• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Deneyimli Müzisyen Arkadaşların Fikirlerine ihtiyacım Var

Cevap: Deneyimli Müzisyen Arkadaşların Fikirlerine ihtiyacım Var

orjinal e yakın demişsiniz...1-or 700 v2 sample atılamayan bir alettir.
2- yamaha a 2000 dışarıdan sample atmaya kapalıdır......
orjinal e yakın demişsiniz bence bunun için en önemli faktör sample dır...

üzgünüm ama bu 2 klavyede de dediğim gibi sampe atmanız mümkün değil .yamaha kullanmış biri olarak tavsiyem yerinizde olsaydım 2.el temiz garantisi devam eden bi korg pa 800 alırdım...

elbette pa800 ile mukayese edilmez ama sesler konusunda sample atamasakda ben bir plus kullanıcısı olarak 2 org sesleri arasında aman aman bir fark göremiyorum ama tabilide pa800 daha üst düzey bir alet ki fiyatıda ona göre!

elbette pa800 ile mukayese edilmez ama sesler konusunda sample atamasakda ben bir plus kullanıcısı olarak 2 org sesleri arasında aman aman bir fark göremiyorum ama tabilide pa800 daha üst düzey bir alet ki fiyatıda ona göre!

800 ile v2 plus seslerinden se kastınız.çok yanılıyorsunuz heleki 256 ram e çıkarılmış bi 800 3 x ile aynı sesleri okuyor olduğunuda hesaba katarsanız ve eco usb demolarını dinlerseniz 800 le kıyaslanamayacak bi alet olduğunu çok rahat anlarsınız...

hayır amacım kıyaslama yapmak değil, muhahkak pa800 daha üstün bir alet, ama plusın sesleride öyle yabana atılcak sesler değil.

plus seslerinden evet edi zurna ve bağlama yanısıra duduk sesi vs.hoş sesler mevcut fakat tekrarlıyorum yamaha kullanmış biri olarak ve neredeyse bütün cihazları arkadaşlarım vasıtası ile denemiş biri olarak 800 le mukayese edilemez.
lütfen şu demoya göz atın sitesinde daha neler var...beni daha net anlarsınız...

ben ne diyom :)

her türlü or700 v2 plus ama biraz daha kendini zorla psr a2000 modelini al daha gerçeksi canlı saund yakalarsın

hayır amacım kıyaslama yapmak değil, muhahkak pa800 daha üstün bir alet, ama plusın sesleride öyle yabana atılcak sesler değil.

plusun sesleriyle pa 800 ün sesleri kıyaslanmayacak kadar fark var:confused:

Öncelikle değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Herbiri ayrı bir bakış açısı kazandırıyor. Ben alacağım orgu midi klavye olarak da kullanma düşüncesindeyim. Orijinal sesleri bilgisayar ortamında da yakalayabileceğimi düşünüyorum. Sanırım or700tr v2 ve psr a2000 , midi klavye işlevini fazlasıyla görebilir. Bu konuda bir bilgi yanlışım varsa lütfen düzeltin.
Pa800 konusu bambaşka tabi. Çok araştırdım ve üstün bir org olduğu aşikar; fakat 2. el fobim var. Sıfırına da bütçemi çok zorlamış olurum.
Orgu sahnede kullanmak gibi bir düşüncem şimdilik yok. Bana evde beste kayıtlarımda yeterli desteği sağlasın istiyorum.
Sx3000 i de inceledim ve hakkında pek çok olumlu yorum okudum onun da. Yine de gönlüm Yamaha'ya kayıyor nedense. Belki de bilgi eksikliğidir bunun sebebi.
Çok uzatmadan şunu da sormuş olayım tekrar. Bahsi geçen orgları midi klavye olarak kullanamama gibi bir durum söz konusu olmaz değil mi? Bu özellik de benim için çok önemli.

bahsi geçen tüm orglar midi çıkışı olan modellerdir.

gönlünden hangisi geçiyorsa onu al.yoksa aklın devamlı onda kalır.tam huzur istiyorsan paran da yeterse korg pa800 al.bilmediğin model orgları alıp sonra pişman olma.piyasada tutulan bir org al ki istediğin nevaleleri kolay bulasın,satarken de zarar etmeyesin.işin özü bu...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri