• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamaha s650 ses secimi

sadooo

Altın
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 1x pro
Merhaba arkadadlar s650 nin turkce kullanma kilavuzu yok galiba varsada ben ulasamadim
sormak istedigim sses degisirken tekerlek disinda daha pratik bir yolu yokmu bunun sag alttaki dort tane tus var onlara kaydedebilirmiyiz son olarakda iki sesi karistrrken nasil sececez karstrmak istedigimiz sesleri cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

Cevap: yamaha s650 ses secimi

ritimlere ots (one touch setting) tuşlarından ses atayabilirsin. ritim ve ses seçili iken tuşa basılı tut ve kaydet. NOT: yalnızca usb de ki ritimlere yapabilirsin.

Eyvallah ustam saolasin

Denedim ritim caliyor usbden baglama sesinide sectim ots tuslarina basili tutunca farkli sesler geliyor

Tamam oldu

-sağ taraftaki ses bankalarından sesini seç

-çift ses istiyorsan dual düğmesini basılı tut ve yine bankalardan ikinci sesini seç (dual yanıyorken aktif olur)

-function düğmesine basarak menü içerisinde ilerle ve main, dual bölümlerinin volume, efekt tipi ve seviyesi gibi ayarlarını yap.

-kullanacaksan koma, harmony vs. ayarlarınıda menüden yapabilirsin.

-freeze tuşunu basılı tut. style-on, voice-off, tempo-on, transpose-on, scale-on olacak şekilde ayarla.

-memory düğmesini basılı tutarken registration bölümünden kaç numaraya kaydetmek istiyorsan düğmesine bas. (ekranın altında, ışıkları yanan 1 den 8 e kadar. burası 8x8 dir.)

-bu şekilde tüm seslerini ayarladıktan sonra, freeze tuşuna bir kere basarak ışığının yanmasını sağla. registration tuşlarından istediğin sesi çağırdığında ritim, tempo, scale, transpose sabit kalacak, sadece ses değişecek.

Verdigin bilgiler icin tesekkur ederim cok isime yaradi. bir sorun daha var bu ritimler eksik caliyor bosluk var arada sanki orjinal expansiyon seti silip umit abininkini yukledim onun icin olabilirmi silmeden once tam hatrlamiyorum ama turksh kit vardi sanki o simdi yok bunun icin olabilirmi

evet eger turk yunan pakedin yerine yeni set yükledigsen ve bu setin icinde turkish kit yoksa bazi ritimler eksik cikar cünkü ritimlerin icinde olan darbuka vesayre turkish kit icinde bulundugu icin.

Hadi ya heralde dalginliklarina gelmis kiti katmayi unutmuslar yeni sete:)) neyse saolun sayenizde aleti baya bi cozdum tesekkurler

-sağ taraftaki ses bankalarından sesini seç

-çift ses istiyorsan dual düğmesini basılı tut ve yine bankalardan ikinci sesini seç (dual yanıyorken aktif olur)

-function düğmesine basarak menü içerisinde ilerle ve main, dual bölümlerinin volume, efekt tipi ve seviyesi gibi ayarlarını yap.

-kullanacaksan koma, harmony vs. ayarlarınıda menüden yapabilirsin.

-freeze tuşunu basılı tut. style-on, voice-off, tempo-on, transpose-on, scale-on olacak şekilde ayarla.

-memory düğmesini basılı tutarken registration bölümünden kaç numaraya kaydetmek istiyorsan düğmesine bas. (ekranın altında, ışıkları yanan 1 den 8 e kadar. burası 8x8 dir.)

-bu şekilde tüm seslerini ayarladıktan sonra, freeze tuşuna bir kere basarak ışığının yanmasını sağla. registration tuşlarından istediğin sesi çağırdığında ritim, tempo, scale, transpose sabit kalacak, sadece ses değişecek.[/Q

Hocam teşekkür ederim çok işimize yarar bu bilgi
transpoze yaptığımızda komalar kayıyor onu nasıl halledebiliriz?