• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Abiler Lütfen Org'da Tecrübeliler 1 Dk Zaman Ayırabilir mi ?

Cevap: Abiler Lütfen Org'da Tecrübeliler 1 Dk Zaman Ayırabilir mi ?

benim fikrim a300tr ile başla ve işi kavrarsan bi sene sonra satıp pa800 e geç... daha 0'san pa800 de çalmayı öğrenmen daha zor

pa 800 sizin için çok lüks kardeşim paranı ziyan etme sana önerim temiz pa80 yada pa500 al hem öğren hem düğüne git ..

pa800'ü çözene kadar sağını solunu bozmayacaksan sıfırını al derim.Ama bence o org bir servis görür.

Öncelikle selamlar

Org u çalmayı bilmeyen birisinin KORG PA 800 alması , ehliyeti olmayan bir kişinin Uçak kullanmaya çalışması ile aynı şeydir.

Kısa ve öz olarak...

By._.Flyalone çalma konusunda sıkıntım olacağını sanmıyorum. Fakat alacağım ÜRÜNÜ nasıl almalıyım demiştim. Yinede yorumlar için tşkkür ederim. Yorumlarınız bekleniyor.

Kardeşim org alırken aynı bilgisayar gibi, kullanım amacına göre, nerede ne amaçla kullanacaksan ona göre tercih yapman gerekir bence yeni öğreneceksen pa800 sana cok fazla gelir, düğüncülük yapacaksan 900 TL civarı temiz düzgün bir i30 alıp (hiç olmazsa orjinal Japon malı kalite olarak pa800'e beş basar) yanına ucuz yollu ikinci el bi Laptop al mp3 altyapı kullan bence pa800 işlev olarak çok güzel ama kalite olarak öyle aman aman bi alet değil yok illa para harcıycam diyosan i30'un altına ikinci el bi korg LE veya yamaha mo6 ya da roland XP 50 al çok daha iyi verim alırsın

Moderatör tarafında düzenlendi:

1. orga daha yeni başlayacaksın ve 2.el alırsan teknik olarak anlamıyorsundur belki bunu adam sana arızalı bile olsa her türlü satar.

2. yeni başlıyorsun çok ileri düzeyde alet ve kafanı çok karıştırcak çünkü merak edeceksin özelliklerine gireceksin bu senin ögrenme engel olacak kapsamlı alet oldugundan dolayı

3. aleti alıcaksın nereden baksan 1 sene ögrenme ile geçicek ve alet eskiyecek piyasa durumu hiç belli olmuyor aletin fiyatı düşer satsan zarar edebilirsin bunun için daha ucuz bir org almanı öneriyorum pa80 veya or700 gibi

4.metod demişsin bu iş metodla olmaz ya kursa gidedceksin yada kulagın saglamsa kendin ögrenceksin ( org kursu gitmen yerin canlı enstrman klarnet keman gitar piyano vs. gibi aletlerin kursuna gitmen daha iyi olacaktır ) org ile piyano dersleri ayrıdır karıştırmayın. piyanodaki çogu hareketi orgda yapamıyorsun belirli bir kısmını yapıyorsun.

5. illa 800 alıcam diyorsan sıfır al 128 mb mp3 board şuanda işine yaramaz.

6. hayırlısı olsun :)

Değerli Abilerim, kardeşlerim öncelikle yaptığınız yorumlar için tekrar tekrar çok teşekkür ederim. Ben @Djorhan@ kardeşimin dediği gibi İlla pa800 olsun diyorum. Ama sizinn bana pa800 alırken ne gibi tavsiyeniz olacak... Benim kastettiğim şey tam olarak budur... Org deneyimi yüksek olan kişiler pa800 hakkındaki tavsiyelerini özellikle belirtebilirlermi ?

kardes paran hangisine uygunsa hesabina nasil geliyorsa onu al bunlari hesap edemeyecek degilsinya bunlari sitede sormana bence gerek yokki

kardes paran hangisine uygunsa hesabina nasil geliyorsa onu al bunlari hesap edemeyecek degilsinya bunlari sitede sormana bence gerek yokki

Abicim Kusura bakma ama sen olayı başka bir boyuta taşıdın... Konu para hesabı değil canını yerim. Ben orgu alsam hangisi daha çok işime yarar... Demek istiyorum abicim........
:)