• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Çok acil Or700 plus Azeri 6/4 lük ritim lazım arkadaşlar

Cevap: Çok acil Or700 plus Azeri 6/4 lük ritim lazım arkadaşlar

ben 6/4 lük ritimden vazgeçtim arkadaş. :)
Yeter ki tartışma olmasın...
Sayın Aliye6, dikkat ortada kalmayın... Boş verin... :)
Hepimiz birşeyler yazıyoruz kendimizce... Birazdan barışırız biz SAZGRUBU ile... :) (Gerçi ben küsmedim ama...)

İrfaniyim, bu işe şaşar oldum,
Nefes gitti, bu laflarla yoruldum
Artık altı dörtlükten de soğudum :) :) :)
Boşver gardaş, eksik olsun o ritim... :) (Aman ha şaka şaka, eksik olmasın! :))

:) :) :)

Hayat boş, dünya fani...

Herkes kendince bir şeyleri anlar. Anladıklarını yazar, paylaşır. Önemli olan paylaşırken birbirimizi kırmamak. Allah, anlayanlardan eylesin hepimizi ...

Herkesi saygıyla selamların...

Canımsın, ayrıca küs değiliz ki barışalım. Birbirimize espiri edemezmiyiz, tartışamazmıyız. Ben aslında espiri yönü olan biriyim. Malesef bu benim espirilerim dahi zamanla artniyet olarak önüme konduğunda ne kadar incindiğimi vede üzüldüğümü anlatamam. Ben sizleri dışlasam neden içinizde yer alayımki? İnsan dışladığı, yüksekten baktığı, hakir gördüğü bir toplumda, ailede, ortamda yeralırmı? neyse ben kimseden kırgın falan değilim buna aliye6 arkadaşımda dahildir. Varsın beni bildiği gibi değerlendirsin belki de onun gözünde ben yargıladığı gibiyim. Saygılarımla,

Canımsın, ayrıca küs değiliz ki barışalım. Birbirimize espiri edemezmiyiz, tartışamazmıyız. Ben aslında espiri yönü olan biriyim. Malesef bu benim espirilerim dahi zamanla artniyet olarak önüme konduğunda ne kadar incindiğimi vede üzüldüğümü anlatamam. Ben sizleri dışlasam neden içinizde yer alayımki? İnsan dışladığı, yüksekten baktığı, hakir gördüğü bir toplumda, ailede, ortamda yeralırmı? neyse ben kimseden kırgın falan değilim buna aliye6 arkadaşımda dahildir. Varsın beni bildiği gibi değerlendirsin belki de onun gözünde ben yargıladığı gibiyim. Saygılarımla,

olan aliye6' ya oldu :) :) :)
şaka şaka

sayın SAZGRUBU:
ilk mesajımda parçayı söylemiştim zaten Iğdır'ın al alması diye
ben linkini de vereyim. Saygılar...

bu da video

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=R5kV8DwEA_0"]Tülin Berbergil - Iğdır' ın Al Alması - YouTube[/ame]

3/4 lük ritimlerin hepsini denedim ama tam olmuyor.

Iğdırın al alması türküsü 6/8 kalıbında yazılmış bir ritimle bile çalınabilir. Atak olarak 1 mezur 6/8 kullansak bile ritim aksamaz, tamamlanır.

Skıntı, sadece bugüne kadar yazılmış bu tarz kalıptaki ritimlerin sound olarak bu türkiye yakışmaması.

bugüne kadar ritimlerin 6/8 yazılanların vuruşları, 3/4 yazılanların ise tarzı farklı.
Dr. Salim'in tespiti kesinlikle doğru.

Bu tür parçalar o kadar güzel ki, bu güzelliği ortaya çıkaran da ritmik yapısı ve tavrı. Tam bu tavrı yansıtan ritim olsa inanın elimizdeki alet muhteşem diye düşünüyorum. Ritmi yapmaya gelince ritim yapmayı bilsem hemen yaparım. Ritim programlamayı öğrenmek için oldukça geniş bir zamana ihtiyaç var. Zamanım müsade etmiyor.

Birde
Evet ritimin ölçüsü aynı olsa da usulü faklı olabiliyor. Tabi ritimde kullanılan enstrümanlar ve dolayısıyla ritimin hitap ettiği tarzın da çalmak istediğiniz esere uyması gerekiyor. Sadece ölçünün tutması yeterli olmuyor.
...
...

arkadaşın dediklerine de katılıyorum. Bunlarda olsa muhteşem üstü olacaktır.

Herkese sevgi ve saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

olan aliye6' ya oldu :) :) :)
şaka şaka

Benim açımdan sorun yok... Barışın yeter.

Ben sadece bu kadar basit bir konuda gereksiz tartışmalara gerek yok diye düşündüm.

Herkese saygılar.

kasım güncellemesindeki 6-8Soft[BaTuH].S722.prs u deneyeceiğim inşAllah uyar.

Azeri ritimlerinin hiç biri istenilen gibi olmuyor adam or 700 v2 azeri ritim yazmış tırt 6/8 mi tamam diyor kullanılan vurmalılar o tınıyı vermiyor Koşa nagara -nagara türü vurmalı lazım ritim yazanlar heleki 6/8 yazanlar lütfen davul perküsyonun ince çubukları ile yazsalar ne ala on numara olacak kardeşimin aradığı 6/4 ritim eziz dostum qaragile ığdırın al almasında kullanacaktır mutlaka .Rındanım türküsünün ritimi buna uygun ketronda var ama yamahada bende halen arıyorum yanındada düzgün 6/8 bulursan banada yolla.saygılar.