• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha or700 v2 plus bati ritim

TR versiyonlarda sesler ve ritmler Türkçe yazılmıştır.OR700'lerde 2 adet TR çipli versiyon yapıldı.V1 OR700'lerde Arap versiyon ile TR versiyon arasında geçişi sağlamak adına bir switch yerleştirildi fakat çok verim sağlanamadı.Çünkü geçişi sağlamak için cihazı kapatıp switch'i değiştirmek gerekiyordu.Aynı durum V2 OR700'lerde de vardı.V2 OR700'lerde de V1 OR700'lerden farklı olarak seslere bazı dinamikler eklendi(Mesela bağlamadaki çırpma tekniği ya da buzukideki tremolo tekniği gibi)bu tür teknikler tuşlara daha sert basma yoluyla elde ediliyordu.Bunda da çok verim sağlanamadı çünkü hem ham sesi hem de dinamikleri ayrı ayrı sample yapmak gerekiyordu ki bu da rami gereğinden fazla yormak demekti.Onun için V2 Plus oluşturuldu.V2 Plus'ta da switch ve dinamik özelliği tamamen kalktı ritmler tamamen aletin kendi türk kitiyle yeniden yazıldı.Bunun haricinde Korg modellerinde yer alan bazı sesler OR700 V2 Plus'a uyarlandı.(Cüneyt Aytaç'ın yapmış olduğu 4 tel bağlama gibi "ELEKTRO 1")Onun dışında Turkish Greek kategorisi tamamen yöresel ritmlerle oluşturuldu.
Umarım yeterince açık olmuştur.Bununla ilgili Youtube'ta bir video var idi yakın zamana kadar bulabilirsem onu da sizinle paylaşırım.
Bu arada PSR-S700 ile ilgili de bir soru sormuşsunuz.PSR-S700 Türkiye piyasasına sokulmadı neden bilmiyorum.Onun yerine Arap kitli OR700'ler geldi.Birkaç ay sonra da zaten TR Çipli OR700'ler yapılmaya başlandı.
çok teşekkür ederim bilgilendirme için hocam .

Yamaha psr s550 ile or700 v2 plus kiyaslarsak batı ritimlerı konusunda ve özellik konusunda hangisi üstün ? S550 ritim yukleniyormu ? Netten izledim Usb den caliyorlar fakat cihazın içine yukleniyormu yoksa usb denmi okuyor onu anlayamadim. Bu hafta arkadaşımdan Or700 v2 plus almaya gideceğim . Dün youtube de S550 gördüm batı bir org onun için kafam karıştı .

Son düzenleme:
S550'yi incelemedim fakat S700 ile OR700 'ün sesleri de ritmleri de aynı

לא הצלחתי למצוא באינטרנט קצב מערבי עבור Yamaha or700 v2 plus. מעניין באיזה דגם של ימאהה יש את המקצבים התואמים לו? לדוגמה, האם אתה יכול לומר שהדגם הזה יכול לקרוא את המקצבים ללא בעיות?
[/ציטוט]

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri