• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Psr9000 Zurna Sesi Dinle

• Konbuyu başlatan hkmuzik
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 69
  • Görülen : 21K
bildiğim kadarıyla bu alete microfon da takılıyor... ve söylediğiniz anda sesinizi çift ses şeklinde (vokal harmoni) çıkarabiliyorsunuz...başka orglarda bu özellik varmı bilmiyorum.

evet tyros2de mevcut vokallerin hepsi var.ayrıca hdd var.seample okuyabliyo ve daha neler neler.alet gerçektende süper.bende kullandım.soundu gerçektende ç.ok sağlam.ama işte piyasası olmayan bi alet.hk arkadşaımızın yaptığı gibi biraz çalışma olsa burhan abimin dediği gibi bu alet yok satardı çıktığında.zaten yamahanın kaderi bu.paylaşım eksikliği.kerşe yapan paylaşmayı bilse.alanda paylaşanın kıymetini bilse.herşeyler ne güzerl olourdu.

saol taccato kardeşim bana hak verdiğin için , elbette bende paylaşmak isterim ama dediğim gibi daha önce paylaştım ve pek bir artım olmadı o kadar emeğime karşılık... daha kanun ve klarnet sesleri loop ları ekleyeceğim cihaza zamanla inşlh..

sevgili hk sana bir türlü ulaşamıyorum msn ni ekledim benim msn orgcukadir@hotmail.com eklersen görüşelim saygılar bu sesler tanıtım videosunu 20 kez izledim çok hoşuma gitti kardeş biran önce benle irtibata geçersen satılık o aleti kaçırmam saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu cihazı 3 yıl kullandım bende sesler yaptım ve bu sitede yıllar önce paylaştım.ama cihazın piyasada neden tutmadıgını avantaj ve dezavantajlarını anlatayım alet hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere faydalı olsun
1)cihaz da vocalizer var ve ses e istediğin efekt ve vokalleri verebiliyorsun .menüsü ve kullanımı çok pratik ve keyifli.ekran büyük ve sesler arası geçiş aynen korg gibi çok pratik.
cihaz 64 mb a kadar sample alabiliyor.sample seslerde hertürlü edit işlemini yapabilirsiniz loop yükleyebilirsiniz.
gelelim aletin piyasada neden tutmadıgına.
bu alet ilk çıktıgında piyasada pa80 bile yoktu.aletin özelliklerini bilen yoktu ayrıca o dönemler bende dahil olmak üzere kimse sample kelimesinin anlamını bile bilmiyordu.sample ın ne oldugu nasıl yapıldıgı bilinemediği için 2500 euro gibi bir rakama kimse yanaşmadı.bu birinci faktör.ikinci faktör ise kimse bu cihazla ilk dönemler ugraşmadı ytanıtım yapılmadı.
cihazın dezavantajlarına gelince en büyük eksiklik cihazda userdrumkit hafizasının olmayısı ve sample kapasitesinin 64 mb sınırı haricinde birde multisample sesi oluşturan wav sesin adedi ile sınırlı olması.
bu nedemek açıklayayım.cihazda user drumkit hafizası olmadıgı için drumkitleri multisample olarak atabiliyorsun.bir drumkit ortalama 70-80 waw sesten olusuyor kaliteli bir baglama sesi 10-15 waw sesten olusuyor.bu cihazda yanılmıyorsam 288 adet waw sesle sınırlı durum böyle olunca 3 tane sample kit 2 tane baglama sample ı vb yükleyince mb olarak 30-35 mb boşyer olmasına ragmen hafiza dolu diyor.

çoğu konuda haklısın bilgilerin doğru ancak ben 32 mb kullanmama rağmen yptığım çalışmalarda fazlasıyla ses mevcut ve dahada 15 mb yerim var.

üstad dinledim bütün videolarını.peki bu seti paylaşma imkanın varmı.varsa özelden yazarsans evinirim.