• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ilginç pa 80 vürüsü

abdurrahman

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 800
arkadaşlar bir arkadaşım 80 proğram seti yüklemiş ve sorun ondan sonra başladı user 3 ölebi oturduki çıkası gelmiyor proğram erase stl open user 3 gelip silmeye çalışıyom erase failed prest ext diyor
user 3 içini açıp silmek istedimdede not a pa series or corrupted file
gene tüm silmeye çalıştındada erase failed prest ext seklinde saçmalıyor
ayrıca fabrika disketleriyle 5 adet orjinal şekline dönmeye çalıştım ve yüklemeyi yaptım gene user 3 ölece duruyor

fabrika disketlerin dedigin back up disketlerimi? onlarla sorunun cözülmesi gerekiyo dogru yüklediginden eminmisin?

disk kısmından erase yi seç sonra ssd kısmına gelip f1 le open deyip program ve style içeriklerine bak ve sil geçenlerde bir arkadaşın öyle olmuş çözüldü umarım sorun hallolur

VİRÜS SİLMEK : Disk tuşuna bas menü tuşuna bas erase seç. F1’e bas. Karşına çıkan seçeneklerden kutucuk içerisinde soru gelirse exıt/no ile çık, f1’e bas karşına çıkan dosyalardan Tempo Value düğmesi ile Proğram dosyasını DURUM tuşunun önüne getir, f3 tuşu ile Proğramı open yap ve proğrama gir ve user1, user2 ve User Dk dışında bulunan user leri DEL ile sil onlar virüstür. OK.

arkadaşlar bu dediklerinizi trakyada editörken ben anlatıyordum bu dediklerinizi yapıyom ama olmuyor çok ilginç
ayrıca 8 sayfadan restora datadan 5 adet disketlede yükleme yapıyom ama user 3 ölece duruyor

emin degilim ama denemende fayda var disk menulerinden birinde factory protect diye bi yer vardı galiba onu off yap birde oyle silmeyi dene belki işe yarar

arkadaşlar bu dediklerinizi trakyada editörken ben anlatıyordum bu dediklerinizi yapıyom ama olmuyor çok ilginç
ayrıca 8 sayfadan restora datadan 5 adet disketlede yükleme yapıyom ama user 3 ölece duruyor

Üstat kusura bakma ama o zaman bu bahsettiğin virüs sensin :D senin gibi bir üstat bu sorunu halledemezse vallahai vay bizim halimize :)

Orgunda harddisk varmı? orgun harddiskini PC den virüs taramasından geçirdinmi? Bahsettiğin virüs Hardisk ten orga geçmiş olan PC virüsü olamazmı? Aklıma başka da birşeyler gelmiyor orgunu DTL ye götür derim Saygılarımla,

Üstat kusura bakma ama o zaman bu bahsettiğin virüs sensin :D senin gibi bir üstat bu sorunu halledemezse vallahai vay bizim halimize :)

Orgunda harddisk varmı? orgun harddiskini PC den virüs taramasından geçirdinmi? Bahsettiğin virüs Hardisk ten orga geçmiş olan PC virüsü olamazmı? Aklıma başka da birşeyler gelmiyor orgunu DTL ye götür derim Saygılarımla,

:D:D:D:D:D Apo abi demek zamanında sen anlatıyordun demek ki eksik biliyormuşsun yaww :D :D :D :D

Ful format attınmı yine olmuyorsa o aleti bırak wk8 alalım sana

evet saz gurubu dedin gibi vürüs hd den otamatik yüklüyormuş ayrıca vürüs silme yöntemlerinden biride aşadaki anlatım

Pa 80 os u diskete yükle.
tak disketi daha sonra da intro 1 e basılı vaziyette orgu aç.
Sonra da intro 1 i bırakmadan fade in tuşuna bas ve intro 1 i bırak fade in tuşu 3-5 saniye basılı tut sonra ekranda loading gibi bişeyler çıkacak ondan sonra da fade in tuşunu bırak. Alete tamamen format atacak. İşlem bitince orgu kapa aç.
5 disketlik restorelerden 1. disketi seç ve disk utility den restore yi seçerek enter yes de ve sırayla senden disketleri isteyecek

ayrıca burda bişi belirtmek istiyorum kendi diket okuyucusuyla yükledim zaman yarıda edror veriyor ve ekran daki yazılar kayboluyoprdu başka disket okuyucuyla yaptım anında düüzeldi kendinin disket okuyucusu çalıştığı halde böle hata verdi sizinde başınıza gelirse bu yolu deneyin