• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha psr 3000 hakkında sorum var

h-sinan54

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland GW-8, KORG PA500TR
Merhaba arkadaşlar ben yamaha psr 3000 hakkında merak ettiklerimi sormak istiyordum cihaz tamamen batı mı yoksa otyantel kitler de mevcut mu yani yamaha a1000 ritmlerini falan sorunsuzca okuyor mu bir de tule olarak yamaha a1000 in aynısımı benim a1000 tuşesine karşı ciddi bir antipatim var da eğer öyleyse kesinlikle düşünmüyorum...

Cevap: Yamaha psr 3000 hakkında sorum var

Psr3000 de arabic kit var ama yamaha nın standart arabic kitidir, a1000 deki gibi tatmin etmeye bilir. a1000 nin yerli ritimlerini direkt okutamazsınız percusion ların sıralaması farklıdır. Batı ritimlerini okur. Sound olarak düşünürseniz a1000 den üstün bir sounda sahiptir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhaba arkadaşlar ben yamaha psr 3000 hakkında merak ettiklerimi sormak istiyordum cihaz tamamen batı mı yoksa otyantel kitler de mevcut mu yani yamaha a1000 ritmlerini falan sorunsuzca okuyor mu bir de tule olarak yamaha a1000 in aynısımı benim a1000 tuşesine karşı ciddi bir antipatim var da eğer öyleyse kesinlikle düşünmüyorum...

bana sorabilirsin ben kullandım, cihaz batı çip taktırırsan belki türkçe olur ben taktırmadım tekrar sattım ama tyros kadar kaliteli ritimleri ve tyros ritimlerini okuyor, içindeki sesler sıradan, set olmadığı için de ben türkçe ses atamadım

tuşesi yamaha 1000 den kaliteli, yamaha 1000 nin ritimlerini ben attım sorunsuz okudu, en güzel özelliği o orgun direk usb den ses ve ritmleri okuyor hoşuna gideni ordan orga atabiliyorsun bu çok güzel bir özellik. çok güçlü bir cihaz ama işte çip takılması gerek

ben zaten batı ağırlıklı çalıyorum türk enstrumanları çok da önemli değil sound kalitesi cok hosuma gidiyor ama tuşesine takıldım

ben zaten batı ağırlıklı çalıyorum türk enstrumanları çok da önemli değil sound kalitesi cok hosuma gidiyor ama tuşesine takıldım

Merhaba.

Bence SX3000 almalısın.PSR 3000 piyasada 1.500 TL - 2.000 TL arasına gidiyor.Yani ,fiyat aralığı aynı denebilir ; yada çok çok az fark var.SX3000'de batı desen batı var , yerli müzik desen yerli var.Tuşe desen , malzeme kalitesi desen harika.PSR3000'i elinden çıkarman çok daha zor.

"PSR3000"i ben de düşünüyordum ; ben de beğeniyorum.Ama SX3000 daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Selâmlar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

A 2000 al bence

Yamaha PSR serisinde tuşe kalitesi hala düzelmemiş. Roland prelude satıp A2000 aldım. Rolanda göre tuşlar çok yumuşak (dokunmatik :) ) Ancak alışılabilir sanırım. Tuş kalitesi sx3000, PA 1x gibi aletlerde iyi. Yalnız A2000 batı sesleri çok iyi. Bir de psr3000 de kullanıcı hafızaları ve şarkı presetleri çok geniş, GW8 ile kıyas olmaz. Yaptığınız müziğe göre GW8 de çok fazla synt ve new-age ses vardır, türk enstrümanları bol..Denemeden almayın bence. Selamlar..

yamaha serisini dusunuyorsan a2000 ve or 700 dur,onlarin disindakiler beni hicbir zaman tatmin etmedi etmiyorda,anladigim kadariyla bati muzigi agirlikli caliyorsun,hic dusunmeden ketron sx-3000 derim,hani tas gibi denir ya gercektende tas gibi alettir,seni ucurur.2.alternatif fiyat olarak dusuk ama ses kalitesi bati olarak en iyisi g1000 dir,temizini bulabilirsen biraz zorda ,onuda tavsiye edebilirim.saygilar

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=p-UWd1BJJ0k]Michel Voncken - PSR 3000 - YouTube[/ame]
linkteki videoyu izlersen birazdaha ayrıntıyı görmüş olursun.Bildiğim kadarı ile psr 3000 e cip çalışması yapılmadı ..