• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Türkiye İstek ve Öneriler

Dr.Salim

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
-
Merhaba arkadaşlar...

Yamaha ile ilgli istek ve önerileriniz için iletişim bilgileri ;

Yamaha Music Europe GmbH
Merkezi Almanya Türkiye İstanbul Şubesi

Maslak Meydan Sokak No:5 Spring Giz Plaza
Bağımsız Böl. No:3, 34398 İstanbul

Tel: +90 212 999 80 10 / 11
Fax: +90 212 999 80 21

Cevap: Yamaha Türkiye İstek ve Öneriler

salim abi öncelikle böyle bir konu açtığın için sana çok teşekkür ediyoruz.bende birkaç sene öncesine kadar sadece yamaha kullanıodum ve müziğin soloların doğallığın tadını sadece yamahada alıyordum şimdi korg kullansam da yamaha benim için hep öyle kalacak.bende dahil çoğu herkezin sorunu ve tek problem yamahanın kullanıcıya açık kapalı olmayan bir alet veremeyişi.kullanıcıya açık bir alet yapma teknolojisi var iken neden halen inat ediyorlar ve milleti sampleli kullanıcıya açık aletlere yönlendiriyorlar?bir a2000 eğer ki sample si açık ve kullanıcı istediği ölçüde şekillendiriyor olsaydı şimdi daha farklı olurdu...

Bir diğer sorun yamahanın uygulamış olduğu fiyat stratejisi...son a2000 olayını sizde biliyorsunuz birçok kişi mağdur oldu ve okadar çok zararın yanında yamahanın memleketimiz müzik piyasasında ki puanını büyük ölçüde etkiledi...(do-re kaynaklı bir problem tabi) kampanya yapıp aletleri 500-600 euro aşağı vermeye başladılar.böyle olunca bizlerde "demek ki bu fiyattan bile kar yapabiliyormuş" diye düşünmeye başladık...ardından pa600 çıktı 96 mb ram kullanıcıya açık bir alet ve 2600 tl...a2000 kullanıcıya kapalı bir alet ve emo usb ile birlikte sıfırı tahminim 3500 dolaylarında.böyle olmaması lazım.

yamahanın tr piyasasında iş yapabilmesi ve bizleri kazanması için öncelikle kullanıcıya açık sampleli bir alet yapması lazım.Türk müzisyenlerine sunacağı bu aletin fiyatıda diğer markaların çeşitli modelleriyle de rekabet edebilecek düzeyde olmalı.bir pa600 fiyatında kullanıcıya açık bir alet yapsın bakalım o zaman neler oluyor işte o zaman bütün korg tabularının yıkılacağı kanaatindeyim

değerli hocalarım kardeşlerim içimdekileri dökmek istedim bi kusurum olduysa sizlerden affola,sağlıcakla kalın...

nedense pek ilgi çekmemiş,güncel kalsın...

Merhaba arkadaşlar...

Yamaha ile ilgli istek ve önerileriniz için iletişim bilgileri ;

Yamaha Music Europe GmbH
Merkezi Almanya Türkiye İstanbul Şubesi

Maslak Meydan Sokak No:5 Spring Giz Plaza
Bağımsız Böl. No:3, 34398 İstanbul

Tel: +90 212 999 80 10 / 11
Fax: +90 212 999 80 21

[/QUOT

aslında email adreslerine türkiyenin her bölgesinden değerli müzisyen arkadaşlarımız amatör yada profesyonel olsun aletin fiziksel olarak nelere sahip olması gerektiğini aletten vede bayilerden beklentilerini sürekli dile getirirlerse bi nebzede olsa yamaha göz önünde bulunduracaktır diye düşünüyorum herşeyi kolaylaştırmak elimizdeyken sürekli zorlaştırmaya çalışıyoruz söz konusu firma basit bir firma değil müzik olarak dünyaya hükmediyor ama klavye olarak türkiyeye yönelik çalışmaları ana bayii diretip ihtiyaçları karşılıyacak bir aletten 200 euro kazanacağına 150 euro kazansın biraz fedakar olsun değilmi aleti sat köşeye çekil olduğu sürece yeni modelleri satma şansın azalır şuan piyasanın aletleri sürekli kendini yenileyip sürekli çıtayı yükselterek ileriye yatırım yapıyorlar saygılar.

bari kullanıcıya acık yapmıyolar.kendı türk setlerını duzgun yapsınlar.adamlar turk yunan setıne bır klarnet koymus klarnet demeye bın şahit ıster.kıyaslama yapmak ısterdım de neyse.hiç önemsememiş.belkıde bır ust modelının onune-yanına gecmek ıstememıs.belkıde daha alt basamakta bırakmak ıstemiş.işte konu bu daha alt basamakta bırakmak ıstıyorlar.ama gınede yamahanın saundu dıgerlerıne gore cok cok ıyı.ymahanın gercekten bellı bır karızması var.Ama bu polıtıka gercekten yanlıs.