• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha PSR-S770 Aldım

• Konbuyu başlatan ayoub
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 34
  • Görülen : 9K
Cevap: Yamaha PSR-S770 Aldım

Neden sadeceyamaha klavyeler dibi vursun , şimdi a2000 fiyatı düşse vatandaş gidip a2000 den pahalıya pa1x mi alacak pa600 mü alacak yani hiç akıl işimi düşerse hepsi beraber düşer tabi bana göre.

Haklısın hepsi düşebilir fakat, sende biliyorsunki piyasada klavye satan bayilerin de desteklediği; ikinci el yamaha fiyat öldürme politikası diye bişey var. Misal bir pa600 ü satarken bayiye götürdüğünde en kötü piyasanın 200 - 300 tl aşağısına alıyor, fakat bir OR700 ü yada A2000 i ya hiç almıyor, yada 1000-1500 tl aşağısına fiyat veriyor. Keza bir yamaha modeline ilan verdiğin de bir ayda 3 kişi arıyorsa. Korg modeline ilan verdiğinde 20 kişi arıyor. Yamahaya talep az. İnşallah A3000 ve yeni çıkan S970 - 770 modelleri bunları yıkar.

Hayırlı olsun. Güzel fiyat, güzel cihaz ama umarım birileri cihazı işler.

Haklısın hepsi düşebilir fakat, sende biliyorsunki piyasada klavye satan bayilerin de desteklediği; ikinci el yamaha fiyat öldürme politikası diye bişey var. Misal bir pa600 ü satarken bayiye götürdüğünde en kötü piyasanın 200 - 300 tl aşağısına alıyor, fakat bir OR700 ü yada A2000 i ya hiç almıyor, yada 1000-1500 tl aşağısına fiyat veriyor. Keza bir yamaha modeline ilan verdiğin de bir ayda 3 kişi arıyorsa. Korg modeline ilan verdiğinde 20 kişi arıyor. Yamahaya talep az. İnşallah A3000 ve yeni çıkan S970 - 770 modelleri bunları yıkar.

abi yamaha doğru yolu bulduysa bile bence çok geç olmuş oluyor.yani tüketiciye 10 15 yıl geç ulaşmış oluyorlar ve insanlar korkarak yamaha alacaklarına paraya kıyıp korkmadan korg alıyorlar korg gerçekten türkiyede işini iyi yaptı bu konuda.birde ben yamahanın 2. el klavye alıcılarıyla veya klavyeyi satanlarla pek işi olduğunu düşünmüyorum yamaha 0 maldan para kazanıyor gerisi umrunda deyil sattım aleti bitti gerisi beni ilgilendirmez politikasında yamaha.

abi yamaha doğru yolu bulduysa bile bence çok geç olmuş oluyor.yani tüketiciye 10 15 yıl geç ulaşmış oluyorlar ve insanlar korkarak yamaha alacaklarına paraya kıyıp korkmadan korg alıyorlar korg gerçekten türkiyede işini iyi yaptı bu konuda.birde ben yamahanın 2. el klavye alıcılarıyla veya klavyeyi satanlarla pek işi olduğunu düşünmüyorum yamaha 0 maldan para kazanıyor gerisi umrunda deyil sattım aleti bitti gerisi beni ilgilendirmez politikasında yamaha.

Türkiye de pa80 den beri piyasaya korg hakim. Yapılan işlerde keza bu yönde. Çoğu düğüncü ve bar programı yapan müzisyenler, korgtan vazgeçemiyor. Bu döngüyü de kırmak, zor gibi. Yamaha A1000 den başlayarak ve sonrasında OR700 ile bunu kırmaya başlamıştı. A2000 de tam kıracak dendi kıramadı, aleti tam manasıyla son kullanıcıya açmadılar. Ancak bu son çıkan A3000, s970 ve s770 cihazlarda bu gerçekleşebilir. 512Mb rem çok ciddi bir rakam, Yamaha herşey serbest alın program istediğiniz sampleyi, istediğiniz kiti yükleyin derse, olaylar değişebilir. İkinci elde Yamaha firmasının umrunda değil zaten bunun en büyük nedeni ise sıfır satımlarda, kar marjı çok yüksek tutulması. Misal S970 i 7000 tl ye satan bayide var, 5800 tl ye satanda var, böyle olunca, o aleti 7000 tl ye alan birisi satmak istese kaça satacak. Bu fiyat politikası değişmediği sürece ikincielde yamahadan çok zarar etmeye devam.

S770 Yamaha bayilerinin bazılarına gelmiş arkadaşlar. Fiyat gerçekten çok uygun 3500 tl. Piayasada dengeler değişecek gibi görünüyor...

a3000 ile roland ea7 yi beklemek lazım .

Acaba cihaz or700 gibi cihaz seçiyormu.sound kalitesi sertmi yoksa tipik yamahamı.yani ciğeri acıtıyormu?Yoksa mp3 formundamı?

Arkadaslar nerde 3000 tl ya satıyorlar ben bulamadım