• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

en sonda pa600 geldi (kısa demolar sizlerle)

Cevap: en sonda pa600 geldi (kısa demolar sizlerle)

hayırlı uğurlu olsun,güzel günlerde kullanmanız dileği ile Türkiye'ye gelmesini dört gözle bekliyoruz...

hayirli aksamlar ustalar

önce kanuni ustaya ricalarimi sunarim ne demek ben emek etmedim sadece bilgilerimi paylasmaya calisiyorum bunuda zevkle yapiyorum önemli olan sizlerle bisey paylasmak bende bu sitede cogu arkadaslarimdan gerekse bilgiler gerekse ritimler setler ögrendim

umut pa ustam senin soruna söyle cevap vereyim insallah seni dogru anlamisimdir
org tek tek drum kit yükleniyor sampel seslerinde tek tek yükleniyor pa800 ne yükleniyorsa ve nasil yükleniyorsa bunada ayni sekilde yükleniyor yanliz kmp formatli sampel yüklenmiyor

arkadaslar pa800 gibi olamaz demis evet baze eksiklikler var pa800 olanlardan baze eksiklikler var fakat cokta önemli eksiklik yok yani mp3 2 kanal olmus veya olmamis bu sorun degilki veyada kmp formatinda sampel yüklemiyor buda sorun degil cünkü pcm sampel yüklüyor evet mic baglantisi yok ve helikon ses karti yok ama onun yerine fiyat cok uygun ses tonlamasi ayni pa800 gibi bunu söyleyim yani seslerde hic bir arti veya eksiklik pa800 den yok pa800 de nasil sesler cikiyorsa bundada ayni cikiyor bunuda söyleyim

ama pa800 yabana atilacak bir alet degil ve pa800 64 mb ramda kalmiyor bunu 256 mb rama kadar yükseltiliyor pa600 de 96 mb den yukari gitmek münkün gözükmüyor

hepinize hayirli aksamlar arkadaslar

pa800 ün yerini tutar. Hem de çok güzel tutar. vocal kartı kullanmıyorsanız ve tek tek sample atmıyorsanız neden tutmasın??? Hele piyasada bu kadar set varken. Al tak kullan geniş ekran, sağlam kasa pitchbend vs.vs.

Korg bunu hep yapıyor. Zamanında pa800 de pa1x in yerini tutmazdı. pa1x çok kaliteliydi, ses kartı şöyleydi böyleydi, pa800 tenekeydi diyenler az mıydı. Ne oldu? Herkes pa800 kullanıyor şimdi.

Yakında da pa900 çıkar ona da compressed ram okuma özelliği ve 128 ram koyarlar. Pa3x ler yalan olur. Bak pa2x üretimden kalktı bile. Korgta işler böyle.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Pa800 ün yerini tutamaz diyen arkadaşlar yanıldıgınızı anlayacaksınız. OS si 3x e cok yakın neredeyse aynı. Zaten o yüzden de 3x setlerini direk okuyor.
Sound olarak üzerindeki işletim sistemine iyi hakimiyet kurabilen her kullanıcı bariz bir şekilde 800 deki soundu aşıp geçecektir. Pa600 e negatif bakmayın cünkü 800 lerinizi satıp rahatlıkla pa600 alabiliyorsunuz. Birgün sizde pa600 kullanıcısı olup yorumlarınızdan utanırsınız.Yalnız üst panelde solo ses kısma sürgüsü, pa800deki atak butonları yok. Ucuza maletmek icin mutlaka bazı ozellikler kısılır arkadaşlar.
Krome ile birlikte güzel ikili oluşturur. Bu ikili de bendeki 3xten de iyi olur :) bakın ben aletimi övüyor muyum ?

Benimde tek hosuma gitmeyen o solo ses(assign slider) surgusunun olmamasi. cunku bir performanstan bir performansa gecerken seslere mudahale etmek gerekiyor,Roland em 2000 den biliyorum sesle accompanyalari balance eden surgu(PA600 de boyle yapmislar) bence ise yaramiyor. ben simdiden Volume/Expression pedaliyla nasil randiman alacagimi hesapliyorum cunku daha once hic kullanmadim. Daha oceki Pa serileri bizi surgulere ne kadar alistirdi. dusunun, pa1x den pa800'e gecen arkadaslar bile bazi surgu eksikliklerini ariyorlardir.. eeee napalim herseyin bir bedeli var, bununla yasamak zorundayim. Ekrana cok guveniyorum, Kullanananlar ekranin , daha onceki Pa serilerine gore cok hassas(dokunmatik acidan)ve kullaniminin rahat oldugunu soyluyor...
Saygilar..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaslar arastirin korg pa 600 veya 600qt isvicrede daha ucuz, fazla para vermenin bi alemi yok. selamlar

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 18 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.4%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri