• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gorme Engelli Muzisyen Ve Piyanistler Burada Toplanalim

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Gorme Engelli Muisyen Piyanistler Burada Toplanalim

Kulandiginiz orglar hakkinda bilgileri burada toplayalim ve size

yardim edelim. Ritim midi ses program ne lazimsa destek verelim.

sizde burada kullandiginiz orglar ve muzik aletlerinizi yaziniz.

Mahir Saygi Hocamizin Destegiyle Buradayiz

Herkes bildigi tanidigi engelli muzisyen arkadaslariniza burada toplanmasini

soyleyiniz. Her turlu destegi burada yapacagiz.

Yanlis varsa ozur dileriz.

asagidaki linkte binlerce nevale var.buyrun tiklayiniz.

Trakya Muzik Net Team

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Gorme Engelli Muzisyen Ve Piyanistler Burada Toplanalim

Bursa’da, 3 yaşında geçirdiği kaza neticesinde kör olan Faruk Elibol, 28 yıldır düğünlerde piyano ve org çalarak ekmek parası kazanıyor.

Bursa’da, 3 yaşında geçirdiği kaza neticesinde kör olan Faruk Elibol, 28 yıldır düğünlerde piyano ve org çalarak ekmek parası kazanıyor.

Bursa’da ikamet eden Faruk Elibol, görme engeline rağmen müzisyenlik yapıyor. 47 yaşındaki müzisyen, 3 yaşında geçirdiği kaza yüzünden gözlerini kaybettikten sonra hayattan kopmadığını ve müziğe yöneldiğini ifade etti. Hastane hastane dolaştığını ancak tekrar gün ışığını göremediğini belirten Elibol, görme engelli sanatçı Metin Şentürk’ün körler okulundan arkadaşı olduğunu söyledi.

Elibol, Görme engelli olmamdan dolayı eğitimim aksadı. İstanbul Büyükçekmece Lisesi’nden mezun oldum. Körler okulunda müzik dersi gördüm. Piyano öğrendim. Daha sonra orgumla tek başıma orkestra olmaya başladım. Metin Şentürk benim okul arkadaşım. 28 yıldır müzisyenlik yaparak para kazanmak beni mutlu ediyor dedi.

Düğünlerde ve kutlamalarda müzisyenlik yaptığını kaydeden Elibol, engelli vatandaşlardan hayattan kopmamalarını istedi.

abi bu yeni konuya ilk mesajı da ben yazmış olayım. ben a300tr ve e96 kullanıyorum. yıllar önce roland e40 kullanmıştım. şimdi bu orgları pratiklik yönünden sırala derseniz e40 a300tr derim. e96 e ise hiç yer vermem. zira bu org başıma bela oldu. aldığım günden beri evde yatıyor. disketten ritim yüklemek falan hiç pratik gelmedi bana. yazılım olarak ise şu ana kadar sadece sonar diye bir program kullandım sürümü aklımda değil. ama o program bana görme engellilerin kullanımına uygun gibi geldi. bir de sound forge ve adobe auditionu kullanıyorum. onlarda görmeyenler için çok kullanışlı. inşallah konuya ilgi gösterilir.

arkadaşlar ben çıkıyorum. inşallah bu yeni konuya ilgi gösterenler çıkar. yarın görüşmek üzere aeo

konu için tşk ler sn nejat bilgim dağilinde herzaman

konu guncel

Merhabalar. Benim de 14 yaşındayken gözlerim kapandı. Lakin daha güzel bir dünyaya gözlerimi açtım.

Mahir abiye, duyarlı yönetime ve üyelerine teşekkürler.

Uzun zamandır Mahir abiyle görüşememiştim. Doğrusu Trakya Nette de karşılaşacağımız aklımın ucundan da geçmezdi. Bu konunun ilk faydasını da ben gördüm diyebilirim.

Gem WK1'e de gerçekten gören arkadaşlardan daha iyi bir şekilde hakimim. Kullanma klavuzunuda tarayıp arkadaşlarımızın istifadesine sundum. Style Works 2000 Universal programında ise hiç sıkıntı yaşamadım.

Ben bu siteden çok zaman faydalandım. Aynı şekilde hizmete de hazırım. Vesselam.

semazen

merhaba senin istedigin bir sey varmi yardimci olalim

buraya e mailini cepini numarasini orgunun markasini yaz
wk1 gem galiba wk2 wk3 ritimlerini seslerini okuyormu ?

nevale yolluyalim bilgilendirelim.

buyrun devam ediniz.

Güzel bir konu açmışsın sevgili üstad. Ellerine sağlık. Sevgiyle kal.

Doğuştan engelli çocuklara piyano çalmayı öğretiyor

Çocuklara Beethoven, Bach, Çaykovski gibi ünlü bestecilerin eserlerini öğretiyor piyanist Linda Kaso. Ancak bu çocukların farkı; doğuştan özürlü olmaları... Kimi duyma, kimi görme özürlü olan çocuklarla birlikte konserler veren Kaso, dinleyenlerin kulaklarına inanamadıklarını belirtiyor.

Arnavutluk'tan ailesiyle birlikte 1989 yılında Türkiye'ye göç eden 34 yaşındaki piyanist Linda Kaso, doğuştan özürlü çocukları müzikle buluşturuyor... Bakırköy Belediyesi'ne ait Yunus Emre Kültür Merkezi'nde altı yıldan bu yana piyano eğitimi veren Kaso, 'çocuklarına' Beethoven, Bach, Çaykovski gibi ünlü klasik müzik bestecilerinin eserlerini çaldırıyor; onlarla birlikte konserler veriyor.

DUYMASA DA HARİKALAR YARATIYOR
Linda Kaso'nun ilk öğrencisi, hiçbir sesi tanımayan, doğuştan işitme engelli Ceren Karakaya olmuş... Bundan iki yıl önce Kaso'dan eğitim almaya başlayan Ceren, bugüne kadar hem tek başına hem de öğretmeni ile birlikte 10 konser vererek, 'imkansız' kelimesini sözlüğünden silmiş... Konserleri sırasında kimseyi sağır olduğuna inandıramayan Ceren, şimdi 15 yaşında. Verdiği her konserde ayakta alkışlanan genç müzisyen, sayısız başarı plaketinin de sahibi... Beethoven'ı örnek alan Ceren, Linda Kaso'dan notaların ritmini gösteren metronom ve refleksleriyle piyano çalmayı öğrendi. Şimdi ise sesini hiç duyamayacağı piyanoyu, dizleriyle hissettiği titreşimler sayesinde ustaca çalıyor...

PİYANOYA İLK KEZ DOKUNDU
Linda Kaso'nun en yeni öğrencisi ise; down sendromlu 12 yaşındaki Elif Güler. Kaso, beş gün önce hayatında ilk kez bir piyanonun tuşlarına dokunduğunu söylediği Elif'e nasıl ders vermeye başladığını şöyle anlatıyor: "Annesi, Elif ve diğer sağlıklı kardeşiyle yanıma geldi. Kızının piyano öğrenmesini istiyordu. Ama sağlıklı kızının! Ben Elif'i görünce ona öğretmek istediğimi söyledim. Önce 20 dakikalık dersler verdim. Şu ana kadar 5 nota öğrendi ve çok mutlu oldu. Diğerleri gibi olacağına eminim." Piyanist Kaso'nun diğer öğrencileri ise 11 yaşındaki görme özürlü Cankut Değerli ve 13 yaşındaki görme özürlü İlker Güllüoğlu. Kaso, Cankut'un beste bile yapabildiğine dikkat çekerken, keman virtüözü olan İlker'e piyano eşliğinde keman çalmayı öğrettiğini söylüyor.

sabah gazetesi

PERVİN METİN MERKEZ