• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

harici org hoparlörü...

• Konbuyu başlatan rafael
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 21
  • Görülen : 7K

rafael

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
xd9
Arkadaşlar merak ettiğim, hoparlörü olmayan orglara kendi hoparlörlerini değilde bildiğimiz pc hoparlörü takılırmı? Yani özelliği ne olması gerekiyor. Bu cihazların özel bir ismi varmı?

Cevap: harici org hoparlörü...

Üzerinde eğer hoparlör yoksa 3x___4x Vs...Orkun kulaklık çıkışına stereo bi jak arkası dişi... taktığın bu erkek dişi jakın arkasına da pc nin ses sistemi ni tak çalıştır bak keyfine (BU JAK ELEKTRONİK OARÇACILARDA)var ordan alır sın önü normal çivi jak arkası dişi

Üzerinde eğer hoparlör yoksa 3x___4x Vs...Orkun kulaklık çıkışına stereo bi jak arkası dişi... taktığın bu erkek dişi jakın arkasına da pc nin ses sistemi ni tak çalıştır bak keyfine (BU JAK ELEKTRONİK OARÇACILARDA)var ordan alır sın önü normal çivi jak arkası dişi
.
Kardeş yorum icin saol. Yani ben örneğin herhangi bir 2+1 veya 4+1 pc hoparlörünü orguma baglıyabilirim o zaman. Ha tabiki kendi orjinal hoparlörünün ses kalitesini vermez ama olsun en azından idare eder demi.

Bağlayabilirsin. Ama eğer elinde bahsettiğin 2+1 5+1 sistem yok ise org için bunları alma.Tatmin etmez. Bunun için daha farklı önerilerde bulunabiliriz.

Bağlayabilirsin. Ama eğer elinde bahsettiğin 2+1 5+1 sistem yok ise org için bunları alma.Tatmin etmez. Bunun için daha farklı önerilerde bulunabiliriz.
.
Peki önerileriniz nedir mesela.

Çıkışları klavyenin arkasındaki left right tan alırsan daha sağlıklı olur.Hoparlöre gelince para sorunun yoksa en iyisi referans monitör olur.2+1 de logitech iyidir.Bende referans var.ayrıca sony müzik seti kullanıyorum 3 yollu hoparlörü olandan oda süper.Sony müzik setini uygun ikinci el bulabilirsin.

Edifier markasının ucuz fakat kaliteli 1+1 stüdyo tipi aktif monitörleri var, ben epeydir kullanıyorum ve tavsiye ederim.

bir çok tavsiyede bulunan olacaktır 5-1 ler 2+1 ler falan filan ben tek bir çözüm yazacağım tüm önerilenleri denedim 5-1 ses sistemi aldım hemde sağlam marka model tamam ses çıkıyor ama hem çok fazla hemde istediğim soundu alamadım logitec 2+1 aldım ya hepsinde ses çıkıyor doğru ama teneke gibi daha sonra sony müzik seti aldım bağladım ondan iyi randıman aldıysamda bir sürü teferruatı vardı yok seti aç yok equsunu ayarla yok basları kıs tizleri ver vs.... en son paraya kıydım ilk bağta yapmam gerekeni bütün sorunları kökünden çözem dinlerken zevk aldığım yamaha hs7 aldım aman allahım işte budur dedim şimdi orglar değişir ama yamaha hs7 lerim asla :) al sana çözüm şimdi ya bu para verilirmi diye bilirsin o zaman sende benim gibi hepsini al en son başa dön :D hs7 lere vereceğin para çöpede gitmez 2.eli peynir ekmek gibi bu denemeler öyle 1-2 ay olan denemeler değil yılların tecrübesidir ayrıca müzik setine para vermedim bir akrabam kullanmıyordu istedim verdi sağolsun ama dediğim gibi bir işi bir kere yap tam yap referans al

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sadece harici ses istiyorsanız Amfili aktif hoparlör alırsınız. 600 liradan başlıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tüm yorumlar icin saolun arkadaslar. Peki baska sormak istediğimde su. Mesela referans monitör deilde hani genelde tyroslarda gördüğümüz pc hoparlörüne benzeyen sistemi nerden bulabiliriz? Onlarda 300.350 euro civarında diye biliyorum. Ama yinede hem daha ucuza gelir hemde sağa sola tasımasıda daha kolay olur bence.