO'ları ön planda olduğu için kimilerini tatmin etmeniz çok zor kimilerini ise imkansızdır...

Bu sebep ile sevgili trakyamuzik.com üyeleri veya bu yazıyı okuyan herkese hitaben;

İNSANLARA TAVSİYEM

Birilerini tatmin etmeğe uğraşmasınlar ki bu birileri anne ve babamız dahi olsa
çünkü onlarda beşer, ne demişler beşer şaşar...
O yüzden bana göre en iyisi ve en doğrusu insan her ne yapıyorsa yapsın yaptığı şeyde kendi kendini tatmin ediyorsa gerisi önemli değil...

Bende bu durumdan yola çıkarak EGO'su ön planda olan ve tatmin olmak istemeyen hiç kimseyi tatmin etme çabasına girişmeyeceğimi ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM...

Yapacağım çalışmayı beğenen de olacaktır beğenmeyen de...
Beğenmeyen zaten almaz onun için mesele yok...

Benim açımdan iyi yada kötü olsun farketmez yorumlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim...

Saygılarımla

By_CTO

coşkun kardeşim hani bu kart tünelmüzikten başkasında yoktu siz nereden buldunuz acaba forumlarda hep öyle yazıyo idi yanlış hatırlamıyoisem madem vardı bu zamana kadar neden güzel bi set yapılmadı acaba

coşkun kardeşim hani bu kart tünelmüzikten başkasında yoktu siz nereden buldunuz acaba forumlarda hep öyle yazıyo idi yanlış hatırlamıyoisem madem vardı bu zamana kadar neden güzel bi set yapılmadı acaba

Tünel Müzik ile çalıştığım sırada fabrikadan özel olarak getirtmiştim kendime bu sebep ile ses kartı bende mevcut...

Kartı kullanmak ve gereken prosedürleri iyi bilmek önemli yoksa kartın olması mesele değil....

Kartın görevi sadece yapılan sesleri orgun okuyacağı formata dönüştürmek...
Kartı kullanmaya gelene kadar bir ton işle uğraşıyorsunuz;
mesela en basitinden drum maping(drum kit adresleme) seslerin nerelere geleceğini tek tek manuel olarak yazıyorsunuz...Ve son olarak yazdığınız bu dosyalar hepsinin uzantıları farklı bu uzantıları ses kartı okuyup SND yada PCM formatına dönüştürüyor mesele bundan ibaret...

Korg'ta kullanıcı için bu işlem çok kolay çünkü bunu Awave studio gibi yazılımlar ile iki dakikada yapmak mümkün fakat ketronda o yazılımların iki dakikada yaptığını siz manuel olarak bir sürü işlem ile yaptığınız için günlerce uğraşıyorsunuz bir nevi yazılım yazmaya benziyor....

Neyse sonuç itibariyle bu SES kartından bende var ve SET yapmayı düşünüyorum...ÖZETLE böyle...

Umarım açıklayıcı olmuşumdur

Saygılarımla

By_CTO

o zaman başarılar gerçekten güzel bi set yaparsanız bu iş tutar ama mümkünse tünel müziğin yaptığı gibi yapmayın birde soracağım soru şu sistem dosyası bu orgun değiştirilemiyomu kullanmadığımız delayların yerine farklı effektler konulamazmı şimdiden teşekkürler

eski bi ketron kullanıcısı olarak bende yazayım dedim,sevgili arkadaşım ketron için bişeyler yapma düşüncesi iyi hoş süper ama çok çok geç kalmış ve birçok ketron kullanıcısı bu yüzden elinden ketronu çıkarmıştır,zamanında bu gibi olayları çok duyduk çok bekledik çok yorum yazdık ama nedense kimse iplemedi,ve ketron devamlı düşüşe geçti ,şimdi kız gibi ketronu 1 milyara 1200 e almayanı dövüyolar ama millet yine dönüp bakmıyor ,hele hele,Korg PA600 QT modelinin doğum aşamasında herkez bu yeni çıkacak bebeği bekliyor bende dahil,nedenmi ,hem ucuz hem sampler alıyor hem nevalesi çok,eee şimdi bu şartlar altında artık ketron satarmı veya iş yaparmı,hele şu Korg pa600 bir çıksın sen piyasayı seyreyle o fiyatlar nasıl aşağıya iniyor o orglar nasıl öldüm pahasına gidiyor,bunu yazmamadaki sebeb korg pa600 ün ucuz olacak dedikleri için sanırım harbidende ucuz olacak,eee şimdi vatandaş 10 senelik orgumu alır yoksa biraz daha koyar sıfır orgmu alır,inanın bana öyle geliyor ki 5-6 milyarlık orgu olan bazı arkadaşlar bile bu pa600 ü bekliyor adamlar haklı yazık o kadar paraya,bunları yazmamdaki sebeb şu sevgili arkadaşım ketron için bişeyler yapmak istemen çok güzel ama çok geç kaldı bu çalışma ve org piyasasının hararetlendiği bu günlerde kimse ketron almıyor herkez beklemede orgları elden çıkaran çıkarana,sen okadar uğraşacaksın çok emek vereceksin ama senin bu çalışmlarına piyasa ne tepki verir bilemem,ketroncu kalmadı desem yeridir aslında süper bi cihazdı ama ilgisizlikten silinip gitti,iyi düşün taşın arkadaşım,saygılar