• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Atım arap makamı nedir ?

Cevap: Atım arap makamı nedir ?

Bir, atım arabımdı bahsi gidiyor. Belliki şarkı veya türkü adı sanıyorum. Hiç duymadığım bir şey. Bu nedir? Belliki benden hariç herkes biliyor. Kıroluğumu lütfen mazur görünüz. Şarkımı yoksa türkümü? Merak işte !

abi atım arap ankara yöresine ait bir oyun havasıdır :)

vay arkadaş ne atmış :D

at önemli bir hayvandır :D

mi si ve koma ver ve notaları pıch bend le sola doğru ez çalarken daha iyi ses alırsın bu şekilde tutar

kardeşim atım arap nikriz makamıdır.

ve atım arapta kesinlikle koma yoktur

Arkadaşlar atım arap oyun havasının orgla çalarken makamı nedir acaba? tam seslerini bulamadım org üzerinde çalarken. birde sarı yıldız oyun havasının makamınıda bilen varsa söylerseniz çok ikrama geçer. re karar çalıyorum bu arada

bildende konusuyor bilmeyende:

La üzre komasiz: Cikis icin: La Si Do Re#
Düsüs icin: La sol# Fa# mi

Insanlari düzgün bilderin lütfen.......

Mi Karari: Fa# Sol Fa# Mi Fa# Re# Mi, Si sibemol sol fa# mi fa# re# mi, fa# sol fa# mi re# do# do# si,l si do# re# mi sol fa# mi re# mi

arkadaşım kafanı hiç karıştırma Atım arap parçası bir kaç arkadaşın belirttiği gibi Do Majör bir parçadır.Kesinlikle koma yoktur.Eğer Re karardan söylüyorsan Orgun transpozesini +2 olarak ayarlarsan Re karardan söylersin ancak Do majörden çalman lazım.Re majörden çalman çok zor olur.Yok orgda ben Re karar çalmadan başka bir şey bilemem dersen Do üzeri Majör çalmayı çok iyi bilmen lazım.öyle parçalar vardırki.Ancak Do üzeri çalarsan çok kolay çalabilirsin ve parmakların çok rahat dolaşır.Özellikle Atım arap gibi majör parçalarda.

ne do majörü be: do majörde Re# Fa# görünmüsmü !!!!!!