• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha PSR-S770 Aldım

• Konbuyu başlatan ayoub
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 34
  • Görülen : 9K
Cevap: Yamaha PSR-S770 Aldım

Yamaha A1000tr kullandıktan sonra işlemcinin zayıf kalması yüzünden Yamaha'nın orglarını kapımdan sokmayacağımı söylemiştim. A3000 çıkana kadar da bu düşüncem değişmez.

aleti kullanıcıya açmak cihazın çok satılması için yeterli bi sebep olsaydı. zamanında 40mb sample hafızasıyla kullanıcıya açık olan o kadar kaliteli fiyatıda iyi olan gem wk4 wk8 gibi klavyelerin 16mb hafızalı pa80 karşısında bile çatır çatır satıyor olması lazımdı.

aleti kullanıcıya açmak cihazın çok satılması için yeterli bi sebep olsaydı. zamanında 40mb sample hafızasıyla kullanıcıya açık olan o kadar kaliteli fiyatıda iyi olan gem wk4 wk8 gibi klavyelerin 16mb hafızalı pa80 karşısında bile çatır çatır satıyor olması lazımdı.

Katılıyorum, aynı şekilde 2000 yılında KORG daha is35, i30 satıyorken Yamaha Psr 9000 ile ilk sample hafızalı 64MB RAM'li cihazı çıkarmıştı ve o cihaz da ülkemizde hiç tutulmadı.

Ama S770, S970, A3000 gibi cihazlar, birden fazla expansion set yüklenebilme özelliği sayesinde çok tutacaklar. Buna emin olabilirsiniz. Mevcut setinizin/setlerinizin üzerine hiç düzeninizi bozmadan bir yenisini yükleyip silebileceksiniz. KORG'da bunu yapmak istediğinizde maalesef adresleme sorunları yüzünden iş çok uğraştırıcı bir hal alıyor. Kitleri User DK sayfanızdaki uygun yerlere, sesleri de USER sayfalarınızdaki uygun yerlere yükledikten sonra bu sefer de ritimlerdeki kit ve sesleri bu değiştirdiklerinizle eşleştirmeniz gerekiyor. Yamaha'da bu iş kolaylaşmış durumda.

Ama diğer taraftan bakacak olursak, cihazın üzerinde ses düzenleme imkanları hala çok çok kısıtlı. Hala bir ROM ses ile bir RAM sesini farklı parametrelerle bir araya getirip kullanamıyorsunuz. Kullanıcı da hayal ettiği sesi, kiti üretemeyince hayal kırıklığına uğruyor ve yine uğrayacak. Önceki konularda yazmıştım, hala yazıyorum. KORG'un 1993'te çıkardığı i3'ünden beri yapılabilen OSC bazında ses düzenleyebilme kabiliyeti, 2015'in parıl parıl parlayan Yamaha cihazlarında maalesef yok.

bende bugün aldım s770 ama yeni kargoya verildi sanırım yarın bana ulaşır.set işini nasıl yaptınız acaba.sitedeki linklerin birçogu ölmüş.tyros setlerinden convert yapmak için tyros seti indireyim dedim maalesef

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. S770 3000 lira. (Yanlış anlaşılmasın zaten bu cihazların gerçek hakeder fiyatları bu.) Bu ne demek oluyor. Bu saatten sonra A2000 ve benim gibi S950 sahiplerinin elinde patladı cihaz anlamına geliyor. Kimse ikinci eline artık şu anki piyasa fiyatlarını vermez. Bir daha bu Yamaha serilerini kullanmayacağım ve bugün ilanı veriyorum takasa açıp korg a geçiş yapacağım. Zaten Yamaha artık bana göre hep aynı sound. Makyaj yapıp yapıp koyuyorlar önümüze.

Dostum "Korg"a mı geçeceksin yoksa? Bana hiç bahsetmedin de... :)

Şaka tabi ; selâmlar...