• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Abiler Lütfen Org'da Tecrübeliler 1 Dk Zaman Ayırabilir mi ?

killa360

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa800
Abilerim ben yeni org kullanmayı öğreneceğim. Org u pa800 üzerinden öğrenmek istiyorum. Orglara karşı aşırı derecede ilgim var. Hertürlü markayıda bilirim. Sitede yeniyim kusurum varsa affola !!.
Ben pa800 almak istiyorum fakat sıfır kutudamı alıpta 4.440.00 TL vereyim yoksa
128 mb ram +mp3 board +pa800 ün eski modelini mi alıpta 3.970.000 TL vereyim lütfen yardımcı olun. Ciddi yorumlarınızı bekliyorum .

Cevap: Abiler Lütfen Org'da Tecrübeliler 1 Dk Zaman Ayırabilir mi ?

İkinci el cihaz temiz ise onu al derim.

Abilerim ben yeni org kullanmayı öğreneceğim. Org u pa800 üzerinden öğrenmek istiyorum. Orglara karşı aşırı derecede ilgim var. Hertürlü markayıda bilirim. Sitede yeniyim kusurum varsa affola !!.
Ben pa800 almak istiyorum fakat sıfır kutudamı alıpta 4.440.00 TL vereyim yoksa
128 mb ram +mp3 board +pa800 ün eski modelini mi alıpta 3.970.000 TL vereyim lütfen yardımcı olun. Ciddi yorumlarınızı bekliyorum .
Hayırlısı olur İnşallah kardeşim. Bu tercihi kendin yapman en hayırlısı olur bence.
Sonuçt, mp3 board, 128 ram, bunlarda para; yani sıfır alacağın cihaza bunlarıda ilave ettirmeye kalkarsan 5000 Lirayı geçer. Diğer taraftan sıfır sıfırdır, kutusunu kendin açacaksın ve öğrenme aşamasında olduğun için de 128 ram ve mp3 board çok işine yaramayacak sanırım, 2 yıl garanti de cabası.
Bana sorarsan sıfır al derim ama herkesin görüşü farklı olacaktır ve kafan daha da karışacak.

kardeşim yeni öhreneceksen pa800 sana cok fazla gelir, senelerin piyanistleri bile pa800 ü hakkıyla kullanmakda zorlanıyor, benim naçizane sana önerim en az 1 sene git fiyatı 1000lr gecmeyen 2. el bir org al parmaklarını onda geliştir daha sonra pa800 ayarı bir alet al.
ama gene tercih senin....

guzel kardesım sıfır al derım aynı yukarda arkadasımızın belırttıgı gıbı ıkıncı el alet ne malum bı sorun olur sıfırı 2 garantılı kutusundan sen cıkarcaksın ama yıne sen bılırsın bence sıfırını al. mp3 boardlı 128 mb fılan suan senın ısıne yaramaz onu ılerleyen zamanlarda kendınde yaptırırmısın.

Abilerim ben düğünlerde org çalmak için Pa800 almayı düşünüyorum. Org Metotu adına dair ne varsa pa800 üstünde öğrenmek istiyorum . Ben orgu biraz kavradıktan sonra ayrıca kısa sürede kendi tesisatımı kurmak istiyorum. Ayrıca yaptığınız yorumlar için teşekkür edip saygılarımı sunarım. Yorumlarıızın devamını da beklemekteyim.

herzaman sıfır alıp ilk senin açıp o heyecanı yaşamanı isterim eğer ticari olarak ilgileniyorsan temiz ikinci el al derim....

Bence madem paranız var sıfırını alın rahat edin. 2. ellerdeki süprizlere bence girmemelisiniz. Enazından garantili alet almış olacaksınız temiz de kullandıktan sonra satsanız bile 200 - 300 TL zararla işin içinden çıkmış olacaksınız. Şimdiden hayırlı olsun. Saygılarımla,

abiler-lutfen-orgda-tecrubeliler-1-dk-zaman-ayirabilir-mi
pa 800 aldıgın zaman bu başlıklardan daha çok açacagına eminim... bence sıfırdan bir pa 800 le başlangıç senin için çok zor olacak diye düşünüyorum.ama daha önce arkadaşlarından görüp kullandıysan alt yapın varsa bilemem... sıfır alet herzaman için iyidir ama pa800 ün rem yakması tuşesi çabuk kırılması pichbenderin çabuk arıza vermesi ve bunların garanti dışı olması cabası ama yinede sen bilirsin.
ayrıca org markası bilmek birkaç düğünde bakıp görmek org çalmak şarkı söylemek ve sahne yapmak için yetersiz diye düşünüyorum...
karar her halukarda senindir başarılar dilerim ...saygılar

kardeşim bitmiş bi mesleğe adım atıyorsun öncelikler bunu belirteyim.800 öğrenmek için fazla bi alet her ne olursa olsun...bence bu alet seni tembelleştirir çünkü introcu mp3 çalarcı olur çıkarsın benden sana tavsiye buı işe başlayacaksan a1000tr sana yeterde artar bile...