• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

XD9 ve SX3000 için Yeni SAMPLE SESLERDEN OLUŞAN SET ÇALIŞMASI...

Cevap: XD9 ve SX3000 için Yeni SAMPLE SESLERDEN OLUŞAN SET ÇALIŞMASI...

ketroncu kalmadı diye bir şey yok şu an piyasadaki ketronlar birileri tarafından kullanılıyor ve çok şanslılar alabilecekleri en ucuz fiyatlara almış kullanıyorlar zaten dibe vurmuş bu fiyatlardan devam eder.
örneğin xd9 1000-1300 liraya ve bu fiyattaki korg i 30 a 1000 ve roland gw8 den çok daha iyi bir alet bence hala tercih ediliyor
sx3000 1500-2300 aralarında üzerinde hd paatern ram plus4 ve hurda olup olmamasına göre gidiyor en hurdası ve üzerinde hiç bir şey olmayan 1500 lira dibe vurdu
ne güzel işte herkez artık ketron alabilir bundan 4-5 yıl önce ben elimdeki pa55tr ile ketron xd9 u takas etmek istediğimde üste 1000 lira isteniyordu:)

coşkun kardeşim ben bi ara tünele gelmiştim sx3000 almıştım sıfır yukarda audya ile uğraşan sanırım sendin hatırladınmı bursadan rıdvan ben kapıda sohbet etmiştik.öncelikle set projen hayırlı olsun derim ama sx3000i 2ay olmadan sattım çünkü manyak şekilde ritm aksatıyordu belki görmüşsündür ben rtim yazıp paylaştım iyi bir ritm composer olduğumu düşünüyorum ketroncularla burada paylaştım ama bu aksamalar beni deli etti ve elden çıkardım tank gibi sağlam ve muhteşem soundu olmasına rağmen bu aksamalar beni soğuttu sana başarılar dilerim

Merhaba Coşkun...

Konuyla ilgili şahsi görüşüm;neredeyse 10 yıllık olmuş, ticari ömürlerini tamamlamak üzere olan ve çok da yaygın olmayan cihazlara yapılacak yeni bir setin TİCARİ ANLAMDA bir getirisi olacağını pek zannetmiyorum...hemde korgun,yamahanın yeni cihazlarının piyasaya sürüleceği/sürüldüğü bu günlerde...

Bununla beraber;böyle bir çalışmanında, elinde bu cihazlardan olan kişilere yeni bir soluk olabileceğini düşünüyorum..

sonuç olarak;boş vakitlerinde uğraşıp,sonunucundada "üç beş lira kazanabilirsem ne ala" diye düşünülüp yapılabilecek bir proje olarak değerlendirebilirsen,belki seni ve bu seti alacakları mutlu edebilir..

iyi çalışmalar ve hayırlı işler diliyorum...

Bu arada elindeki Audya için hazırlamış olduğun çalışmaları da değerlendirmeyi yada yayınlamayı :) düşünmüyormusun?..

Merhaba Coşkun...

Konuyla ilgili şahsi görüşüm;neredeyse 10 yıllık olmuş, ticari ömürlerini tamamlamak üzere olan ve çok da yaygın olmayan cihazlara yapılacak yeni bir setin TİCARİ ANLAMDA bir getirisi olacağını pek zannetmiyorum...hemde korgun,yamahanın yeni cihazlarının piyasaya sürüleceği/sürüldüğü bu günlerde...

Bununla beraber;böyle bir çalışmanında, elinde bu cihazlardan olan kişilere yeni bir soluk olabileceğini düşünüyorum..

sonuç olarak;boş vakitlerinde uğraşıp,sonunucundada "üç beş lira kazanabilirsem ne ala" diye düşünülüp yapılabilecek bir proje olarak değerlendirebilirsen,belki seni ve bu seti alacakları mutlu edebilir..

iyi çalışmalar ve hayırlı işler diliyorum...

Bu arada elindeki Audya için hazırlamış olduğun çalışmaları da değerlendirmeyi yada yayınlamayı :) düşünmüyormusun?..

Elimdeki Audya için yapmış olduğum çalışmayı kilit problemini çözebilirsem yayınlayacağım...Encrypt(şifreleme) işi ile uğraşan profesyonel arkadaşlarla görüştüm hepsi malesef şuan dolular ellerinde projeler var fakat bir iki aya kadar boşluk olacak o zaman durumu bir gözden geçirecekler olursa eğer yapacaklar...Birde maddi olarak bakalım bize ne kadara patlayacak bu iş onuda değerlendirmem gerekecek yaptığımı değecek mi? ona göre bakacağız duruma...

Önerilerin için Teşekkür Ederim Necdet Abi...

coşkun kardeşim ben bi ara tünele gelmiştim sx3000 almıştım sıfır yukarda audya ile uğraşan sanırım sendin hatırladınmı bursadan rıdvan ben kapıda sohbet etmiştik.öncelikle set projen hayırlı olsun derim ama sx3000i 2ay olmadan sattım çünkü manyak şekilde ritm aksatıyordu belki görmüşsündür ben rtim yazıp paylaştım iyi bir ritm composer olduğumu düşünüyorum ketroncularla burada paylaştım ama bu aksamalar beni deli etti ve elden çıkardım tank gibi sağlam ve muhteşem soundu olmasına rağmen bu aksamalar beni soğuttu sana başarılar dilerim

Hatırladım nasılsın kardeşim iyisin inşaallah...
Üzüldüm SX3000'ni satmana yazık olmuş...
evet aksamalar oluyor hatta sinir hastası ediyor ama cubase gibi programlarla yazarsan mesele olmuyor...
malesef KETRON kullanıcı dostu bir cihaz değil yani kendi üzerinde birşeyler yapamıyorsun fakat bilgisayar yardımı ile yaparsam çok güzel oluyor...
E tabi herkeste bilgisayar bilecek o programları kullanacak diye bir şey yok
haliyle insanlar bir süre sonra bir şey yapamadıklarını görünce cihazı elden çıkarıyorlar...

Aslında elden çıkarmalarının en büyük nedeni ritim ve ses desteğinin olmaması...
Yoksa zaten herkes ritim yada ses yazmıyor hazır SET'ler kullanıyor, piyasada da çok fazla alternatif olmayınca alternatifi çok olan cihazlara yöneliyorlar bu konuda çok haklılar aslında.
Türkiye Distribütörünün destek vermesinden ziyade KETRON fabrikasının bana göre çok büyük yanlışı var ama yapacak bir şey yok...

Sonuç; Bu cihazı sevenler olarak sırf soundu için katlanıyoruz diğer eksikliklerini görmezden geliyoruz.
Olayın özü bu...

Bursa'ya sevgiler saygılar kendine iyi bak...

By_CTO

o zaman başarılar gerçekten güzel bi set yaparsanız bu iş tutar ama mümkünse tünel müziğin yaptığı gibi yapmayın birde soracağım soru şu sistem dosyası bu orgun değiştirilemiyomu kullanmadığımız delayların yerine farklı effektler konulamazmı şimdiden teşekkürler

Malesef söylediğiniz mümkün olmuyor...

eski bi ketron kullanıcısı olarak bende yazayım dedim,sevgili arkadaşım ketron için bişeyler yapma düşüncesi iyi hoş süper ama çok çok geç kalmış ve birçok ketron kullanıcısı bu yüzden elinden ketronu çıkarmıştır,zamanında bu gibi olayları çok duyduk çok bekledik çok yorum yazdık ama nedense kimse iplemedi,ve ketron devamlı düşüşe geçti ,şimdi kız gibi ketronu 1 milyara 1200 e almayanı dövüyolar ama millet yine dönüp bakmıyor ,hele hele,Korg PA600 QT modelinin doğum aşamasında herkez bu yeni çıkacak bebeği bekliyor bende dahil,nedenmi ,hem ucuz hem sampler alıyor hem nevalesi çok,eee şimdi bu şartlar altında artık ketron satarmı veya iş yaparmı,hele şu Korg pa600 bir çıksın sen piyasayı seyreyle o fiyatlar nasıl aşağıya iniyor o orglar nasıl öldüm pahasına gidiyor,bunu yazmamadaki sebeb korg pa600 ün ucuz olacak dedikleri için sanırım harbidende ucuz olacak,eee şimdi vatandaş 10 senelik orgumu alır yoksa biraz daha koyar sıfır orgmu alır,inanın bana öyle geliyor ki 5-6 milyarlık orgu olan bazı arkadaşlar bile bu pa600 ü bekliyor adamlar haklı yazık o kadar paraya,bunları yazmamdaki sebeb şu sevgili arkadaşım ketron için bişeyler yapmak istemen çok güzel ama çok geç kaldı bu çalışma ve org piyasasının hararetlendiği bu günlerde kimse ketron almıyor herkez beklemede orgları elden çıkaran çıkarana,sen okadar uğraşacaksın çok emek vereceksin ama senin bu çalışmlarına piyasa ne tepki verir bilemem,ketroncu kalmadı desem yeridir aslında süper bi cihazdı ama ilgisizlikten silinip gitti,iyi düşün taşın arkadaşım,saygılar

Yorumlarınız ve iyi niyetli önerileriniz için teşekkür ederim...
Bu konuyu açmamdaki amaçta zaten bu yönde...
Ne kadar talep olacak ve çok emek harcayacağım için yaptığımı değecekmi onun analizini yapıyorum...

Tekrar teşekkür ederim...

Saygılarımla

By_CTO

Yorumlarınız ve iyi niyetli önerileriniz için teşekkür ederim...
Bu konuyu açmamdaki amaçta zaten bu yönde...
Ne kadar talep olacak ve çok emek harcayacağım için yaptığımı değecekmi onun analizini yapıyorum...

Tekrar teşekkür ederim...

Saygılarımla

By_CTO

hocam size bir mesaj attım bakarmısınız

hocam cevabınız GELMEDİ