• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gw8..BK-5 al birini vur öbürüne..

• Konbuyu başlatan tarist
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 43
  • Görülen : 10K
Cevap: Gw8..BK-5 al birini vur öbürüne..

Arkadaşlar müzisyen arkadaşımız her klavye kullanıcısı gibi kullandığı klavyenin eksik yönlerini yazmış/yazmaya çalışmış, tepkisini ortaya koymuş..Bu arkadaşa yardım edip işin üstadlarının eğer yanlış biliyorsa doğruyu anlatması gerekir bence..
Ayrıca hiçbir klavyenin kullanıcı grubu "Koyun sürüsü" diye nitelendirilemez.Eğri oturup doğru konuşalım korgun soundunu kendim kullandığım halde hiç beğenmiyorum dijital geliyor cihazda insanı yanıltıyor ama herşeye rağmen adamlar aletin içini kullanıcıya açmışlar al birader istediğini yap diyorlar (fabrikasyon datalarda dahil)..Çıkardıkları aletin malzeme yapısı Roland kadar kaliteli değil fakat alete benziyor şimdi diyeceksiniz ki herşey görüntümü değil mutlaka fakat medeli kadarda arranger klavye olmaz yani..
Bu sitedeki herkes Rolandın soundunu özlemiştir muhakkak o zaman kardeşim adam gibi alet çıkaracak Fantomu, jüpiteri üreten firma Bk5 i kullanıcıya dayatmayacak!!Fantom kasasında içine hertürlü müdahele edebileceğimiz istediğimiz gibi sample atıp kendimize göre programlayabileceğimiz bir arranger klavye çıkarsın Roland o zaman bu alet varken korg kullananlara koyun sürüsü deriz hep beraber
Saygılar

@OmeXrRoland;
Korg kullanıcılarına bu şekilde hitap edemezsiniz...
Görüşünüz sadece sizi bağlar, herkese saygı göstermek zorundasınız...
Tekrarı halinde konuyu kilitleyeceğim...

Ch.

@OmeXrRoland;
Korg kullanıcılarına bu şekilde hitap edemezsiniz...
Görüşünüz sadece sizi bağlar, herkese saygı göstermek zorundasınız...
Tekrarı halinde konuyu kilitleyeceğim...

Ch.

Üstad zaten konu sadece insanları kızdırmakdan öteye geçmemiş.İçeriğe baktım alakasız şeyler. BK-5'den memnun olmayıp PA-800'e geçiş yapılacağı yazmış. Yahu zaten birisi 2300 liralık cihaz diğerinin 5-6 yıllık olmasına rağmen 2. el'i 3500-4000 lira olan bir cihaz... Madem fiyat olarak Çıtanız o kadar yüksekteydi,neden ucuza kaçtınız :) 3 Kuruşa 5 liralık cihaz alma çabası hep değil mi? Gerçi BK-5 3 kuruşa 4 liralık cihaz yapıyor oradan artısı da var.

Ayrıca bu çelişki zaten E-70 ile BK-5 kıyaslamasında da göze çarpıyor. E-70 Ritimlerine bakıyorum şimdi hepsi aynı tür hepsi oryantal tabanlı. Vahdeler bile oryantal tabanlı. O zaman bu ritimler o döneme göre iyidi tabi. Özellik ve kullanım farklarını saymıyorum bile. Yeniliğe kapalı türk insanına en kral cihaz getirsen çözmek zor gelir onu da beğenmez. XP'den Win 7'ye menüler arası farklılıkları öğrenmeye üşenen insanların geçiş yapmamak için WIN 7 rezalet demesi gibi birşey bu. :) Bu herşeyde böyledir. İş yerinizde yeni yazılıma geçer yönetim. Siz eskisi daha iyidi hızlıydı kolaydı vs. dersiniz. Ama esasında YENİLİĞE kapalısınızdır bahane sunarsınız. Çünkü TEMBELLİĞE alışmışız. Herşey alıştığımız şekilde olsun...Değişime AYAK UYDURMAK ZORUNDASINIZ YOKSA yeniliğin içinde ESKİRSİNİZ.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Üstad zaten konu sadece insanları kızdırmakdan öteye geçmemiş.İçeriğe baktım alakasız şeyler. BK-5'den memnun olmayıp PA-800'e geçiş yapılacağı yazmış. Yahu zaten birisi 2300 liralık cihaz diğerinin 5-6 yıllık olmasına rağmen 2. el'i 3500-4000 lira olan bir cihaz... Madem fiyat olarak Çıtanız o kadar yüksekteydi,neden ucuza kaçtınız :) 3 Kuruşa 5 liralık cihaz alma çabası hep değil mi? Gerçi BK-5 3 kuruşa 4 liralık cihaz yapıyor oradan artısı da var.

Ayrıca bu çelişki zaten E-70 ile BK-5 kıyaslamasında da göze çarpıyor. E-70 Ritimlerine bakıyorum şimdi hepsi aynı tür hepsi oryantal tabanlı. Vahdeler bile oryantal tabanlı. O zaman bu ritimler o döneme göre iyidi tabi. Özellik ve kullanım farklarını saymıyorum bile. Yeniliğe kapalı türk insanına en kral cihaz getirsen çözmek zor gelir onu da beğenmez. XP'den Win 7'ye menüler arası farklılıkları öğrenmeye üşenen insanların geçiş yapmamak için WIN 7 rezalet demesi gibi birşey bu. :) Bu herşeyde böyledir. İş yerinizde yeni yazılıma geçer yönetim. Siz eskisi daha iyidi hızlıydı kolaydı vs. dersiniz. Ama esasında YENİLİĞE kapalısınızdır bahane sunarsınız. Çünkü TEMBELLİĞE alışmışız. Herşey alıştığımız şekilde olsun...Değişime AYAK UYDURMAK ZORUNDASINIZ YOKSA yeniliğin içinde ESKİRSİNİZ.

Üstad yanlışınızı düzeltmiş olucam ama Roland E70 te oryantal tabanlı ritm olamaz çünkü üzerinde oryantal kit yok..

yıllardır Roland kuıllanıyorum..E-70...sonra hafif ve yeni sesler var diye gw-8 aldım.. görünüşü spor ve işlem menüsü azda olsa orgun görünür yerinde heme ulaşıla bilirdi...daha sonra Nevşehir den harika insan Mustafa bey ile Gw8'i bk -5 ile takas ettik..aslında banışma gelecekleri bana ısrarla söyledi....ama işte ..denemek sevdası varya....sonuçta.....AHA Bu GW8 de ,,BK 5 de klaviye diye çıkaranın...ben...iki zütürikten özellik ayağına aslında bi b.k yok...her iki orgda E-70 kurban olsun ...GW8 orkstrda BAYILIYOR..SESLER SPLİTTE İKEN %50 DÜŞÜYOR....KLAVİYE YOK OLUYOR..AYNI DERT BK-5 HELE BK-5 DAH İĞRENÇ SAHNEDE BAŞNA Bİ İŞ GELSE ..ÇÖZMEK İÇİN .ALLAHH MENÜ YE GİRİP SAMANLIKTA İĞNE ARAMAK GİBİ..HA BU KADAR LAZIM OLAN ŞEYLERİ MANÜYE SOKANIN BEYNİNE SKYIM...MÜSLÜMANA GAVUR EZİYETİ.. BİN PİŞMANIM..şimdi E-70 söküp tekrardan yola devam.. E-70 ağır felan ama ..canavar yaa..baslar dolu dolu,,eşlik tertemiz.sesler karışmıyor..bayılmıyor..gw8 ve bk5 in uyduruk adaptörü bir kez insana güven vermiyor...ya damalar org diye iki allayıp ,pullayıp tenekeleri satıyorlar..ya teknoloji diye alıyoruz..çaresizlikten elimden çıkarıncaya kadar .bizimkide bize yetiyor..ev kullanıcılarınI bilmem..derhaneleride AMA GW8 VE BK-5 ORKSTRA EŞLİĞİ İÇİN YETELİ DEĞİL..BAZEN KADIRIP DUVARA ÇALASIM GELİYOR...Arkadaşlar bulsam korg pa -800 dneyeceğim..baktım up1,up2.lower vb özlellikeeri zengin..hemde mix ediliyor ..bu zaman kadar sesleri çok sert diye uzak durdum korgdan ama sarım..pa-800 alacağım...kararlıyım bide onu orkstrada deneyecğim...
..... pa-800 'ü BK-5 le takas etmek isteyen arkadaş varsa..çok ciddiyim..farkı neyse ..konuşalım ...saygılar..

"Orkestra" ile kast ettiğiniz nedir?
Bir kavram kargaşası yaratmışsınız. Benim anladığım tarzda bir "orkestra" ile çalıyorsanız zaten ritme,acc eşliğine ihtiyacınız yok ki...
GW-8 i bu siteden Levent Hocam "orkestrada" kullanıyor, hafifliği ve portable olması nedeniyle tercih ediyor, bildiğim kadarı ile çok da memnun...
"orkestrada" çalıyorsanız ritmden ziyade sese ihtiyacınız var demektir.Tercih meselesi ama ben olsam muhtemelen synth bir cihaz tercih ederdim heralde...
Ufak ayar değişiklikleri ve çoğu fabrikasyon ritmlerle çalan pek çok pianist gördüm. Şu cihazlarla ne alınıp verilemediğini bir türlü anlamadım anlamayacağımda...

Ch.

Ben korgumu çok seviyorum ondan asla vazgeçmen :)

Satsam mı, Satmasam mı şimdi ?

Onun kafasına ben girdim müzikten soğudum dedim. :D Ama kısa bir başka hobi macerasından sonra sıkı bir dönüş yaptım tekrar klavyemin başına :) Hatta iyice sarıldım son birkaç haftadır. Bu cihaz çok başarılı.Adamlar sahne yapıyor gerek tek olarak gerek 2. klavye olarak. Ev kullanıcısına samimi olarak söylüyorum çok fazla...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri