• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

a2000 EMO işi yılan hikayesi oldu galiba

Cevap: a2000 EMO işi yılan hikayesi oldu galiba

Emo set çıksın hele de, Or700v2 plus'ı verip A2000v2 plus + EMO USB alıcam kafaya koydum.

Ya da pa80 + or700v2 plus'ı verip Pa3x mi alsam ? Her halükarda üstüne biraz koymam gerekecek ama.

Ayrıca üstteki mesajları şimdi okudum, ritim ses cart curt gibi şeylerle sahne profesyonelliğini karıştırmayınız, hepsinin yeri ayrı, bakınız YAMAHA a1000, or700, a2000 gibi aletler sahne profesyonelliği konusunda KORG i30 ile bile yarışamaz. O yüzden bir yerlerde sahne alan arkadaşlar sadece ritim ses set'i değil biraz da sahneyi düşünmek zorundadırlar.

4 sene yamaha kullandım,pa800 den şimdide pa3x e terfi ettim.yamahanın yeri bende apayrıdır.tuşelerinin rahatlığı,soundunun temizliği ve berraklığı,müzisyene sahnede verdiği öz güven çok güzel birşey.ama inanınki yamahada 4 tane alet değiştirdim hepsinide yarı fiyatına bile satamadım.şu an korg kullanıyorum yamahada aldığım gibi akorları alamıyorum sanki müzik ruhumu yeteneğimi köreltiyor gibi ama arkadaşlar bilmem doğru mu yanlış mı yaptım ama artık korg kullanıyorum.Allah kimseye parasızlık vermesin aleti satmamız gereken durumlar olabilir.aleti sıfır fiyatının yarısına mı yoksa sıfır fiyatına yakın bir rakama mı satmak istersiniz?ben konyada ikamet ediyorum.hocalarım bizim buranın düğünlerine korg'dan başka gitmiyor.yani zamanında alışmışlar i serisinin ritimlerine illaki korg olacak.başka bir marka klavye ile düğüne gittiğinde bomboş görünüyorsun.5 yaşındaki çocuk yanına geliyor ve abi sen neden korg kullanmıyorsun diyor inanın böyle.hatta ki konyanın bazı ilçelerinde pa55'i olmayan müzisyeni tutmuyorlar.isterse 3x'i olsun ama illaki pa55 olacak:)bendeki bu yamaha aşkı inanın hiç bitmeyecek.birgün tekrar yamaha sahibi olacağım oda inşaallah tyros 4 olur,zira şimdi 3x kullanıyorum.çünki korg'da alamadığım akorları duymak istiyorum aşk ile müzik yapmak istiyorum,saygılar...

sonuçta herkesin kulağı farklı herkes düşüncesindede özgür bence pa800 le şuan a2000 i kıyaslamayın.hele bi çıksın emo bi görelim dnleyelim ama sonuçta çok güzel bir çalışma çıkacagı şüphesiz gerçek.pa800deki gibi ha şu set ha bu set yada kendine özgü bi setimizin olmayacagıda kesin.ama sample sesler güzel olursa zaten sorunda kalmaz o yüzden emo yu merakla hep beraber bekleyeceğiz.

Abartma dostum bence komik oluyorsun cidden, tamam a2000 ile yamaha bir atılım yaptı ama seninki fanatiklik oluyor biraz. Hani a2000 ni görmesek tuşesine basmasak vay bee diyeceğiz. Ama kusura bakma kasa plastik malzemesi tuşesi ile bırak pa800 yada pa3x le kıyaslamayı i30 la bile kıyaslanmaz. He dersin ki içerisindeki sesler ritmler güzel yamaha level atladı o konuda evet katılıyorum sana.

Evet abim çok haklısın katılıyorum bu söylediklerine :)

Arkadaslar basimdan gecen tecrubeleri sizle paylasmak isterim yaklasik 7 sene korg kullandim programlarim gayet guzel gecti.bende sikintidan olucak Tyrosa gectim saund harika ama icinde alete yakisan calisma olmadigi icin programlarim zevksiz gecmeye basladi 1 sene dayandim Iyibirseyler yakalarimdiye ama malesef aradigimi bulamadim saund Hersey degilmis Bunu Cok Iyianladim
Cunku saund a biz onem veriyoruz oynayanlar degil ben yine korg a gectim Bundan sonrada iyibir calisma duymadan orgalmam olcaginida Pek sanmiyorum iybircalisma 7sene once pax1 e Emo Bord
Cikmisti onunda ustune cikan olmadi cikan calismalarda saund yerlerde emrahin son calismalarida nasil olucak acaba? hatta canli dinlemeden hic bisey almayin derim benden tavsiye kalin saglicakla

geçmişteki mesajlarıma bak korg pa800-pa3x şöyle güzel böyle kral alet filan derdimki, gerçektende bana o zamanlar çok güzel gelirdi işin içine girene kadar.. pa3x e lafım yok allah var saundu pa800 le kıyaslanacak bi alet değil..

sağlamlık konusunda laf yapmışsında, neye göre kıyaslıyorsun hocam ? amaç polemik değil ama korgun atak,varyasyon tuşları sürekli kullanmaktan hep kırık dökük çalışmaz hale gelmiş oluyor, hepsini geçtim pa800 klavyesi ve pich bendi a2000 e göre sert ve daha hantal. .. a2000 in tuşeleri başlarda hoşuma gitmedi kırılacak hissi veriyor ama sonraları kullandıkça anlıyorsun aletin tuşelerinin verdiği lezzeti.. ha zamanla a1000tr gibi laçkalaşabilirmi? orası tartışılır...

saund konusunda a2000 çalarken pa800 e geçtiğimde tüm samimiyetimle söylüyorumki a2000 plus bana çok çok kaliteli geldi.. ha şuda bi gerçek pa800 ün ritim sesleri nevaleleri kadar sağlam değil a2000 deki nevaleler.. ama a2000 de pa800 için yapılmış setler olsaydı ne olurdu? a2000 saundu ve pa800 setleri??

Korg kesinlikle nevale konusunda yamahadan daha iyi bu bir gerçek, piyasanın şu an lideri ama şu sıralar Yamaha aldı başını gidiyor..ben bile KORG süper yamaha dandik diye forumda milletle polemiğe girerken a2000 aldıysam mutlaka vardır birşeyler.. bu bahsettiğim cihazları kullanmış birisi olarak konuşuyorum... a2000 saund konusunda gerçekten çok lezzetli bi alet .. halen tesisatta deneyemedim, eğer kendi hoparlöründeki tonları verebilirse bu aletten başka alet almam bozulmadıkça klavyem...

sadece düşüncelerimi ve görüşlerimi belirttim..Korgda güzel klavye kesinlikle ama saundu çok çok sert,akorları bile alamıyorum çalarken ve kullanım açsından bana çok karmaşık geliyor..

Düşüncelerin için sağ olasın dostum.Burada hepimiz fikrimizi belirtiyoruz.Değinmek istediğim bir nokta var:

"XXXXX aleti için şu kadar yatırım yapılsa, şöyle olsa, alete bu da eklense..." gibi cümleleri çok kuruyoruz.Ancak iş "yapsa, etse" ile olmuyor.Adama sorarlar: -Niye yapmamış?Biz yapılanını alıyoruz.O kadar güzel olmasına rağmen SX3000 bile eridi gitti.pa800 bilgisayarda çok iyi değil ama tesisatta inan bana birçok klavyeden iyi.Yani kendi kolonundaki sesi bire bir ve kuvvetli şekilde alıyorsun.İnşallah Yamaha yine üstatların elinde can bulur ve bırakın A2000'i filan Tyros olmasa bile içine sample atabileceğimiz bir alet verir.Maksat rekabet olsun ki hem tüccarlar hem tüketiciler kazansın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ayrıca üstteki mesajları şimdi okudum, ritim ses cart curt gibi şeylerle sahne profesyonelliğini karıştırmayınız, hepsinin yeri ayrı, bakınız YAMAHA a1000, or700, a2000 gibi aletler sahne profesyonelliği konusunda KORG i30 ile bile yarışamaz. O yüzden bir yerlerde sahne alan arkadaşlar sadece ritim ses set'i değil biraz da sahneyi düşünmek zorundadırlar.

İhtiyaca ve kulağa göre işte :) Ben Yamaha'daki misket ritimlerinin üstüne tanımam arkadaş.Ama konu romansa işte o zaman da KORG'un üstüne tanımam :)