• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Or700 ve Yamaha A2000 hakkında

• Konbuyu başlatan İlker
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 19
  • Görülen : 7K

İlker

Usta Piyanist
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 80
Değerli Yamaha üstadları sizlere bi sorum olacak yanlış anlaşılmasın aletlerin piyasasını karıştırmakla ilgili değil kesinlikle sadece kafama takıldı.
Şimdi bu son çıkan A2000 'e dışardan yetkili kişilerin yapmış olduğu genişletme paketlerinde ses dosyaları aletin üzerindeki mevcut seslerle oynanarak elde edilmiş seslermi yoksa paketlerin içeriğine yeni sampling sesler eklenebiliyormu?
(Bunların yanında loop,drum kit v.s. de dahil)
Eğer yüklenebiliyorsa bu sesler or700 v2 plus larda hardware olmadan içinde mevcut bulunan 64 mb rom'a yüklenemiyor mu?
Ve son olarak aldığım bir bilgiye göre (kaynağını söylemiycem zira kaynak bana kızabilir) :) yakında yamaha son kullanıcının aletine sampling yükleyebilmesi için bi cihaz dağıtacakmış sanırım aynı cihaz or700 ler içinde geçerli mi?
Bilen birisi aydınlatabilirse minnettar olurum.
Saygılar

Cevap: Yamaha Or700 ve Yamaha A2000 hakkında

dostum yamaha a2000, or700 v2 plus gibi son kullanıcıya kapalı bir cihaz.
cihazın içinde dışarıdan atılmış 2-3 tanesi farklı olmak kaydı ile sample sesler mevcut..
emo-salim-batuh arkadaşımız tyros serisi için yaptığı usb yi bu cihazı kullanan arkadaşlarda kullanabilecek..
ayrı bir cihaz konususa gelince öyle birşey imkansız :)

işte bende bunu diyorum emo,salim,batuhan ustaların yapmış olduğu usb nin içindeki sample sesleri a2000 okuyacak sonuçta bende diyorum ki or700 v2 plus aynı usb yi okumazmı acaba?

paketlerdeki sesler sampling sesler tabiki ve
kullanıcı sample ses yapabilmesi için program ve ses kartı gerekiyor ketronda olduğu gibi
bunuda kimseye vereceklerini hiç sanmam yoksa bunun sayesinde yapılan paketlerdeki sampleler kopyalanır herkezin eline geçer buda yamaha nın işine gelmez bunu kim çıkardıysa uydurmuş

işte bende bunu diyorum emo,salim,batuhan ustaların yapmış olduğu usb nin içindeki sample sesleri a2000 okuyacak sonuçta bende diyorum ki or700 v2 plus aynı usb yi okumazmı acaba?

or700 de bunların yükleneceği bir flash ve yazılım yokki mümkün değil olsaydı can başar çip yapmazdı zaten

emo nun tyros için yapacağı usb yide büyük ihtimalle a2000 e or700 gibi çip şeklinde yapacaklar..

a2000 için bir donanıma ihtiyaç yok. paketler yazılım ile yapılıyor.

or700'e gelince... Sistmeler farklı. Or700 de çip ile mümkün.

yani a2000 usb kullanıcak salimcim doğrumudur? mb hakkında bilgi verirsen sevinirim kardeşim..

evt aynen öyle.

a2000de paket mantığı var.

Tek tek sapmle yükleme yok.

mesela ben bir paket yaptım usb ile sundum.

örneğin içerikte 60 sample, 60 ritim var. Bu 60 ritim ve 60 sample bir seferde paket olarak yükleniyor ve hiç bir şekilde içeriye bir ekleme ya da içeriden bir çıkartma işlemi yapılmıyor. Tabi aynı zamanda user ya da usb harici ritimlerinizi kullanmaya devam edebilyiorsunuz.

Diyelim ki batuh bir usb yaptı. 50 sample 100 ritimlik. Bunu kullanmak için bir önceki paketi silip yenisini yüklemek zorundasınız. paketler arası ses ve ritim transferi yapılamıyor, karma setler oluşturulamıyor.

A2000de bu paketler için kullanıcıya ayrılan alan 64mb'tır.