• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

AUDYA5 Yeni Demolar Her Gün Ekleniyor Takip Edin

Cevap: AUDYA5 Yeni Demolar Her Gün Ekleniyor Takip Edin

abi ben bakıyorum arada hep aynı demolar artı bu ritimler convert roman demosu bilgiğin pa80 den convertlenmiş kendine özgü demoları yokmu acaba varsa eklerseniz seviniriz teşekkürler

Öncelikle Selamlar!

Audya5 için kendi yaptığım ritimleri aşağıdaki konuda yayınlamıştım...

Benim Hazırladığım Ritimlerin Kalitesi Aşağıdaki Gibi

--------------------------------------------------------------------------

Bu konu altında dinledikleriniz pa80 ritimleri değil malesef bilemediniz or700 ritimlerinin Audya'ya uyarlanmış halleridir.

Bu arada ritimleri convert etmek mesele değil o ritimleri convert ettikten sonra orgun okuyacağı şekilde düzenlemek mesele.

Yani siz ritimi convert etsenizde, eğer o ritimin drumkit'i orgun içinde yoksa istediğiniz kadar convert edin okumaz.

Bir diğer mesele; Audya malesef kapalı bir alet aynı yamaha a1000 yada or700 gibi!

KETRON'a set yapabilmek için (yamaha or700'ü bugünki or700 haline getiren sevgili "Can Başar" kadar) üstad ve bilgi sahibi olmak gerekiyor.Buradan Can Başar'a kendisini hernekadar şahsen tanımasamda sevgilerimi iletiyorum ve onun yaptığı işe saygı duyuyorum çünkü imkansızı başardı ve başarmaya devam ediyor.

Yani özetle şunu bilmenizi isterimki orada dinlediğiniz ritimler hernekadar convert ritimler olsada çok büyük bir emek verilerek hazırlandı ve Audya'ya uyarlandı.Kısaca imkansız olanı ortaya çıkardık.

Bir diğer mesele KETRON AUDYA5 "T" versiyon diye birşey yokken
fabrikanın kendi başına yapamadığı ve işin içinden çıkamadığı meseleler için bir sürü proje hazırlayıp bunları fabrikaya ileterek olmazı oldurduk.

Bir şeyleri yapabilmek için emek verilmesi ve o işin vücuda gelebilmesi için üzerinde zaman harcanması gerektiğini en iyi özetleyen bir hikaye anlatmak istiyorum;

Yaşlı,çelimsiz üfürsen yere yığılacak birisi,üstü başı yırtık pırtık, ona şöyle bir baktığınızda bu adam kesin çöpçü yada şarapçı zannedeceğiniz bir tip; dışarısı buz gibi soğuk, olanca şiddeti ile kar yağıyor ve etrafta kimsecikler yok adamcağız tek başına dışarıda donmamak için bir yandan elini ovuşturuyor bir yandan lokantanın birinin önünde durmuş ve yiyeceklere bakıyor cebinde beş kuruş parası yok açlıktan midesi büzüşmüş halde iç çekerken, içeriden lokantanın sahibi; "buyur içeri gel! " demiş ve adamı içeriye almış.

Yaşlı adama! sen bu soğukta dışarıda ne geziyorsun, kimin kimsen yok mu, ne iş yaparsın, kimsin, neyin nesisin diye sormuş...

Yaşlı adamda ona; SANATKARLARA SAYGI DUYULMAYAN BU ÜLKEDE melsef bir zamanlar ressamdım ve şuan işsizim, evsizim, kimim kimsem yok demiş...

Lokanta sahibi! madem ki eskiden ressamdın benim resmimi çiz o zaman sana yemek vereyim demiş...

Yaşlı adama yemeği vermişler adamcağız yavaş yavaş yemeğini bir saate yakın sürede yemiş.Yaşlı adam yemeğini bitirdikten sonra lokanta sahibi kağıt kalem getirmiş hadi bakalım yemeğini yedin çiz resmimi demiş.
Yaşlı adam! lokanta sahibinin portresini 5 dakika içinde çizip kendisine uzatınca lokanta sahibi kızmış ve adama sen yemeği bir saatte yedin fakat resmi 5 dakikada yaptın olmaz demiş ve yemeğin parasını istemiş yaşlı adamda lokanta sahibine dönmüş;

BEN O RESMİ 5 DAKİKADA YAPABİLMEK İÇİN 60 YILIMI VERDİM AMA SEN MALESEF BUNU ANLAYABİLECEK BİR İNSAN DEĞİLSİN SENİN GİBİ İNSANLARIN YÜZÜNDEN BU ÜLKEDE SANATÇININ KIYMETİ YOK VE MALESEF ŞUANDA SENİN SADAKA OLARAK VERDİĞİN YEMEĞİ YEMEK ZORUNDA KALDIM DEMİŞ

Bunun üzerine; lokanta sahibi yaptığı büyük hatanın farkına varıp yaşlı adamdan özür dilemiş ve yaptığı resim için yaşlı adama hem para vermiş hemde çok büyük bir insanlık dersi verdiği içinde ayrıca teşekkür etmiş.

O yüzden bu hikayeyi okuyan herkesten ricam;

EMEĞİN küçüğü büyüğü olmaz EMEK VEREN HERKESE SAYGI DUYALIM LÜTFEN

Yazımı burada noktalarken;

Tüm Müzisyen Dostlarım Hepinize Bol Müzikli Bol Kazançlı Günler Dilerim

Saygı ve Sevgilerimle

By_CTO

Moderatör tarafında düzenlendi:

Demoları Dinledim Ama Altyapılar Çok Boş geliyor daha çok editlenmesi gerekiyor. bildigim kadarı ile audya loopları hdd den okuyormus. peki bu loopları ritim olarak atayabiliyormuyuz orgda kitlerle yazmak yerine ?

başka marka orgların ritimlerini convert etmek yerine ketrona özgü yeni tarz ritimler yazılması daha etkileyici olacaktır. Olan birşeyi yapmak yenilik degildir. öyle bir ritim yazılcak ki gerekirse 1 ay ugrasılcak ama ketrona özgü olacak. tıpkı korg gibi etkileyecek. korgda sample atılabilirdigi için korgu sevende sevmeyende kendini mecbur kılıyor. ketrondada farklı tarzlarda kaliteli ritimler yazılırsa buda ketrona mecbur kılacak birşeydir.

yıl 2012 ve artık ketron kullanıcıya açık bir alet çıkarcagını sanmıyorum. yaparsa bomba olur bundan emin olun. sample atma özelligininde çok büyük bir özellik sanmıyorm ( kullanıcılar iiçin ) nedeni ise şu,

örnek pa80 alet açık piyasada binlerde set backup sample sesler dolaşıyor dogrumu ? dogru

peki kullanıcı yeni ne yapıyor ? bir başka kart'ın seslerini alıp diger kart'a atıyor.yani karma kart. ama yeni ritim yok hep editleme.

peki neden kullanıcı yeni sample oluşturmuyor ?

bunun için bir studiosu olması gerekiyor degil mi . ses kartından tut mixeri mikrafonuna kadar kaliteli olması gerekiyor. her notayı notasına göre dizmesi gerekiyor. tutup do basılmış bir sampleyi re ye kadar çekmemesi gerekiyor.

hadi studio kurduk. ya hafıza ne olacak 256 mb lık bir hafıza şu anda en üstü.

benim bildigim multisample olayı az önce bassettigim gibi notası notasına göre dizilir. do dan tutup re ye kadar lastik gibi çekilmez sample ( diyezler dahil ) bu sefer tek tek koysa hafıza yetmeyecek. bundan dolayı kullanıcıya açık alet yapılması dedigim gibi pek cazip degil. ilk çıktıgı zamanlar tutuldu evet neden i30 g600 sesleri yerine batı seslerini karıştırıp türk ensturmanı yapmak yerine sample var . ama artık yeterli degil millet doydu sampleye artık alan hafıza istiyorki kaliteli işler çıksın.

bu sadece ketron için degil roland içinde geçerli.

ve şöyle bir degerlindirme yapın ketron ( yani tünel ) yinede birşeyler yapıyor kullanıcı açık bırakmasada aleti. ama roland'da türkiye için hiç bir yenilik yok.

yamaha bile ataga geçti tyros 1 gb hafıza ve kullanıcıya açık. tyrosu geçtim a300 a1000 or700 gibi aletler üzerinde can başar'ın çalışması için yamaha izin veriyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gunumuz Teknolojisinde artik hic birseyin mazereti yok herturlu imkan el altinda ve elektronik parcalarin tedarigi cok uygun fiyatlara ve cok basit...
Korg pa3x i piyasaya sundu ancak pa800 ve 2x ile ayni ses engine sahip bir cihaz 128mb ram ile geliyor ve malesef en az 4 sene elde olan bu...Kendi adima hayal kirikligi...
Audya kagit ustunde cidden cok ustun bi cihaz ,ses kaliteside cidden korga gore cok ustun ama icinde birsuru kisitlamayi barindiriyor...
Ayrica Dusunun Coskun Arkadas bunca baskiya nereye kadar dayanacak yetti artik dedimi Olay Karisir...
Sahsen ben Kendi adima Aldim Tyros Hayat toz pembe herkese Tavsiye ederim :D