• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ekrar aranızdayım ve or700v2pluscıyım

• Konbuyu başlatan rustem
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görülen : 2K

rustem

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
S950+Emo
Tekrar aranızdayım ve or700v2pluscıyım

Değerli üstadlar,
Öncelikle trakyamüzik ailesi gibi bir ailenin içinde olmak büyük onur, büyük mutluluk,bunu belirtmek isterim.
Yaklaşık 4 yıldır bu işe gönül veren bi kardenişinizim, a300tr-or700v1 ve son olarak yaklaşık 4 aydır yamaha or700v2 plus kullanmaktayım. bu işe başladığımda zerre bilgim yoktu, Trakyamüzik ailesinden çok şey öğrendim, minnettarım hepinize bunu dile getirmek istedim. yaklaşık 1 yıldır düğün salonlarında çalışmaktayım, farklı düğün salonlarında farklı solistlerle, farklı bağlamalarla çalışma ve kendimi geliştirme imkanı buldum. Birkaç şeyden bahsetmek istiyorum;
Yamaha or700v2 plus gerçekten çok güzel bir cihaz, bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım gerek ritimler olsun gerek sesler, beraber çaldığım hiçkimse bana kullandığım ritimler ve sesler hakkında bu olmamış bunu değiştir demedi ve ben orgun üstündeki orjinal ritimlerinden başka ritim kullanmadım, yalnız beni rahatsız eden tek bir detay var or700v2 plusta onu dile getirmek istiyorum, ben ritim yazmanın mantığını kavramış ama hayata geçirememiş biri olarak ritim yazan üstadlardan tek bir ricam var, oyun havası ritimleri yamahada 4/4lük kalıp üzerine yazılmış,2/4 oyun havalarını çaldığımız zaman Varyasyonları kullanırken bir sıkıntımız yok fakat, break yada atakları kullandığımız zaman ritimler eserlere tam oturmamakta bunun sebebininde oyun havası ritimlerinin 2/4 olarak değil 4/4 yazılması olduğunu düşünüyorum. ritim 4/4 yazıldığı zaman mecburen break ve ataklarda 4/4 yazılmak zorunda kalınıyor. Oyun havasını çaldığımız zaman atak ve break kullanınca malesef 2/4 lük eserlere tam oturmuyor.Benim tek ricam 2/4 kalıp üzerine yazılmış oyun havası ritimleridir. orgun üzerinde bulunan başkent 2/4 yada ankara ritimleri 2/4 lük kalıba oturtulup break ve atakları düzenlense bile mükemmel olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: ekrar aranızdayım ve or700v2pluscıyım

Yüreğine sağlık kardeş..PAylaşımın için teşekkürler........

Cevap: ekrar aranızdayım ve or700v2pluscıyım

sağolasın abi yorum için