• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

DanteTR PreOS Güncellemesi (V.1.4.0) ve (1.4.0.1)

Cevap: DanteTR PreOS Güncellemesi (V.1.4.0) ve (1.4.0.1)

Bu cihazın kullanımı nasıl zor anlamış değilim. Cihazı 10 dk da kafanıza göre progamlıyorsunuz. Karmaşık sistem den kasıt neresi anlamadım. Aksine sistem o kadar basite indirgenmişki gereksiz hiç bir şey yok. Takıldığınız yerde haber verin yardımcı olayım
Burhan abi sana sonuna kadar katiliyorum.hatta can beye koma scale yi perfomansdan ayirma diye mesaj bile yolladim su hali ile cok sahane.bence bu aletin tek eksigi efekt cesidinin olmayisi!ben korg yamaha ketron casio aletleri kullandim.acik konusuyorum dantede bu kaliteli seslerin yaninda casio at3un sundugu efekler olsun ahaburadan iddia ediyorum bu aleti pa800gibi ottürürüm!bu aletin teksigi efekt cesitleri!!?casio at3de 200 adet efekt var evet tam 200 adet:D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sanırım çok yakında bu sorunda düzelecek, can beye güveniyoruz

Koma scale yi performanstan ayırmak nasıl bir kolaylık sağlayacak? Freeze yaptığında scale işaretliyse zaten aynı şey oluyor. Önemli olan komayı tek tuşla verebilmek.

Ayrıca bencede performans esnasında kullanım açısından alet çok pratik. Sadece komayı şuan en az iki dokunuşla verebiliyoruz ve performans banklarda, hangi ses hangi tuşta (m1, m2 vs..) bunu göremiyoruz. Ama grup grup isimlendirebiliyoruz. Ots kullanmakta bir nevi bu sorunu çözer.

Yani sesleri kolayca seçebiliyoruz, ritimleride kolayca seçebiliyoruz. Upper1, 2, 3 direkt panel üzerinden aç kapa yapabiliyoruz, emrine amade.

Daha iyi olabilecek nokta, 1 koma, 2 tempo direkt dial le verilebilirdi, 3 mixer yada ses - style gurup ses dengesi iki değilde tek dokunuşla ayarlanabilseydi iyi olurdu.

Bu son söylediğim cihazın balansları iyi yapılırsa sorun olmaktan çıkar tabi. Bu balans ayarını gözümüzde büyütmeye gerek yok. Önce ritimleri kendi içerisinde dengeleyeceğiz, nispeten zor kısmı bu. Zaten preset ritimleri dengeli. User ritimleride edit'ten dengelemek bütün mesele. Onlarında sayısı belli. Sonra ritimlerden bir tanesini referans alıp performansları tek tek ayarlamaya başlıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, en yüksek ritmimizi, en düşük sesimize göre ayarlamak. Yani volume ayarını yükseltmemize rağmen eğer düşük kalan bir ses varsa, ritimlerimizide ilk başta bu sesi referans alarak ayarlamalıyız. Ben iki adet swich ayarını, tüm performanslarda volume parametresinde olacak şekilde ayarlıyorum. (elektrolar hariç, elektrolarda lesli için cutoff ta olması gerekiyor) bu sayede upper volume ayarlarını bu swich le kolayca yapıyorum. Tüm balans işlemleri en fazla 2 saatinizi alır.

SLM:Arkadaşlar aletin kullanımı zor değil,sadece yeni bir donanıma insanların henüz bilmediği bir sayfa düzenine sahiptir.Diyer aletler yeni cıktığı zamanlar ( bende dahil ) Chazların menüsünü çözmeye çalışmadıkmı?.Bu çabayı neden DANTE TR de göstermiyoruz.Alet gayet natürel temiz ve saundu başarılı.Sadece diyer aletlerde nasıl orgun başına oturup aleti çözmeye çalıştıysak bunuda aynı itina ile çözmeye çalışalım.Kafanızın takıldığı yerde hemen beni arayıp sorunuzu sorabilir, sorunu beraber çözebiliriz.SADECE BİRAZ ÇABA.Önemli olan zoru aşmaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni Scale Menü'de artık "flat" diye bir seçenek olacağı için 3 adet User hafıza istenildiği gibi kullanılabilir.
Performans Memory ile kilitlenen kombinasyonlarda zaman zaman sıkıntılar yaşandı ve bu yüzden Koma panelini ayırma ihtiyacı duyduk.
Aslında bu aleti kullanıpta "ustalaşanlarda" bu sorun yaşanmaz ama çok fazla şikayet aldık ve bu yüzden ayırma gereği duyduk.Çoğunluk maalesef aletleri yüzeysel kullanıyor ve aleti tam çözmeden ya kötü damgası vuruyor ya da anında değiştiriyor.
Aslında yeni şekli ile daha da kullanışlı olacak ve kargaşa hiç bir zaman yaşanmayacak.
Koma vermek te tek tuş'a iniyor ve bu da zaten regist süresini kısaltıyor.

Can bey,bu aletin menusunda zor olan bisey yok, ben cok cabuk alistim,eksik olan efektler ,cesit ve detay malesef cok kisitli,bunu dikkate almaniz dilegiile.

arkadaslar verdiğiniz cevaplar için tesekkur ederım oncelıkle sunu soyleyım cıhazı aldıgımdan berı ılk defa o gun sorun yaşadım.guncellemeyı yaptıgım da usb bos ve ilk once vıdeoyu ve butun yazılanları okuduktan sonra yaptım.donma 4-4halk rıtmını kullanırken stop a basdım ve hıcbır fonksıyon calısmadı ekranda da rıtım isimlerinın yanın da bazı simgeler cıktı.ılk basta acaba rıtımden mı dıye dıgerlerını denedım aynı sorun ankara rıtımlerınde de cıktı ramazan bey mesajınızı aldım tekrar en baştan program guncellemsi yapıcam sorun yaşarsam gene yardımlarınıza başvurcam teşekkurler.Allah kolaylık versın.

Slm.Hertürlü problem ve soru için istediğin zaman bana ulaşabilirsin.Hiç çekinme.Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

hocam bu yeni güncellemenin tam tarihi varmı?

hocam bu yeni güncellemenin tam tarihi varmı?

Slm:Güncellemenin tam olarak tarihini veremiyorum,Fakat bir aksilik olmazsa,ve bizim onayımızdan da geçerse,Güncelleme yakın zamanda gelebilir.Tekrar belirteyim, tarih veremiyorum.İyi günler.