• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ev stüdyosu öğrenci bütçesine göre:D öneriler

• Konbuyu başlatan cihan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 44
  • Görülen : 8K
Cevap: ev stüdyosu öğrenci bütçesine göre:D öneriler

dostum sana söylediğim videoyu seyrettin mi?
kayıt mantığını anlaman gerekiyor...her ikisini aynı anda çalmana gerek yok ki...böyle birşey yapılabilir tabii.ama buna neden ihtiyaç duyuyorsun ki?
audiogram6 da çift enstruman girişi var,bu çok da önemli değil,istersen onu da tercih edebilirsin....
cubase ile aynı anda iki kanal hiç kaydetmedim,muhtemelen yapılıyordur,ama buna hiç ihtiyaç duymadım gerçekten...

abi seni çok yordum kusura bakma . yardımların için çok sağol

Bulunduğum şehirde yamaha audiogram 3 ses kartı maalesef bulunmamaktadr. Aynı kalitede Behringer marka ne önerebilirsnz. mikrofonu da behringer c1 alacaktm zaten. ses kartı olarak alternatif ne olablr. şimdiden teşekkürler

alternatif olarak

bunu buldm . kıyaslama yapınca daha kaliteli gibi geldi bna

Ben sana en ucuzundan söyliyim

1)Bilgisayar(masaüstü olursa iyi olur)
2)Sesi net verecek kolon (4+1 veya5+1 olabılır farketmez)
3)Kaliteli ve pc ne uyumlu ses kartı (bu en önemlisi)
4)Orta kalitede bir microfon(ben kulaklık mıcrofonu kullanıyorum)
5)Kayıt programı(Ben Acid Pro 06 kullanıyorum)
6)Biraz müzik bilgisi :)

işte bukadar bunların olması yeter yanlız programı kullanmayı bilirsen daha kolay ve zevkli olur.İstersen bu belirttiğim şartlarda yaptığım demolarımıda buradan dinleyebilirisin.

saygılar

Güzel bi kulağın olması yeterli bence. Bu yaptıgımız kayıtlardan biri.. shure pg48 mikrafon ile bir desktop bilgisayar ile yapıldı.Ses kartı onboard bi ses kartı realtek marka.Kayıdını ben mixajladım ve klavyeleri ben çaldım.Biz gayet memnunuz kalıteden.iStersen bir dinle .Saygılar

Ekli dosyalar

• Debdebe - Ağız Tadıyla 2010.mp3
    2.9 MB · Görülen: 200

benden sana tavsiyem şu olur;
emu0404 ses kartı önermişler gayet temiz ve kaliteli kayıt alan bi karttır.
ancak dedikleri gibi preampları zayıf olduğu için bir preamp alman gerekir
ses kartını temiz 150ye bulsan preampıda sp vtb-1'ide 250 falan alsan zaten 400ü bulur ve mixerede asla ihtiyaç duymazsın çok daha iyi birşeyin olur. ama parça parça alıp hemde 2. el almaktansa 400-450 civarında sıfır fiyatı olan harici kartlar var hatta yine emu 0404ün harici olanını alırsan birde ihtiyacına göre kalitede bir mic. alırsan seni ihya eder.banada bu tavsiyeyi iyi bir aranjör arkadaşım yaptı bu fiyata en iyisi bu olur bence. tabi bağlantıda kullanacagın tüm kablolar kaliteli olmak zorunda yoksa sorun aşayabilirsin.

bn m-audio fasttrack usb pro ve m-audio nova mikrofon aldım. Bütçemi baya bi aştm. şimdi küçük ve az maliyetli bi kabin yaptrmayı düşünüyorum yalıtım ve akustik için.
Bu adrese bi kaç kere tıklayınca açılıo. adamın biri yapmş fakat malzeme olarak kullandığı o sarı şey ne onu hala çözemedm taşyünü ya da camyünü olablr mi?

saol kardesım

ben anlamadım bu ne yapmış böle