• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

GW8 de hazırladığım grup keman sesi

Cevap: GW8 de hazırladığım grup keman sesi

değerliüstadlar ben yaptığım şuanki setten hiç bir beklenti içine girmeden hazırladım bu setin hiç bir ticari boyutunu düşünmedim ama eğer bunu zuhal desteklemesse bende bu çalışmayı siznle güncelleyerek paylaşacağım tek tek olcak beklendim maddi yönde olmayacaktır...saygılarla

emeklerinize sağlık el birliği ile bu klavyeyi muhteşem şekile getireceğinize inanıyorum

Arkadaşlar günlerdir şu soruya cevap arıyorum,
Mesela arkadaşımızın biri GW8 de Grup Yaylıyı biri Elektro Bağlamayı biri Zurna Sesini güzel yapmış diyelim.Farklı kişilerce yapılan bu ses editlemelerini nasıl bir tek SVD haline getirebiliriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar günlerdir şu soruya cevap arıyorum,
Mesela arkadaşımızın biri GW8 de Grup Yaylıyı biri Elektro Bağlamayı biri Zurna Sesini güzel yapmış diyelim.Farklı kişilerce yapılan bu ses editlemelerini nasıl bir tek SVD haline getirebiliriz.

Eskiden yamaha DX7 lerde ses paremetre kartı vardı. Siz hazırlayın. Siteye eklerim. Sesi editleyen arkadaş o karttaki bilgileri dolduracak. Alan arkadaş orgda aynı paremetreleri uygulayacak. Bu yöntemle giresunlu arkadaşımız yıldıray beyden aldım. Midi yöntemiylede olur ama ilk yöntem yeterli.

Eskiden yamaha DX7 lerde ses paremetre kartı vardı. Siz hazırlayın. Siteye eklerim. Sesi editleyen arkadaş o karttaki bilgileri dolduracak. Alan arkadaş orgda aynı paremetreleri uygulayacak. Bu yöntemle giresunlu arkadaşımız yıldıray beyden aldım. Midi yöntemiylede olur ama ilk yöntem yeterli.

Dediğiniz ses parametre yöntemini düşünmüştüm.Yalnız midi yöntemi ile sanki daha kolay olacak.Denemedim bugün yapmaya çalışacağım olursa çok iyi olur.
Böyle yaptığımızda GW8 kullanıcılarına sesleri paylaşma imkanımız olacak.

bu konuyu biraz açar mısınız ? anlamadım yani midi yöntemiyle nasıl oluyor ya da kart yöntemiyle nasıl oluyor? çünkü işe yarayan çok güzel sesler var piyasada gw-8 için... daha doğrusu burada paylaşılanlar

keşanlı mustafa abi yamaha dx7 den bahsetmişsin bi kaç sorum olacak üstadım ben kullandım ve benim dx7 de 1 adet bile ses yoktu hangisine bastıysam hiç ses gelmiyordu ve 7/8 ay uğraştıktan sonra radyo frekansına benzer ses bulmuştum ve editleyerek 1 sesten yola çıktım tüm useri doldurmuştum ilk yaptığım ses kawala idi moss teknolojisini yakalayabilmiştim fakat yıllar sonra birisi bu ayarları pc den ve kart yöntemi ile yapsaydın o kadar zamanını almaz demişti tuşesi ve yaptıgım sesler çok hoştu sampleden daha iyi sesler yakalamıştım keman olsun kawala olsun değişik lead ler olsun fakat tekrar arıza yapıp silinince satmaya karar verdim çok severk kullandığım klavyeydi sentez sesler vardı ve bi gün internette kart ile içerisine mey titrek zurna yay gibi sesler koyulmuş oldugunu gördüm ben kullandığım dönemde transpose sıkıntısı yaşıyordum şimdi sorum şu olacak temiz bir dx7 bulabilirmiyiz + sample ses kartı bulabilirmiyiz + transpose olayına çözüm bulunmuşmudur + kendi samplelerimi içerisine yükleyebilirmiyim alttaki linki izle abi

Keşanlı Mustafa Abi,
Hazırladığım elektro bağlama sesini midi olarak solo bir parçayla kaydettim.Sorun şu şimdi bu midideki sesin parametrelerini orga nasıl aktaracağız.

keşanlı mustafa abi yamaha dx7 den bahsetmişsin bi kaç sorum olacak üstadım ben kullandım ve benim dx7 de 1 adet bile ses yoktu hangisine bastıysam hiç ses gelmiyordu ve 7/8 ay uğraştıktan sonra radyo frekansına benzer ses bulmuştum ve editleyerek 1 sesten yola çıktım tüm useri doldurmuştum ilk yaptığım ses kawala idi moss teknolojisini yakalayabilmiştim fakat yıllar sonra birisi bu ayarları pc den ve kart yöntemi ile yapsaydın o kadar zamanını almaz demişti tuşesi ve yaptıgım sesler çok hoştu sampleden daha iyi sesler yakalamıştım keman olsun kawala olsun değişik lead ler olsun fakat tekrar arıza yapıp silinince satmaya karar verdim çok severk kullandığım klavyeydi sentez sesler vardı ve bi gün internette kart ile içerisine mey titrek zurna yay gibi sesler koyulmuş oldugunu gördüm ben kullandığım dönemde transpose sıkıntısı yaşıyordum şimdi sorum şu olacak temiz bir dx7 bulabilirmiyiz + sample ses kartı bulabilirmiyiz + transpose olayına çözüm bulunmuşmudur + kendi samplelerimi içerisine yükleyebilirmiyim alttaki linki izle abi

Bulabilirmisin bilmiyorum. Ankara ümit Eroğlu'nun stüdyosundan 1990 yılında 2 adet ses kartuşu almıştım. İçinde 32 adet ses vardı stüdyada kullanılan. Aleti sattım ama kartuşları biryerlerde duruyordu. O alet zamanında müzisyenler transpozesiz çalıyorlardı. Kullananlarda genelde pro müzisyenlerdi.

Keşanlı Mustafa Abi,
Hazırladığım elektro bağlama sesini midi olarak solo bir parçayla kaydettim.Sorun şu şimdi bu midideki sesin parametrelerini orga nasıl aktaracağız.
Performansa sesiyle record midi kaydet. Komasız olsun.Midiyi Bu sayfaya ekleyin. Bilgilerimi tazeleyip anlatayım.

Kart yöntemi ::

upper ses 0182 strat gtar
lower ses 0182 strat gtar
loweroctav -1
upper octav 0

effect upper mfx

13 multı stage phaser

mode 4
manuel 50
rate aynı
depth 90
resonance 48
mıx 127
pan 0
low gaın +15
hıgh +8
level 127

lower mfx

14 ınfınıte phaser

mode 4
spedd +40
resonance 80
mix 127
pan 0
low gain 0
hıgh GAİN 0

ARTI
menu+ perform tone edit deki perform upper ve lower bilgilerini tek tek yazın. Yukarıdaki paremetreleri girerseniz e.bağlama çıkacak.