• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Tekrar Aranızdayım :)

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Öncelikle tanıdığım tanımadığım eski yeni bütün arkadaşlara Merhaba demek istiyorum.

En son bir WK1'im vardı. Muhtemelen bu sitenin yeni versiyonuna geçildiği dönemlere denk gelmişti ,çeşitli nedenlerden dolayı orgumu satıp bir süre org'dan uzak kaldım. Sonrasında biraz gitarla devam ettikten sonra , şimdilerde yeniden org iştahım kabardı. :) Org böyle birşey demek ki, amatör olarak çalıyor olsak bile , bir tutku bir aşk gibi. Bırakamıyorsun sadece ara verebilirsin. Zaten planladığım dönemde dönüş yapıyorum.

Şimdi yeniden bir org alacağım.İlk olarak tercihte değerli abilerimizin/arkadaşlarımızın yardımlarını rica ediyorum.

Dönüşümüzde fiyatları daha uygun bulacağımızı sanmıştım ama birkaç model hariç fiyatlarda pek bir farklılık göremedim. Sadece OR700'de fiyat farklılıkları görüyorum. 1500 diyende var 2500 diyende. Burada fark neden oluşuyor, işte bunu anlamıyorum.

Benim kafamda orta düzeyde bir A1000 vardı şimdilik. Ancak OR700'de 1500 civarında rakamlar görünce aklım kaymıyor değil. Elektronik ve teknolojik alet olunca mesele , rakamın tavanı yok. 1000 vermişken , 1500 vermişken diye başlayan cümleler kurmak yanlış oluyor. O zaman rakam gidiyorda gidiyor :)

Düğüne programa gidecek değilim. Eş-dost için olursa arada bir program yapıyoruz,hepsi o. Profesyonel değilim yani bir çoğunuz gibi.

Lütfen seçim yapmama yardımcı olur musunuz hem teknik hemde fiyat anlamında...Ayrıca OR700'ün fiyatları neden bu kadar düşmüş yada neden bu kadar fiyat farklılıkları oluşmuş. Biz yokken klavyede bir problem mi keşfedildi?

Tekrar selamlar Trakya Müzik ailesi...

Cevap: Tekrar Aranızdayım :)

aramıza hos geldin öncelikle bende or700 v2 plus var dugunlere cok az gidiyorum tamamen zevk agırlıklı benim org dunyam ben baska marka orga gececegim icin orgumu 2000 bin liraya satısa cıkarttım
gördumki senin dedigin gibi or700 lerde asırı derecede fiyat farkı olustu sitede bunun sebebi a2000 inin fiyat dusurmesi sanki or700 org degil iması cıktı ortaya ne olursa olsun ben fiyat kırmayacagım ucuza satanlarada ben birsey demiyorum bir söz vardır karamanın koyunu sonra cıkar oyunu :)

Öncelikle aramıza tekrar hoşgeldin kardeşim... benim diyeceğim şu Elbetteki hepimiz ahım şahımlı bir Müzisyen bir piyanist değiliz,evet elimizde Korg Pa800 gibi prof aletler var ama sadece bu cihazları Ticari amaçlı kullanıyoruz yani düğün dernek vs gibi yerlerden para kazanmak için...

Şahsen ben bu org işini Hobi amaçlı evde arkadaşlar arasında aile vs vs yapsam tercihim hem uygun bir fiyat,sound kalitesi,sağlamlık,ilerde programlara çıkabileceğim vs vs bir org olsa tek tercihim Roland Bk-5 or olurdu saygılar

tekrar hoşgeldiniz

@emreyusuf55

Yorumun çok değerli oldu benim için. A2000 yüzünden diyorsun. OR700 İlk çıktığında bu sitede 1-2 kişi almıştı hemen.Onlar yorumlarını paylaşmıştı,bizler sormuştuk sanki atla deve gibi. Ama ilk olduğu için tabi "ooo hadi iyisin OR700 almışsın,hayırlı olsun." gibi abartılı bakmıştık olaya. HAVA'lıydı yani. O yüzden hep aklımda kalmış alet. Biraz düşünsem o ilk alanları da hatırlarım :)

@piyasa

Ben çocukluğumdan beri küçük küçük yükseltmişimdir modeli. Ama ben bu aleti çalmayı çok seviyorum. Kendim çalıp kendim dinlesemde mutlu oluyorum. Gönül isterdi ki bu işten para'da kazanayım yani sevdiğim işi yapayım. Kimbilir, belki de dediğiniz gibi profesyonel olanlardan daha çok seviyorum org çalmayı çünkü ticari amaç gütmeden veriyoruz bu kadar parayı. :) Ama dediğiniz gibi çok para vermeyeceğim , en azından şimdilik. Bahsettiğimiz aletler zaten profesyonel, üzerilerinde ne arayacağım ki bulamayayım...

@Berkcik

Hoşbulduk arkadaşlar teşekkürler. Aktif bir internet kullanıcısıyım aynı zamanda bilişim sektöründe çalışıyorum. Bugüne kadar farklı konu ve kategorilerde onlarca hatta yüzlerce foruma üye olup yazı yazdım,paylaşım yaptım. Ama burası gibi bir ortam yoktu hiçbirinde. Burada kimisi edirne'de kimisi erzurumda farklı insanlar, ama sanki aynı mahallede arkadaş gibi herkes...Vaay be. Burada olmak güzel.

Moderatör tarafında düzenlendi:

-Peki arkadaşlar, 4-5 yıl önce piyasaya çıkmış elektronik aletleri almak ne kadar doğru?

-Yine fiyat aralığımda Ketron XD9 ve X1 gibi modeller görmekteyim(Bu markada hep aklımda kalmıştır,marjinal olduğunu düşünmüşümdür) Bu marka içinde kısa yorum yapar mısınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bende bu işe 2005 yılında başlamıştım aslında benim amacımda senin gibiydi, ticari amaç gütmeden bu işi yapmak..tabi ozamanlarda Korg Pa1x... Korg Pa80 bu orglar beni aşar diyordum hatta ozamanlarda Korg pa55 ile 5dk çalma fırsatım olduğu zaman hayret etmiştim bu nasıl bir org diye.şimdi beğenmiyorum o ayrı konu :) yani demek istediğim muziğin sonu yoktur bir bakarsın evde çalarsın bir bakarsın en kral restorantta veya orkestrada çalarsın en kral klavyeleri kullanırsın canım kardeşim :)

pa60 kartlı düşünün hocam o fiyat aralığında illaki bulursunuz
pa80 den farkı yok

@piyasa

Güzel diyorsunda yaş 32 oldu :) Artık parmaklar eskisi gibi olmayacaktır.

@RossMax

Öneriniz için teşekkürler. Ama ben 4-5 yıllık cihazlara bile soru işareti ile bakarken daha yaşlı cihazları alamam. PA60 hadi 8 yıl olsa 2 yılda ben kullansam 10 yıl...Yok yok.

Ketron için birşeyler yazacak olan var mı? Marka modeller arasında fiyatı en çok düşen Ketron olmuş gibi. Bu nedir yahu XD9 piyasası 1000-1400 arasına gelmiş. X1'de aynı şekilde.Hayret. Ben eskiden bu alete bayılırdım.

-Peki arkadaşlar, 4-5 yıl önce piyasaya çıkmış elektronik aletleri almak ne kadar doğru?

-Yine fiyat aralığımda Ketron XD9 ve X1 gibi modeller görmekteyim(Bu markada hep aklımda kalmıştır,marjinal olduğunu düşünmüşümdür) Bu marka içinde kısa yorum yapar mısınız.

hocam öncelikle hoşgeldin aramıza.
4,5 yıllık aleti almak ne derece doğru?
cevap:5yıllık bir klavye eski değildir. 5yıllık bir klavyeyi (heleki evde kullanacaksan) en az on yıl daha sorunsuz kullanırsın.
eğer para sıkıntın yoksa sıfır bir bk5, s650, vb bu kategoride bir alet alabilirsin. yada pa600 çıkıyor tahmini 2700tl civarı olması bekleniyor. böyle bir alet alabilirsin. xd9, x1 gibi aletler en az 10yıllıktır çokta yeni sayılmaz ama temizini bulursan evde yıllarca kullanırsın.