• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

En çok rezil olduğunuz anlar...

Cevap: En çok rezil olduğunuz anlar...

.
Sevgili arkadaşlar sitedeki üyeliğim eski olmasına rağmen klavye kullanım konusunda bende yeni sayılırım geçen yıl başladım.
Bir müzik evinin ikinci grubu klavye - bağlama olarak düğünlere başladık.

Kırklareli ilinde (Trakya bölgesi) düğünlerini daha tam görmemiştim.

Bu arada Düzce de büyüdüğüm için orada ki düğünler genelde 7/8 karadeniz horon ağırlıklı olur. Ağır roman denildiğinde de çiftetellinin ağırından başlanıp devam edilir.

Neyse uzun lafın kısası kırklarelinde ikinci yada üçüncü düğünüm. Halay çalıyoruz. Burada halaylar 2/4 ritim ve tempo 74'le başlayıp tempo 210'a kadar çıkar.
Tempo 120 veya 130 civarındayken birileri gelip tulum çal dedi.

Tulum deyince genelde doğu karadeniz bölgelerinde çalınan tulum enstrümanını bilirim.

Seçtim tulum sesini ve karadeniz parçalarıyla halaya devam ediyorum.
Hâala bana tulum diye bağırıyorlar. Bende tulum çalıyorum yaa diye bağırıyorum.
Millet de durdu bize bakıyor.

Sonra bağlamacı ağabeyimiz bana 9/8 Ağır roman dedi. Meğer 9/8Ağır=Tulum muş. :)

İnanın yöre yöre çok fark ediyor. Bu sene yaz döneminde 32 düğüne gittim sadece 3 düğünde misket 1 düğünde de 7/8 horon çaldım. Burası genelde 9/8 Roman

Moderatör tarafında düzenlendi:

bide benden dinleyin salonda takı merasimi yapılıyor, sonlara doru yaklaşıldı baktım takı tkanlar azalıyor değerli misafirler başka takı takmak isteyen misafirimiz varmı yerine başka altın takmak isteyen misafirimiz varmı ( okadar çok altın takılmışki) anonsu tabiki benden geldi kameramanla yaklaşık 5 dakka güldük tabi...:)

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE TEBRİK EDERİM ÇOK GÜZEL BİR SAYFA AÇMIŞSINIZ YİNE. TÜM GECE GÜLDÜM. BİRAZDA BEN GÜLDÜREYİM.. :)

siz hiç düğünde damada gelin diye seslendinizmi?:D:D
ben "gelin ve damat hanımı piste bekliyoruz" deyince millet gülmekten yerlere serildi:):D:)

evet bende bir keresinde aynısını yaptım gelin bey ve damat hanımı sahneye bekliyoruz dedim ama ben farkında değilim herkez gülüyor bana bakarak bense şaşkın şaşkın ne oluyor derken yanımdaki kameraman abi naptın sen yaa dedi. o zaman ne büyük bir pot kırdığımı anlatım fakat yapcak bişi yok ortama ayak uydurmak için bende güldüm :D

bir keresindede bana kayın valideyi ve arkadaşlarını çağır dediler kına gecesi çaldığım için herhalde gelinin annesidir die sorma gereği duymadım daha doğrusu unuttum kimin annesi die sormayı ben gelin hanımın annesi ve arkadaşlarını bekliyoruz dedim kimse çıkmıyor bi daha anons ettim yine kimse yok sonra biri geldi oğlum gelinin annesi merhum deyince salon başıma yıkıldı o zaman çok utanmıştım düğün sonundada kendisinden özür dilemiştim. kötü bi geceydi.

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE TEBRİK EDERİM ÇOK GÜZEL BİR SAYFA AÇMIŞSINIZ YİNE. TÜM GECE GÜLDÜM. BİRAZDA BEN GÜLDÜREYİM.. :)

evet bende bir keresinde aynısını yaptım gelin bey ve damat hanımı sahneye bekliyoruz dedim ama ben farkında değilim herkez gülüyor bana bakarak bense şaşkın şaşkın ne oluyor derken yanımdaki kameraman abi naptın sen yaa dedi. o zaman ne büyük bir pot kırdığımı anlatım fakat yapcak bişi yok ortama ayak uydurmak için bende güldüm :D

bir keresindede bana kayın valideyi ve arkadaşlarını çağır dediler kına gecesi çaldığım için herhalde gelinin annesidir die sorma gereği duymadım daha doğrusu unuttum kimin annesi die sormayı ben gelin hanımın annesi ve arkadaşlarını bekliyoruz dedim kimse çıkmıyor bi daha anons ettim yine kimse yok sonra biri geldi oğlum gelinin annesi merhum deyince salon başıma yıkıldı o zaman çok utanmıştım düğün sonundada kendisinden özür dilemiştim. kötü bi geceydi.

Tam talihsizlik be abi :)

Olay geçen hafta maltepe şelale cafede dugunde oldu bana egıtım veren abıyle dugune gıttık devran abının yanında sahnede arka tarafta oturuyorum hersey tıkırında hıcbı problem yok devran abı bı guzellık yaptık cıftler dans ederken sarkıları ben okuycam ılkdefa sahnedeyım alkıslarınızla gelın hanımla damat beyi sahneye davet edıyoruz dedım dedımde damat gorunuyo gelın yok 10 dakıka once kavga edıp ayrılmıslar gelın dugun yerını bırakıp gıtmıs damat aglıyo duğun ıptal oldu hayallerımde ıptal oldu cokta guzel bı sarkı seçmıstım tesadufye duydumkı unutmussun gozlerımın rengını

Olay geçen hafta maltepe şelale cafede dugunde oldu bana egıtım veren abıyle dugune gıttık devran abının yanında sahnede arka tarafta oturuyorum hersey tıkırında hıcbı problem yok devran abı bı guzellık yaptık cıftler dans ederken sarkıları ben okuycam ılkdefa sahnedeyım alkıslarınızla gelın hanımla damat beyi sahneye davet edıyoruz dedım dedımde damat gorunuyo gelın yok 10 dakıka once kavga edıp ayrılmıslar gelın dugun yerını bırakıp gıtmıs damat aglıyo duğun ıptal oldu hayallerımde ıptal oldu cokta guzel bı sarkı seçmıstım tesadufye duydumkı unutmussun gozlerımın rengını
phhahaha abi çok güldüm yaa. Komedi resmen demek ayrılmışlar ha Vay anasını sayın seyirciler. Bu arada şarkında gerçekten iyi denk gelmiş.

Aynen oyle hemşerım bende erbaalıyım buarada

bende 2 gün önceki olayımı anlatıyım her zaman çalıştığım mekandayım içmiş çoçuk malum onu çal bunu çal neyse baktım aldım onda sahoş elektriğini çalıyorum en sonunda isyan ettim abi kasap çal tamam geç erkek tarafıda kudurdu dedim bırakın çoçuğu pistte rahat tek başına oynasın kimse girmesin dedim..tabi kuduranlar oldu :)

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri