• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

DOLANDIRICI Muhammed Yusuf KARAHAN (YASAL TAKİP)

• Konbuyu başlatan smucuk
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 18
  • Görülen : 8K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: DOLANDIRICI Muhammed Yusuf KARAHAN (YASAL TAKİP)

Arkadaşlar geçmiş olsun. Bu devirde inanın kimseye güvenmeyin. Mağdur olmayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dostum benimde başımdan böyle bir dolandırıcılık olayı geçti ve bende konuyu anlatan bir dilekçe ile savcılığa suç duyurusunda bulundum.hoparlör alımı için Balıkesin Burhaniyedeki Ahmet Hamdi Çubukçuoğulu isimli birinin hesabına 1500 tl yolladım ama adam sonr ortadan kayboldu.elimde hesap no ve görüşme yaptığım cep tel nosu var.bir süre sonra savcılıktan cevap geldi olumsuz olarak şikayee konu olan olay ve fiillerin hukuki mahiyette itilaf niteliği taşıdığının anlaşılması nedeniyle kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına ve takipsizlik kararı verildi.Bende tekipsizilik veren Bergama ağır cezaya itiraz dilekçesi yollayıp kararın tekrar inlenemesini istedim gelen ikinci cevapta da itirazımın reddine karar verildi ve hiç bir şey çıkaramadım.bende 2013 'ün Eylül ayından beri başka birşey yapmadım.
Şimdi sormak istediğim benim bu duruma deva ettime şansım varmı ? ilk karar örneğinde yetkili ve görevli hukuk mahkemesine dava açmakta serbest bırakılmıştır şeklinde bir kısım var.Ben hala gidi bu kişiye konu ile ilgili hukuk mahkemesine dava açabilirmiyim?
yorum ve desteklerinizi rica ederim.

dogan bende denizliden bircan diye birine 250 tl kaptırdım 5 yıl önce.

netten denizli polisine şikayette bulundum.

polis soruşturma dosyası açıp benden tekrar ifade aldı sonra dava açmış.

2 yıl sonra mahkeme sıkıştırınca mahkeme günü gelmeden hemen beni aradı ,paramı yolladı.

galiba dekontuda mahkemeye gösterdi dava bitti..

senin durumun, görevlilerin işi savsaklaması

arkadaşlar bu tür bilgileri buralarda paylaşmayın lütfen. bu şeref mağduru vatandaşların bu tür sitelerde hesabı olur zaten. tedbir aldırmayın adamlara.... isimleri paylaşıp arkadaiları uyarabilirsiniz ama, diğer konuları lütfen buralara atmayın.

Merak etmeyin üstad. Dediğiniz şeyleri biliyorum. Zaten bilmesinde sakınca görmediğim kadarını yazdım buraya...

dostum benimde başımdan böyle bir dolandırıcılık olayı geçti ve bende konuyu anlatan bir dilekçe ile savcılığa suç duyurusunda bulundum.hoparlör alımı için Balıkesin Burhaniyedeki Ahmet Hamdi Çubukçuoğulu isimli birinin hesabına 1500 tl yolladım ama adam sonr ortadan kayboldu.elimde hesap no ve görüşme yaptığım cep tel nosu var.bir süre sonra savcılıktan cevap geldi olumsuz olarak şikayee konu olan olay ve fiillerin hukuki mahiyette itilaf niteliği taşıdığının anlaşılması nedeniyle kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına ve takipsizlik kararı verildi.Bende tekipsizilik veren Bergama ağır cezaya itiraz dilekçesi yollayıp kararın tekrar inlenemesini istedim gelen ikinci cevapta da itirazımın reddine karar verildi ve hiç bir şey çıkaramadım.bende 2013 'ün Eylül ayından beri başka birşey yapmadım.
Şimdi sormak istediğim benim bu duruma deva ettime şansım varmı ? ilk karar örneğinde yetkili ve görevli hukuk mahkemesine dava açmakta serbest bırakılmıştır şeklinde bir kısım var.Ben hala gidi bu kişiye konu ile ilgili hukuk mahkemesine dava açabilirmiyim?
yorum ve desteklerinizi rica ederim.

Üstad muhtemelen dilekçeniz bu kişinin suçlanmasına ya da ciddi bir delil elde edilmesine yetmeyecek düzeydeydi.

Ben aldığım eğitim nedeniyle hukukla ilgili birçok konuya hakimim. Dilekçeyi nasıl hazırlarsam takibinin yapılacağını biliyorum ve dilekçemi yazmadan önce de konuya daha vakıf kişilerden görüş aldım ve dilekçeyi ona göre düzenledim. Bir sayfa dilekçem tuttu ama 23 sayfa dilekçemde bahsettiğim olayları kanıtlayan ekler vardı. Zaten bu kişi ile ilgili birçok şikayet olmasına rağmen henüz olumlu bir geri dönüş alan olmamıştı. Benim başvurum ilk oldu bu konuda sanıyorum. Bunu da tabiki sadece "Muhammed Yusuf Karahan ve Hasan Volkan Şen tarafından dolandırıldım şikayetçiyim" içerikli değilde her iddiamı destekleyen ve ispatlayan 23 sayfalık bir dilekçe vermeme bağlıyorum. Beni arayan polis bu ahlaksızlardan ve Semih Zeki Tuncer'den başka biri kadın 3-4 isim daha saydı. Zaten polisin söylediğinden anladığım bu kişilerin bu işleri yaptığı emniyete göre sabit ancak tabiki yakalandıklarında savunmaları alınacaktır. Onlarda kendilerini bir şekilde savunmak isteyeceklerdir. İş o aşamaya gelsin önce. Benim için farketmez mahkeme nerede olursa olsun gider söyleyeceğimi tekrar orada da söylerim. İnsanları dolandırmanın bir bedeli mutlaka ama mutlaka olmalı...

Bakın burada arkadaşımız üniversite arkadaşlarına insanlık gösterisi yapıyor.

geçmiş olsun kardeşlerim.şu internet üzerinden alış-veriş olayına hiç ısınamadım.elinizden geldiğince hakkınızı arayın.bu yaşananlar karekteri bozukların yanına kalmamalı.rabbim yardımcınız olsun.

abicim devlet bi bok yapmıyor bende biri hakkında amasya baş savcılığına başvurmustum ama çıkmadı bişey

abicim devlet bi bok yapmıyor bende biri hakkında amasya baş savcılığına başvurmustum ama çıkmadı bişey

olayı anlatır mısın dilekçeni ve savciligin kararini paylasir misin?

bu şekilde bir yorum bir anlam ifade etmiyor ;)

Arkadaşlar yusuf karahan 2 gün önce vefat etmistir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...