• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

16 yaşındayım nasıl org çalıyorum sizce ? Fikirlerinizi bekliyorum abilerim. Sağolun

Cevap: 16 yaşındayım nasıl org çalıyorum sizce ? Fikirlerinizi bekliyorum abilerim. S

bol el egzersizi yapmak ve akor çalışmak lazım çalmak istenen parçayı dikkatlice dinlemek gerekir aslında en sağlıklısızı nota okumaktır ama hadi onu es geçiyoruz... her işte olduğu gibi çok çalışılması lazım

Cevap: 16 yaşındayım nasıl org çalıyorum sizce ? Fikirlerinizi bekliyorum abilerim. S

Akorlara kesinlikle dikkat etmen gerek.Büyük bir sıkıntın yok.Alakasız bir akor basmıyorsun fakat arada bazı yerler kaçmış.Netten akor bulup çalışabilirsin.Zaten çalışa çalışa bir süre sonra kendin akor çıkarıyorsun.Fena değilsin.Benden daha iyi olacaksın.Başarılar diliyorum.

Sizlerin şansı 16 yaşınızda elinizin altında böyle profesyonel bir cihaz olması. Her ne kadar "çalan adam her klavyeyi öttürür" gibi sığ bir düşünce olsa da ,

"Çalan adam eğer profesyonel değil ise,yapabilecekleri ve öğrenecekleri klavyenin yetenekleri ile sınırlıdır."

Akor güzel olursa tek başına bile şarkıyı anımsatır. Aşağıdaki akor ile daha güzel olacaktır. Kolay gelsin. :)

LALE DEVRİ

Gm Fm Gm
Çok geç kalmışız canım
Fm C G
Vakit bu vakit değil
G C Fm
Eski radyolar gibi
Gm Fm Gm
Çatıya saklanmış aşk

Gm Fm Gm
Öyle sanmışız canım
Fm C G
Artık ölümsüz değil
G C Fm
Leylayla mecnun gibi
Gm Fm Gm
Çoktan masal olmuş aşk

Fm Cm
Lale devri çocuklarıyız biz
Bb G Gm
Zamanımız geçmiş
Cm Bb
Aşk şarabından kimbilir en son
G Fm Gm
Hangi şanslı içmiş

Gm Bb
Ben derim utanma iftihar et
Cm G Fm
Sevmeyenler utansın
Gm Bb
Aşksızlığa mahkum edildiysek
Cm G Gm
Bu dünya yansın

Çok sağolun sizleri örnek almaya çalışıcam inşallah

Pa600'de ilk demoyu lale devri ile yapmıştım. Üstteki akorlar çok güzel oturdu biraz uğramıştım. Çalıyor olmaktan ziyade geçiş hızınız gayet iyi. Bizden daha iyi olursun. Parmaklar arasında ayrım yapmadan özellikle bol bol serçe parmak antrenmanı yapmanızı öneririm.

+++++++++++++++

eline saglık kardesım devam et ama akordları es gecme sakın ;)

akor demek ıstedınız galıba

kardeşim gayet iyisin yaşına göre. ben ençok klavye sesi zevkini beğendim böyle devam et. biçok klavyeci arkadaşımız butarz parçaları bile düğün çalar gibi lead seslerle çalıo :)

+++++++++++++++++++++

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 68.0%
  • Kararsızım

Oy: 7 28.0%
  • Hayır

Oy: 1 4.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri