• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

g-1000 hd sinden ritim,midi vs.nasıl tek tek silecem

• Konbuyu başlatan akor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 2K

akor

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
elektro ve klasik gitar
yeni aldığım g-1000 i teknik olarak çözmeye çalışıyorum.ritim,ses yüklemeyi biliyorum.şimdi öğrenmek istediğim.1-hd yi komple nasıl silebilirim 2-hafızada yüzlerce ritim,sound vs var.bunlardan beğenmediklerimi tek tek nasıl silecem.g-1000 kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.yakın zamanda uzun zamandır hazırlamakta olduğum roland g-1000 ses ve ritim arşivini siteye gönderecem.içersinde seçilmiş yüzlerce ritim ve birsürü avrupada yapılmış ses setleri ile türkiyede üstadların yaptıkları ses setleri mevcut.saygılar.....

Cevap: g-1000 hd sinden ritim,midi vs.nasıl tek tek silecem

Abi Hd mi zipp driver mı?

Hd hiç kullanmadım onun yöntemi belki farklıdır o yüzden soruyorum...

zipdriver iptal edilip aynı yere HD takılmış.

Abi alet yanımda değil zipp driver'dan silme işlemini hatırladığım kadarıyla tarif etmeye çalışayım

Disk'e giriyoruz muhtemelen floopy/SCSI disk hangisi? diye soracaktır SCSI, HDD oluyor.

Burada diskimizi seçtikten sonra rename (isim verme) delete v.b. işlemler seçenekleri çıkacaktır.Mesela delete dediğimizde harddiskin içindeki tüm parçalar çıkacaktır silmek istediğimiz nesneyi seçerek execute yapıyoruz.Yalnız bu tek tek silme işlemi çok zahmetlidir iki saat parçayı arayacaksın filan..Format atarak diski tamamen silebilirsin ama içindeki diğer nevaleye yazık olur tavsiye etmem.Bence Hardiskin arşiv gibi dursun eğer floopy diskin çalışıyorsa disketlere en çok kullandıklarını sınıflayarak kopyalayabilirsin.

Yalnız silme işlemini tam tarif edememiş olabilirim valla 4-5 sene oldu bu işleri orgta yapmayalı ...

şu ara izmit kar altında havalar iyileşince adapazarına orgu götürüp çekap yaptırmayı düşünüyorum.bu arada hd yi de formatlayıp elimde hazırlamış olduğum 150 ritimle bir okadar midiyi yükletirim kısmet olursa.tabii güzel bir ses seti de yüklenirse alet tadından yenmez gibi geliyor.bu arada yardımın için teşekkürler dreamsongs üstad saygılar...