• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante Tr Alan Arkadaşlar - Görüşleriniz??

Cevap: Dante Tr Alan Arkadaşlar - Görüşleriniz??

yıllarca yamaha serilerine bir sürü eleştiri geldi okadar mücadele ettik aletin saundunu bazı klişelere sevdirene kadar neler çektik şimdi o insanlar diğer aletlerin saundlarını beğenmez oldu şimdide yeni bir alet çıkmış inceleme fırsatı bulamadım ama en kısa zamanda aleti birebir incelemek isterim yeterki ön yargılı bakmayalım

kardeş bu orgda insan sesleri varmı

Evet.fx sesler var kitlerin içinde,6adet pad bank var oraya atıyorsun.türk kitlerine bittim aletin,asma davullar vs.. Tartışılamaz aletin menüsü çok sade geldi bana,kafa karıştıran bişey yok.harici adaptör olması bir avantaj diye düşünüyorum çünkü besleme devresinin dışarıda olması herzaman iyidir!(kendim elektronikciyim)mp3 çalıyor,bir parçayı ileri geri sardırabiliyorsunuzvs...yine söylüyorum bu alet piyası yeniden şekillendirecek bekleyin görün?!

teknik malzeme olarak pa600den çok çok kaliteli duruyor,bunuda söylemiş olayım?!

arkadaşlar ilk olarak her hangi bi klavye aldıgımızda üstünde kaç türk ritmi var ilk önce buna bakalım . örnek korg olsun 8 tane bi halta benzemez ritim al işini gör.DANTE TR de alır almaz 150 kadar türk ritimleri var.VE ritimlerin güncellemeleri bedava. Bewn ISPARTADA dante tr bayisiyim ve 2 düğünde denedim alet çok iyi.ritim tonları korg ve çok temiz geliyor. tsm sebareler , wahdeler , yöreseller ,pop lar çok iyi.zeybek ve sepetçioglu ritimleri düğünde çıldırttı süper ötesiydi.bu başlangıç olarak çok iyi bence.zaten güncelemelerle ve bizlerin yardımlarıyla bu alet piyasayı eline alır.pa 600 le yanyana kıyaslama vaktimde oldu.alet hem kendi hoparlörleriyle olsun . düğün tesisatında olsun 600 ü 2 ye çarptı desem yeridir.pa 600 ün tek artısı elektro baglama diyebilirim.Kendim de korg kullanıcısı olarak 600 ün teneke tonuna şahidim ve şoktayım.Ayrıca dante tr çok iyi mp3 okuyor . bu alet bu paraya bedava hiç bişey bilmiyorsanız 2 ci alet olarak alın en azından ritimlerini kullanırsınız. En azından ilk türk klavyesi ve gelişimini saglayalım.Tüm müzisyen arkadaşlarıma saygılar bol kazançlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sadece 2 amaç olabilir.

Birilerine yaranmak veya moral bozmak.Bunu üçüncü kere yapıyor.Ben sadece kendisine üzülüyorum.Bana veya Dante TR modeline zarar veremez çünkü her şey olması gerektiği gibi ilerliyor.
Başkalarına zarar vermeye çalışanlar bilmezlermi ki fırlattığı bumerang kendisine geri döner?
37 yaşına gelmek marifet değil marifet olan hayatın gerçeklerini kavramış olmaktır.
Ben size hep söyledim.Her marka satmalı ve bu dengeli ve adil olmalı ki rekabetten doğan ortam kaliteyi arttırsın.
Bugün eğer Dante TR bir anda en çok satan alet konumuna geçtiğini düşünün.
Bu belki bize yarar ama piyasa gelişimini engeller.
Korg yıllarca piyasanın hakimi.Peki,
16 yıldır yenilik olarak ne getirdi bize?
Günümüzde terrabyte seviyesinde olan bellekler varken neden önümüze 256 Mbyte hafızası olan bir PA3x sunuyor?
Neden mi? Çünkü rakibi yok olsa 4 Gbyte sunar.
Şimdi anladınız mı rekabetin kıymetini.Daha onlarca misal verebilirm.
16 yıldır Batı seslerine kaç tane adam gibi ses ilave oldu oturup bir bakın derim.Pa 80 den bu yana .
Bence kayda değer bir gelişme yok.
Şunu kabul ediyorum ki kullanışlılık açısından çok elverişli ama hepsi o.Bizim amacımız çıktığımız bu yolda günün birinde şartları eşitlemektir ve zorlamaktır ki bu son kullanıcılara yarasın.Bir standart getirmektir General Midi standardı gibi.
Bizim halen oturmuş bir Gemeral Midi implementasyon içinde alaturka seslerinin Banka ve Program numaraları yok.Her firma kendine göre dizayn ediyor.Işte bu düzensizlik ortadan kalkmadığı sürece bu işler rayına oturmaz.
Lütfen eleştirirken saygı çerçevesini geçmemeye gayret edelim ki günün birinde bizi de bu şekilde eleştirme hakkını kimse kendinde göremesin.
Kimse sunulan hizmetleri beğenmek zorunda değildir.Beğenmeyenlerden beklentim şudur ki tavsiyelerde bulunsun ki bizim göremediklerimizi bize göstersin ki bu sonuç olarak ileride kendisine de fayda getirsin.

Yorumların çoğunu okudum ama en çok bunu beğendim, neden mi? Ben pa 3x kullanıyorum KORG aletinde şundan nefret ettim, 3-4 kişi set yazmış çüp yazmış sounboard hazırlamış dünyanın parasına satıyor insanları sömürüyor. Ben ticarette google 'ın yaklaşımını seviyorum ne yaptı: Android (-ki bence dünyanın en iyi işletim sistemi) yazdı ve bedava dağıttı dünyanın tüm mobil cihazlarının %80 inde yer aldı ve reklam satarak daha çok para kazandı. Dante TR ye gelince cihazı youtube dan dinledğim kadarıyla parasına göre çok iyi bir alet. Tek sıkıntısı ilave multi-sample omayısı ve pitch bend olayının tipsiz oluşu (şahsen ben o tip pitcbendlere alışık olmadığm için kullanamıyorum), ama onun dışında alet güzele benziyor, butonların yerlerşimi kullanım açısından çok iyi olmuş. Ramazan bey gibi kaliteli müzisyenler var arkasında eğer ritim ve sesler biraz daha zenginleştirilirse introlu ritim sayısı vs arttırılırsa KORG'a göz dağı verebilecek, dante TR2, dante TR evolution vs yeni medeli modellerinin çıkması ve bu orgun gelişimi bizx müsizyenleri desteğine ve orgu sahiplenmesine bağlı. KORG sömürüsünden kurtulmak için iyi bir başlangıç bence.

üstadım 2gün önce bende aldım tanımaya çalışıyorum aleti,pchtbend olayı beni zorlamadı başparmakarası olmuş çalarken gayet hoş.menu hoş olmuş,ots olayıda güzel. heşey yerli yerinde,perfomans menusu süper,performans seslerdeki 4telli,ye bittim zil gibi, yapanin gönlüne sağlık,bundan 1yıl önce birarkadaşımın düğünü 2x ile çalınmışdı orada duyduğum 4telliyi anımsatti hemen bana.

Evet sonunda bende Dante Tr sahibi oldum. İlk izlenim olarak şunu söyleyebilirim; Sesler gayet güzel, sample'lar kaliteli, ama ritimler şahane arkadaşlar. Net, karmaşa yok, çaldırıyor insana. Menüler ve panel kullanışlı. Sadece güncelleme ile giderilebileceğini düşündüğüm ufak dokunuşlar gerkiyor. Benim için olumsuz yönü pitch bend'in yönü :) ve tuşe. Ama bunlarıda bilerek aldım, kısa zamanda alışılabilecek durumlar. Bana göre alanın pişman olmayacağı bir alet.

Şunuda hemen belirteyim. Bu aleti almamın en büyük nedeni Can Başar ve Dr. Salim in desteğidir. Güncelleme ile düzeltilebileceğini düşündüğüm bir iki ufak noktayı, yardımcı olması açısından Can Başar ve Ramazan Kaynak'la özelden paylaşacağım. Kimbilir, belki şuan hazırlanan güncelleme bunlarıda kapsıyordur.

Daha detaylı görüşlerimi bu başlık altında sonra paylaşırım, henüz bir kaç saat oldu.

Saygılar.

Alan arkadaşlara hayırlı olsun, Antalya'dayım satın alabileceğim bir mağaza varmı acaba ?

Bayi listemiz dantetr web sitesinde il il güncellenmektedir.

Sitenin Bayiler Bölümü için Adres :

ANTALYA

VARLIK MÜZİK - VARLIK TEKİN

Adres : KIŞLA MAH. SELEKLER ÇARŞISI ANAFARTAR CAD.NO:121

Telefon : 0.242.2472444 / 0.544.3469683

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler.