• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A2000 kafamı karıştırdı

• Konbuyu başlatan aliye6
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 59
  • Görülen : 13K

aliye6

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Şimdilik A1000 Tr
Arkadaşlar a300Tr v2 sahibiyim. Şu anda beni 5 sene sorunsuz götürecek bir klavye arıyorum. Tam kararımı or700Tr v2 Plus tan yana vermiştim ve ikinci ellerine bakıyordum ki a2000 gündeme geldi. Galiba sonbaharda çıkacakmış piyasaya.

Acaba a300Tr ile idare edip A2000 i beklemeli miyim?

Yoksa OR700TR v2 Plus kararımdan vaz geçmemeli miyim?

Sanki plus güncellemesi or700tr v2 leri bitirmek (stoğu tüketmek) için yapılmış bir uygulama gibi geliyor bana. (plus ta emeği geçenler yanlış anlamasınlar lütfen, onların emeklerine saygımız sonsuz, çünkü sonuç ortada OR700 ile OR700TR v2 Plus arasındaki farkları kimse görmezden gelemez)

Şimdi ben 700 plus ın sıfırınıda alsam ikinci elini de alsam a2000 çıktığında değeri çok düşecekmiş gibi geliyor bana.

Fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olacağım.
Ne yapmalıyım?

Cevap: A2000 kafamı karıştırdı

hocam aceleniz yoksa bekleyin görün. kimseden fikir almayın bence. kimse a2000nin ne olduğunun nasıl birşey olduğunu bilmiyoki.herkes sizin gibi.

.
Benim nacizhane tavsiyem Yamaha Or700Tr V2 Pluss al derim.

Çünkü Yamaha A2000 piyasaya girmesi ritim ve seslerinin oturması nereden baksan 1-2 yıl alır. Benim kanaatim Pluss ayarına gelmesi için de 4-5 yıl geçmesi lazım.

klavyenin tanıtım konusunda Batuh'a bir sorum olmuştu hatırlarsanız;
"bu klavyede ne yeni,yoksa bir kendini tekrar mı" diye...
aldığım cevap fazla bir farkın olmadığı yönündeydi işin erbabından.
v2 plus bence Türkiye'ye haricen müdahale yapılarak kazanılmış en iyi cihaz ve sandığınız gibi bir stok eritme kaygısı olduğunu da düşünmüyorum...
aynı şekilde a2000 nin or700 v2 plus ın değerini düşüreceğini de sanmıyorum.
ama yeni bir klavye alalım diyenler belki a200o ne yönelebilirler,malum herşeyin yenisi makbul...:)

Ch.

Önemsediğim, çok değerli olarak kabul ettiğim görüşleriniz için teşekkür ederim.

Ayrıca "stok eritme" ifadesi yanlış anlaşılmasın sakın. Böyle bir uygulama olmuş olsa bile bu ticari ahlakın dışında olan bir uygulama değil. Gayet normal karşılanması gereken bir durum. Bu ifadeyi pazarlama taktiği olarak düzelteyim.

Evet galiba OR700TR v2 Plus ta karar kılacağım gibi geliyor.

yerinizde olsaydim 1000-1500tl daha fazla verip t2 alirdim..(8yillik bir klavyeci)

yerinizde olsaydim 1000-1500tl daha fazla verip t2 alirdim..(8yillik bir klavyeci)

:) :) :)
Üzerine koyacağım zaten 1500 tl var. Başka param yok ne yazık ki. Bu parayı A300Tr nin üzerine koyup ortaya çıkan para ile yeni klavye alacağım.

or 700 iyi alet al bence zaten 5 yıl götüreceğini sanmıyorum en fazla 2 sene içinde sıkılır başka alet alırsın :D

merhaba kadeşim or700 plus var cok memnunum ama senin düşüncelerin benimde kafamı karıştırmıştı batuhu aradım şuan icin a2000 meçhul cihazın oturması 2yılı bulur dedi yani anlıyacağın plus etkilemez aslına bakarsan alet cok farklı degilmiş

abi bence biraz daha zorlayabilirsen bütçeyi 2. el pa 800 veya pa 80 al ama eğer temiz bulursan hem ses hem ritim bolluğu var