• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamaha or700v2plus ses ayarı hakkında bilgi gerekli...

ali abi

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
elektroakustik gitar ve yamaha psr a300tr
orgumun akor bastığım sol bölümündeki acmp bölümünün sesi çok kısık.sesi nasıl yükseltebilirim.basit olarak ve sırasıyla anlatılırsa bu işi halledebilirim.mixer kısmını açtığımda orda acmp ayarı göremedim.saygılar....

Abi function kısmında style recorder'a girip accomptaki enstrümanların sesini arttırırsan artar.

teşekkürler.daha öncesi psra300v2 kullanmıştım onda çok kolaydı.bir bakayım inşallah hallederim....

ayarı yaptıktan sonra sabit kalır mı yoksa sabit kalması için bir işlem gerekir mi....accomp sesinin,solo tarafının sesinin %50 si kadar olması bana yetecek......

fonksiyon kısmını tıklayıp açtım ama orada style recorder simgesi yok.......neyse böyle idare ederim artık.

mixing console butonuna iki kere basarsanız ritimdeki bütün bileşenlerin ayarları gelir. Bastıkça değişik sayfa gelir midi kanallarının volümleri falan sırayla...

üstad dediklerinisi aynen yaptım.accomp ibaresi göremedim.aletin bütün ses ayarları genellikle 100 olarak sabitlenmiş.ritim,pad vb ayar yerleri var accomp yasan yer göremedim.keşke bulunduğum yerde bir 700 cü olsaydı çok iyi olacaktı.korg ve roland dan sonra bu ilk 2. yamaha orgum.intibak sağlamaya çalışıyorum.....yardımcı olmana sevindim.saygılar......

üstad dediklerinisi aynen yaptım.accomp ibaresi göremedim.aletin bütün ses ayarları genellikle 100 olarak sabitlenmiş.ritim,pad vb ayar yerleri var accomp yasan yer göremedim.keşke bulunduğum yerde bir 700 cü olsaydı çok iyi olacaktı.korg ve roland dan sonra bu ilk 2. yamaha orgum.intibak sağlamaya çalışıyorum.....yardımcı olmana sevindim.saygılar......
yamahada accomp komple ayarlanmıyor, bass, chord1, chord2... pad1 vs ayrı ayrı ayarlanıyor

Mixing console düğmesine sırayla basinca buns benzer bir ekran çıkar , ordan ayar yapılıyor, ama mixer ayarı sabitlenmiyor sanırım, her ritimde değişiyor.

Ekli dosyalar

• IMG20200720222338.jpg
    IMG20200720222338.jpg
    3.5 MB · Görülen: 592
çok değerli bilgi oldu.çok teşekkürler.tatil dönüşü ayarları yaparım.saygılar.....