• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ev stüdyosu öğrenci bütçesine göre:D öneriler

• Konbuyu başlatan cihan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 44
  • Görülen : 8K
Cevap: ev stüdyosu öğrenci bütçesine göre:D öneriler

önerdiğiniz mikrofonlardan birisini uygun fiyata buldum. Behringer ULTRAVOICE XM8500 MİKROFON 53 tl . sanırım bnm işimi görür. bu fiyat aralığında arıyordum zaten. linkini de buraya koyuyorum incelerseniz.

Behringer'in XENYX serisi ucuz yollu bir mixeri işinizi görür.Aslında biraz paraya kıyıp C1 stüdyo mikrofonu bulsanız sizi epey bir idare eder.Ses kartı konusuna karışmam.Ben Creative E-MU 404 tercih ettim.Preamp yok.Ben de mixeri ara birim olarak kullanıyorum.Ancak kayıt anında sesi filtre edebilen bir yazılımı var yanında.Gerçekten çok verimli.Kayıt için CUBASE karışık gelebilir.Acoustica Mixcraft işinizi fazlasıyla görür.Çok kanallı kayıtları rahatlıkla yaparsınız.Ancak yanında Sound Forge gibi detaylı bir ses işleme programını da kurmanız iyi olur.Çünkü entegre olarak çalışabiliyor.Bunların maliyeti size 600 tL'yi geçmez.Gerçekten iyi de verim alırsın.

en sonunda YAMAHA AUDIOGRAM 3 ses kartında karar kıldım. bi de mikrofon bnm işimi görecektir heralde. toplamda 300tl ye malolacak bna. şu an en mantklısı bu gbi

Farklı önerilere açığım hala . Daha zamanım var. Bu öğrenci için fazla ya da bu seni idare etmez gibisinden her tür eleştiriyi dikkate alırım.
şunu tekrar belirtim bi orgum bi de elektro gitarım var .ikisini birden aynı anda kayıda sokabilme şansm var mı yksa birinin kaydını alıp snra üstüne dieri en son da söz olarak mı olacak. saygılar

Çok güzel bir ses kartı bence hemen al.Yamaha kalitesini gör.
Ayrıca bu kartı kullanan bir tanıdığım arkadaş var çok memnun ve son derece kaliteli kayıtlar yapıyor:)

peki mikrofonumn behrimger xm8500 olursa çk kaliteli olmadığından kartın kalitesinde büyük bi düşüklük gösterr mi

Farklı önerilere açığım hala . Daha zamanım var. Bu öğrenci için fazla ya da bu seni idare etmez gibisinden her tür eleştiriyi dikkate alırım.
şunu tekrar belirtim bi orgum bi de elektro gitarım var .ikisini birden aynı anda kayıda sokabilme şansm var mı yksa birinin kaydını alıp snra üstüne dieri en son da söz olarak mı olacak. saygılar

hayır,kanal kayıt yapacaksınız.sırayla yani...:)

peki YAMAHA AUDIOGRAM 6 olsa dediğim olur mu hepsi bi arada. org - gitar

cvp bekleniyor:)