• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Aranızda ameliyat olan varmı

Cevap: Aranızda ameliyat olan varmı

bendede var basur denilen illetten öncelikle ameliyat çare değil 3 yıl 5yıl içinde tekrar etme riski var bu rahatsızlıkta bol sıvı tüket lifli gıdalarla beslen yoğurt ada çayı kuşburnu oralet olan değil doğal olcak fasulya nohut bira kola gaz yapan içecek yiyecekler yeme içme bulgur domates muz gibi dışkıyı katılaştıran yiyeceklerdenz uzak durmaya çalış fazla oturmamaya özen göster yüzü koyun veya yan dur yat
bisiklete binmek azdırır kilolu isen zayıfla bol bol yürü etli yemek veya bulgur menemen yasak yemek zorunda kalırsan yanında bolbol salata yeşillik yeki dışkın yumuşasın tuvalette ıkınma bırak kendi düşsün tuvalette 2.3 dakikadan fazla durma basur memelerinin etrafında olan akıntı sıvıntıyı peçete sürekli temizle temizlemezsen kaşıntı ve acı verir sıcak su banyosu yap yani leğene otur basur memeleri yumuşasın tıkanan damarlar açılsın diye ilaçlarını kullan küçüldüğünü görüceksin ameliyat olsanda beslenme şeklini değiştir muhakkak otcul beslenmeye özen göster geçmiş olsun

özel hastanede çalışıyorum hemoroid amaeliyatı birden fazla olanlar var bu işlemi gerçekten işin ehli yapması eğer zamanın varsa günde 5-6 defa sıcak su üstünde 5 dk falan beklemen biraz faydası görürsün birde kabız olmayacan allah yardımcın olsun simdiden geçmiş olsun lazer kesme değil yakma olur sende heralde çatlak var içte aslında önce kolonoskopi yaptırmanda fayda vardı çatlak mı değilmi diye

Yorumlar için teşekkür ediyorum güvenlik görevlisiyim 12 saatin 8 saati oturuyorum 4saat tempolu geçiyor benim 2 ameliyatta geç kaldı 5yıl oldu hastalık ilerledi kıl dönmesi de bağasurda ilerledi ameliyat şart oldu öğleden sonra hastaneye gidicem bakalım ne dlycek

geçmiş olsun basit ameliyatlar olmasına karsın sonuçta cerrahi müdehale herşey olabiliyor umarım başarılı bir ameliyat gerçekleşir.

Geçmiş olsun Ali;

Kıl dönmesi ameliyatının bildiğim iki çeşidi olması lazım. Oyarak yapılan çok geç iyileşiyor. Birde sen bağsurla birlikte oluyorsun, Allah sabır versin, Allah şifa versin. Sağlığın için katlanacaksın kardeşim. Kendine iyi bak tekrar geçmiş olsun görüşmek üzere...

Sağolun katlanıcaz artık yapacak bişey yok 15kasım 2013ten beri sağlıkla mücadele ediyorum

Geçmiş olsun bence de korkacak bir şey yok zira canlı canlı ameliyat yapan yok. Narkozun tesiriyle zaten mışıl mışıl uyursun. Kimse ameliyat anını hatırlamaz sadece ameliyat sonrası ağrılarını bilir. Saygılarımla,

Aynen katılıyorum sazgrubu hocam sorun uyandıktan sonrası piskolojim bozuk ameliyata girmiştim bas bas bağırarak uyanmıştım kendimi morgta sandım

morg dedinde sizlere bir ameliyat anımı anlatayım hatta bir değil birden fazla bünye olarak narkoz yetersiz geliyor ankarada ayak ameliyatı olacam örgü şişi gibi bir çubuğu kalcadaki iki kemiğin arasına sokup belden aşağı uyuşturup komple uyutmayacaklarını söylediler ve bu arada dilerseniz aynadan ameliyatı izleyebileceğimi söylediler
iyi dedim bir bayan doktor geldi biraz ağrı olacak ama hemen bitecek dedi sevindim o toktordan sonra tam 5 tane doktor geldi hepside pes dedi veriyorlar ilaçı dozu yükseltiyorlar topuklara iğne batırıyorlar çok hafif hissediyorum fakat baldıra iğre sokunca bastım tokadı ilk yanımdakine :) o sıralar lise1 gidiyorum ne oluyor kendine gel dedi bende sizin yapacağınız işin mk korum sabahtan beri nedir bu eziyet gel sen oturda ben sana yapayım dedim hocaları hasta haklı ameliyata alın komple uyutacaz dedi sedyeyle gidiyorum koridorda amilayat odaların kapıları açık ortalık mezbane gibi neşteri atıyor ortalık kan dedim ..... yedik :) neyse odaya aldılar narkozcu neden belden aşağı uyuşturmadınız diyince bende o konuya hiç girme sen direk sal gelsin dedim adam afalladı nasıl yani yanındaki 6 tane doktor hocada dahil bir türlü uyuşturamadılar diyince adam ozaman bunu biraz geç uyandıracaz yada hiç uyanmıyacak diyince iyice korktum geri şaka şaka dedi doktor gülüştüler bende mal gibi gülümsedim neyse geldiler hazırmısın kendini nasıl hissediyorsun felan iyi diyorum ama içimden saydırıyorum küfürleri serom bağladılar burnuma bir maske taktılar üçe kadar say dediler olayı bildiğim için nefesimi tuttum nekadar direnip tutacan diyor doktorun biri birazdan nefes alacan diyor tam 28 saniye direndim ondan sonra bir nefes aldım buz gibi ferah bulutlar her taraf bembeyaz ameliyat 9 saat sürdü 3.5 saat yoğun bakımda uyanamadım uyandığımda bir sürü setye kimi yere düşmüş kiminin kolu sallanıyor kiminin baçağı içerisi buz gibi onları görünce hemen çarşafı üzerime çektim ayağım aklıma geldi elimi götürdümki iş bitmiş ölmediğimi biliyorum ama çevremdeki bu cesetler nedir hepsi cansız yatıyor korku had safada derken 10 dakka sonra biri sesleniyor bayan sesi dedim kesin bu huri içimden çarşafı kaldırdı benim gözler bilerek kapalı :) sesleniyor gözümün uçuyla baktım ki hemşire oh dedim yırttık :) ağzım kurumuş seslendim eğildi dedim beni hemen buradan çıkar yoksa kalpten gidecem :) hemşire güldü gerisini sen düşün nasıl bir psikolojiyle ameliyata girip çıktım senin ameliya tavuğun yumurtlaması gibi bişey :)