• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yeni Dolandırıcılık Taktiği

TEKİNOĞLU

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Bağlama, Pa-80 ve Or-700 TR V1
Arkadaşlar az önce beni 0212 709 93 94 no lu telefondan aradılar bilmem ne çağrı merkezi diye sonra çıktı aldatıcının teki adımı soyadımı söyleyerek eveledi geveledi vay efendim Amerik Grin KART talebim varmış der demez bana geldiler ben saydırdıkça o benim adres bilgilerimi sıraladı tırsmamı bekledi tırsa idim tehdite başlayıp Kredi kartı bilgilerimi veya para isteyecekti fakat olmadı telefonu kapatıp İnternet ten numarayı google den sorgulattım bir çok kişiyi arayıp mağdur etmeye çalışmışlar. Yorum yapanlara bile müdahale edip yalanlamaya çalışmışlar yani yorumlarda bile bu kendini bilmezler var. Sakın kanmayın, korkmayın ve saldırın ve bu tür bir aramaya maruz kalıpta tehdit alırsanız Cumhuriyet Savcılığına başvuru da bulunun. Ben durumu 155 Polis İmdat a bildirdim. Savcılığa da zamanım olursa bildireceğim. Bilgilerinize,

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Yeni Dolandırıcılık Taktiği

evet bu şekilde çeşitli şeylerle insanlar tuzaga düşürülmeye çalışılıyor. Hayat sigortasından tutunda aklınıza ne geliyorsa her yolu deniyorlar.. Dikkat etmek gerek.

al o green kartı taaaaa .............................. deseydin ben bu durumlarda zokayı yutmuş gibi yapıp salağa yatıyorum hahah vaktimde varsa ne eyleniyorum sormayın ne derse tamam diyorum hop sonra bir kelime ile en başa sardırıyorum adamı deli ediyorum ürün satıyorsa farklı adres veriyorum kargo parası girsin diye birde kombi servisleri var her aradıklarında bir yerlere yolluyorum :D daha güzel intikam oluyor

bakın bir örnek vereyim :

Moderatör tarafında düzenlendi:

iyi kanmamışsın yakınınızda yaşlı saf insanlar varsa uyarın sahte zeytin peynir bal sahte ilaç sahte baklava fıstığı sahte sucuk g.d.o lu sebze meyve sahte rakı sigara kim kime ne kazık atarımın derdinde vatandaşın devletine güveni ortada adam savcı polisim diye para istiyor yaşlı veya saf insanlar kanıyor parasından oluyor şikayet etsenizde savcılığa değişen bir şey olmaz adamlar televizyon da sahte bal tablet ilaç satıyo kim ne diyo sahtekarlara

bunlar hiç bi şey polise müracat ettim bana dedikleri kelime kanmayın kardeşim telefonlarınıda verdim hikaye böyle saçma bir ülkede yaşıyoruz herkes kendi haline yansın diyolar resmen

ya bu ülkede adamı eşşek sudan gelene kadar dövün alacağınız ceza ne biliyormusunuz 6 ay hapis o da para cezasına çevrilir o da denetimli serbestlik yasasına göre 5 yıl aynı suçu işlemezseniz siliniyor yani DAYAK YİYEN YADEİĞİYLE KALIYOR kardeşim adalaetini ........................... ben böyle ülkenin